Zadzwoń do nas!
801 590 059
koszt połączenia: 0,49zł/min
+48 58 326 20 00
koszt połączenia: 0,49zł/min
zamknij

Włochy Toskania (zwiedzanie I Wypoczynek)

Zdaniem LogosTour:

WŁOCHY - Toskania (wypoczynek + zwiedzanie / samolot) RZYM Dzień 1 Zbiórka na lotnisku. Wylot do Włoch. Przylot do Rzymu. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Przejazd do centrum Rzymu. Spacer na trasie - plac Hiszpański z Hiszpańskimi schodami, Via del Corso, Fontana di Trevi - jeden z symboli Rzymu...

Przeczytaj pełen opis oferty

Terminy i ceny

Data wyjazduDługość pobytuTransportMiejsce wyjazduLiczba osóbWyżywienieCena
16.09.20178 dniSamolotWarszawa × 2
PAXDBL (PAXDBL_A2)
śniadania, śniadania i obiadokolacje (BB/HB)
5550 /os.

Informacje szczegółowe

Wylot:
WAW (WAW), 16.09.2017 - FCO (FCO), 16.09.2017
Przylot:
BGY (BGY), 24.09.2017 - WAW (WAW), 24.09.2017
Zakwaterowanie:
PAXDBL (PAXDBL_A2)
Wyżywienie:
śniadania, śniadania i obiadokolacje (BB/HB)
Cena zawiera:
Cena nie zawiera:
02.09.20178 dniSamolotWarszawa × 2
PAXDBL (PAXDBL_A2)
śniadania, śniadania i obiadokolacje (BB/HB)
5550 /os.

Informacje szczegółowe

Wylot:
WAW (WAW), 02.09.2017 - FCO (FCO), 02.09.2017
Przylot:
BGY (BGY), 10.09.2017 - WAW (WAW), 10.09.2017
Zakwaterowanie:
PAXDBL (PAXDBL_A2)
Wyżywienie:
śniadania, śniadania i obiadokolacje (BB/HB)
Cena zawiera:
Cena nie zawiera:
Nie wiesz, który termin zarezerwować?Zadzwoń do nas! 801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Opis oferty wg:


WŁOCHY - Toskania (wypoczynek + zwiedzanie / samolot)

RZYM
Dzień 1
Zbiórka na lotnisku. Wylot do Włoch. Przylot do Rzymu. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Przejazd do centrum Rzymu. Spacer na trasie - plac Hiszpański z Hiszpańskimi schodami, Via del Corso, Fontana di Trevi - jeden z symboli Rzymu. Kolacja, a następnie czas na indywidualny spacer. Powrót do hotelu na nocleg.

RZYM
Dzień 2
Przejazd do Watykanu. Zwiedzanie bazyliki św. Piotra, chwila zadumy w kaplicy św. Sebastiana, gdzie spoczywa Jan Paweł II. Następnie zwiedzanie Rzymu Antycznego; Plac Wenecki - centrum komunikacyjne Rzymu ze stojącym centralnie budynkiem zwanym Ołtarzem Ojczyzny, stanowiącym pomnik upamiętniający zjednoczenie Włoch. Kapitol - jedno z 7 rzymskich wzgórz, na którym znajduje się pomnik wilczycy karmiącej Remusa i Romulusa; można stąd podziwiać Forum Romanum, pozostałość po antycznym centrum miasta. Koloseum - słynna arena walk gladiatorów, Łuk Konstantyna. Następnie przejazd do Toskanii. Zakwaterowanie (na 7 nocy) w hotelu w Montecatini Terme, które jest jednym z najbardziej popularnych uzdrowisk we Włoszech. Miasto słynie ze źródeł termalnych, których właściwości były znane już w czasach rzymskich. Źródła badała m.in. Maria Skłodowska-Curie. W wolnym czasie warto skorzystać ze SPA urządzonego w termach lub wybrać się na spacer po malowniczych uliczkach.

SIENA - SAN GIMIGNANO
Dzień 3
Przejazd do Sieny. Zwiedzanie jednego z najpiękniejszych miast we Włoszech. Najważniejszym zabytkiem miasta jest katedra Santa Maria Assunta, z charakterystyczną biało-czarną fasadą, kryjąca we wnętrzu piękną ośmiokątną ambonę. Najsłynniejszy plac miasta to Piazza del Campo, zaprojektowany w kształcie muszli, na którym dwa razy w roku odbywa się najbardziej spektakularny festyn we Włoszech - Palio, wyścig jeźdźców konnych w strojach z XV w. Na placu znajduje się symbol miasta Torre del Mangia - 102-metrową wieżę, na której szczyt prowadzą 503 stopnie. Znajduje się tu również Pallazo Pubblico, siedziba władz miasta. Przejazd do San Gimignano. Zwiedzanie miasta rozłożonego na wzgórzu, gdzie w czasach średniