Zadzwoń do nas!
801 590 059
koszt połączenia: 0,49zł/min
+48 58 326 20 00
koszt połączenia: 0,49zł/min
zamknij
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.
zamknij

Tajlandia (złoty Trójkąt) Laos

Zdaniem LogosTour:

TAJLANDIA (Złoty Trójkąt) - LAOS 2019: Dzień 1: Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Tajlandii. Dzień 2: CHIANG RAI (Tajlandia) Przylot do Bangkoku, a następnie przelot do Chiang Rai, stolicy najdalej wysuniętej na północ prowincji Tajlandii, graniczącej z Bi...

Przeczytaj pełen opis oferty

Terminy i ceny

Data wyjazduDługość pobytuTransportMiejsce wyjazduLiczba osóbWyżywienieCena
06.11.201915 dniSamolotWarszawa × 2
PAXDBL(R) (PAXDBL(R)_A2)
zgodnie z ofertą (ZO)
11287 /os.

Informacje szczegółowe

Wylot:
WAW (WAW), 06.11.2019 - BKK (BKK), 06.11.2019
Przylot:
SIN (SIN), 21.11.2019 - WAW (WAW), 21.11.2019
Zakwaterowanie:
PAXDBL(R) (PAXDBL(R)_A2)
Wyżywienie:
zgodnie z ofertą (ZO)
Cena zawiera:
Cena nie zawiera:
Nie wiesz, który termin zarezerwować?Zadzwoń do nas! 801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Opis oferty wg: LogosTour


TAJLANDIA (Złoty Trójkąt) - LAOS 2019:

Dzień 1:
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Tajlandii.

Dzień 2:
CHIANG RAI (Tajlandia)
Przylot do Bangkoku, a następnie przelot do Chiang Rai, stolicy najdalej wysuniętej na północ prowincji Tajlandii, graniczącej z Birmą i Laosem. Przejazd do miejscowości Doi Tung, w malowniczym regionie tzw. "Małej Szwajcarii". Zwiedzanie położonej na szczycie góry rezydencji tajskiej Rodziny Królewskiej. Wizyta w osadzie zamieszkanej przez ludy Akha, Ikhos i "Kobiety Żyrafy" żyjące na terenie północnej Tajlandii i Birmy. Obiad. Zwiedzanie trzech sławnych świątyń. Wizyta w Wat Rhong Kun, znanej także jako Biała Świątynia, wyróżniającej się stylem architektonicznym na tle innych świątyń w Tajlandii. Krótki postój przy pomniku króla Mang Rai, od którego pochodzi nazwa miasta. Wizyta w Niebieskiej Świątyni z ciemnoniebieskimi murami i złotym dachem. Zwiedzanie świątyń zakończy wizyta w Czarnej Świątyni zbudowanej od podstaw jako muzeum, a nie miejsce kultu.

Dzień 3:
CHIANG RAI - CHIANG KHONG
Poranny przejazd do Chiang Saen, malowniczego miasteczka położonego na granicy trzech państw. Po drodze postój na plantacji herbaty (możliwość degustacji). Wizyta na lokalnym rynku. Rejs łodzią po rzece Mekong wzdłuż granicy Birmy, Laosu i Tajlandii - znajdującej się w samym sercu tak zwanego "Złotego Trójkąta". Chiang Saen to jedno z najstarszych miasteczek północnej Tajlandii, wybudowane w 545 r. n.e. z bardzo dobrze zachowanymi ruinami stup i pagód. Zwiedzanie świątyń Wat Pra That Phukao oraz Wat Chedi Luang. Przejazd i zakwaterowanie w ekologicznym kurorcie położonym na wzgórzu w dolinie Mekongu. Kurort funkcjonuje w harmonii z otaczającą go przyrodą, a z tarasu widokowego można podziwiać piękną panoramę doliny Mekongu i Laos. Zwiedzanie wioski plemion Hmong i Lahu. Podczas kolacji w kurorcie podziwianie tradycyjnego przedstawienia plemienia Hmong.

Dzień 4:
CHIANG KHONG - PAKBENG (Laos)
Przejazd do pobliskiego przejścia granicznego z Laosem. Całodzienny rejs statkiem po rzece Mekong do Pakbeng. Obiad na pokładzie. Od wieków rzeka Mekong, wzdłuż której ulokowanych jest wiele z najważniejszych miast i zabytków w kraju, odgrywała ważną rolę jako główny szlak komunikacyjny dla mieszkańców północnego Laosu. Rejs daje jedyną w swoim rodzaju możliwość poznania kraju z innej perspektywy. Po drodze malownicze krajobrazy, bujna dżungla oraz liczne wioski, których mieszkańcy żyją w pełnej symbiozie z rzeką. Wizyta w wiosce położonej na brzegu rzeki. Możliwość poznania kultury i zwyczajów jej mieszkańców. Po południu przybycie do Pakbeng.

Dzień 5:
PAKBENG - OUDOMXAY
Przejazd do Oudomxay. Po drodze zachwycające krajobrazy, wzgórza, liczne jeziora, pola ryżowe oraz tradycyjne bambusowe wioski. Wizyta w jednej z etnicznych osad, w której można zaobserwować ubranych w tradycyjne stroje mieszkańców podczas ich codziennych, rutynowych zajęć. Obiad. Postój w Muang Xay i zwiedzanie położonej na wzgórzu stupy Phou That pochodzącej z XIV wieku, z którą sąsiaduje posąg Buddy. Zakwaterowanie w ekologicznym kurorcie, usytuowanym nad potokiem w samym sercu parku krajobrazowego. Odpoczynek przy basenie.

Dzień 6:
OUDOMXAY
Poranna wizyta na gwarnym, lokalnym rynku wypełnionym licznymi produktami rzemieślniczymi i spożywczymi. Całodzienne zwiedzanie (samochodem terenowym) etnicznych osad plemion Akha, Ikos, Khmu oraz Hmong, do których prowadzą jedynie nieutwardzone, kręte drogi. Plemię Akha wyróżnia się odmiennym ubiorem, językiem, a także sposobem budowania domostw. Lud Khmu to pierwsza grupa, która zasiedliła terytorium obecnego północnego Laosu setki lat przed przybyciem innych plemion. Członkowie tego ludu budują domy wzdłuż osi wschód-zachód, aby uzyskać przychylność duchów słońca. Obiad w formie pikniku w jednej z osad.

Dzień 7:
OUDOMXAY - LUANG PRABANG
Przejazd w kierunku jaskiń Ban Pak Ou, które są miejscem kultu. Większość wiosek po drodze zamieszkanych jest przez plemię Hmong, które wyróżnia się swoim kolorowym, tradycyjnym ubiorem oraz domostwami budowanymi na palach. Przeprawa łodzią przez rzekę Mekong. Podziwianie tysięcy pozłacanych posągów Buddy, usytuowanych w dwóch jaskiniach wyrzeźbionych w wysokim wapiennym klifie. Obiad w wiosce rybackiej Ban Xang Hai i zwiedzanie lokalnej świątyni. Dalsza podróż do Luang Prabang. Dla chętnych wejście na wzgórze Phousi, skąd można podziwiać zapierający dech w piersiach widok na zabytkowe miasto, zieloną dżunglę oraz rzeki Kane i Mekong w promieniach zachodzącego słońca. Następnie spacer przez tętniący życiem targ nocny, na który codziennie przybywają mieszkańcy z pobliskich osad i wiosek.

Dzień 8:
LUANG PRABANG
Zwiedzanie starożytnej stolicy północnego Laosu, wpisanej na listę Dziedzictwa Światowego UNESCO. Luang Prabang, które do dziś zachowało swój dawny urok z czasów francuskiej kolonizacji, z ponad 30 pozłacanymi świątyniami uważany jest za religijną stolicę kraju. Wizyta w byłym Pałacu Królewskim, zamienionym po upadku monarchii w 1975 roku na Muzeum Narodowe. Można w nim podziwiać dobrze zachowane komnaty królewskie oraz kolekcję przedmiotów i dzieł sztuki należących do Rodziny Królewskiej, jak również święty, złoty posąg "Prabang", od którego pochodzi nazwa miasta. Zwiedzanie Vat Mai, dawnej świątyni królewskiej oraz Vat Xieng Thong, jednej z najpiękniejszych świątyń w Laosie ozdobionej ręcznie wykonaną mozaiką. Obiad. Po południu przeprawa łodzią przez rzekę, aby odkryć tradycyjne życie po przeciwnej stronie miasta. Wizyta na lokalnym rynku oraz w świątyni Vat Chompet, skąd można podziwiać panoramę okolicy. Spacer do wioski Ban Chan, specjalizującej się w produkcji wyrobów garncarskich.

Dzień 9:
LUANG PRABANG
O świcie możliwość obserwacji jak mnisi, niosący metalowe miski, spacerują wśród wąskich alejek, pomiędzy budynkami z czasów francuskiej kolonizacji, zbierając jałmużnę od wiernych i udzielają im błogosławieństwa. Następnie wizyta na targu, na którym mieszkańcy zaopatrują się w żywność. Przejazd do zapierających dech w piersiach wodospadów Kuang Si, gdzie turkusowe wodospady i jeziora przeplatają się z naturalnymi formacjami wapiennymi. Obiad w formie pikniku nad wodospadami. Możliwość kąpieli pod jednym z wodospadów wpadających do płytkiego jeziora, usytuowanych w przepięknej, sielankowej scenerii. Przejazd przez las tekowy do schroniska, gdzie można zobaczyć zagrożone wyginięciem niedźwiedzie himalajskie, żywiące się głównie pokarmem roślinnym. Po południu czas wolny na zakupy w prowadzonych przez mieszkańców miasta galeriach sztuki i sklepach z rękodziełem.

Dzień 10:
LUANG PRABANG - RÓWNINA DZBANÓW
Przejazd malowniczą drogą w kierunku południowym do prowincji Xieng Khouang, w której znajduje się tajemnicza Równina Dzbanów. Po drodze góry i formacje krasowe, charakterystyczne dla tej części Laosu. Postój na obiad w wioskach mniejszości etnicznych. Wiele z domostw posiada krosna tkackie, na których rodziny tkają materiały na ubrania, torby oraz inne akcesoria. Po południu przyjazd do Phonsavan, stolicy prowincji. Następnie przejazd na Równinę Dzbanów, podziwianie zachodu słońca.

Dzień 11:
RÓWNINA DZBANÓW - VANG VIENG
Przejazd do stanowisk archeologicznych na Równinie Dzbanów, których wiek szacuje się na około 2000 lat. Hipotezy rozważane przez naukowców wskazują na korzystanie z nich jako miejsca pochówku w urnach lub też do przechowywania ryżu czy wina. Wizyta w wiosce, której mieszkańcy zajmują się produkcją łyżek przetopionych z łusek ze zrzuconych na Laos w latach 70-tych amerykańskich bomb. Przejazd do Vang Vieng, po drodze postój na obiad w wiosce Hmong. Przyjazd do Vang Vieng przed zachodem słońca, zakwaterowanie w hotelu. Następnie rejs małą łódką po rzece Nam Song. Podziwianie zachodu słońca oraz okolicznych formacji krasowych zmieniających kolor.

Dzień 12:
VANG VIENG
Poranne zwiedzanie słynnej jaskini Tham Chang i podziwianie formacji skalnych. Następnie do wyboru: przejażdżka tuk-tukiem do malowniczej Błękitnej Laguny, zawdzięczającej swój kolor pobliskim formacjom krasowym a następnie odpoczynek na ulokowanym na tle gór hotelowym basenie lub 3-4 godzinny spływ kajakowy po rzece Nam Song, wijącej się wśród krasowych wzgórz porośniętych bujną dżunglą. Możliwość kąpieli w krystalicznie czystej wodzie oraz zwiedzanie jednej z położonych przy rzece jaskiń. Kolacja.

Dzień 13:
VIENTIANE - UDON THANI - BANGKOK
Przejazd do Vientiane, spokojnej i cichej stolicy Laosu, położonej na lewym brzegu Mekongu.
Zwiedzanie zbudowanego w laotańskim stylu łuku triumfalnego Patuxai, upamiętniającego walkę Laotańczyków o niepodległość. Obiad. Przejazd do najważniejszych świątyń miasta: Vat Sisaket wraz z kolekcją 2000 ceramicznych posążków Buddy, następnie Ho Phra Keo - najbardziej imponująca świątynia w mieście, zawierająca niegdyś posąg szmaragdowego Buddy, zrabowany przez Tajskich najeźdźców. Na zakończenie zwiedzania - stupa That Luang, uważana za najważniejszy zabytek i symbol Laosu. Wieczorem przekroczenie granicy z pobliską Tajlandią, transfer na lotnisko w Udon Thani i przelot do Bangkoku.

Dzień 14:
BANGKOK
Zwiedzanie najważniejszego w Tajlandii kompleksu królewsko-świątynnego - Wielkiego Pałacu (Grand Palace) i świątyni Szmaragdowego Buddy (Wat Phra Kaew), słynącej z największej tajskiej świętości. Jest nią wyrzeźbiony z cennego szmaragdu mały posążek Buddy. Niezmiennie od 250 lat świątynia wraz z posążkiem jest miejscem kultu i celem pielgrzymek. Obiad. Rejs długą, tradycyjną łodzią po rzece Menam (Chao Phraya). Postój przy pięknie zdobionej Świątyni Brzasku (Wat Arun). Wieczorem przejazd na lotnisko. Wylot do Europy.

Dzień 15:
Przylot do Warszawy.

I RATA:
2000 PLN płatna przy zapisie

II RATA:
płatna na 40 dni przed wyjazdem

Cena obejmuje:
* przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
* przelot wewnętrzny,
* przejazdy klimatyzowanym autokarem/mikrobusem,
* 12 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 3*/4*, pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1-os. 1900 PLN,
* 12 śniadań, 11 obiadów, 2 kolacje - w tym

- kolację z przedstawieniem plemienia Hmong


* rejs łódką po Mekongu w Złotym Trójkącie i Chao Phraya w Bangkoku,
* całodzienny rejs po Mekongu z Chiang Kong do Pakbeng,
* przejazd samochodami terenowymi do wiosek mniejszości etnicznych,
* przeprawę łodzią przez Mekong do jaskiń Pak Ou,
* rejs łódką w Vang Vieng,
* spływ po rzece Nam Song lub wizytę w Błękitnej Lagunie,
* opiekę polskiego pilota,
* usługi lokalnych przewodników,
* ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).

UWAGA !:
* Na bilety wstępu oraz wizę do Laosu należy przeznaczyć ok. 185 USD.
* Zalecana profilaktyka antymalaryczna.
* Na zwyczajowe napiwki sugeruje się przeznaczyć ok. 60 USD.
* Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki oraz posiadać min. 2 strony wolne. Do Laosu potrzebne są wizy, które otrzymuje się przy przekraczaniu granicy. Należy zabrać ze sobą 1 zdjęcie.
* Uprzejmie informujemy, że na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych (Dz.U. z 2016 r. poz.187 i 1334) znowelizowanych ustawą z dnia 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz.U. z 2016 r. poz. 1334) od dnia 26.11.2016 r. pobierane są obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny od każdego klienta z tytułu zawartej umowy o świadczenie usług turystycznych. Wysokość składki wynosi
13 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw pozaeuropejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe;
10 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw europejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe;
0 zł za imprezy turystyczne na terytorium krajów mających lądową granicę z RP, a w przypadku Federacji Rosyjskiej w obrębie obszaru obwodu kaliningradzkiego, a także za imprezy turystyczne na terytorium RP, w tym imprezy zagranicznej turystyki przyjazdowej
Więcej informacji na stronie: https://www.msit.gov.pl/pl/turystyka/prawo/2839,Rozporzadzenia-dotyczace-Turystycznego-Funduszu-Gwarancyjnego.html oraz http://www.ufg.pl

Terminy:
06.11 - 21.11.2019, 11280.00 PLN

zamknijTajlandia (złoty Trójkąt) LaosTajlandia (złoty Trójkąt) Laos

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj

Zostaw wiadomość do oferty Tajlandia (złoty Trójkąt) Laos

Wypełnij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Preferowany
kontakt
Wyraż zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj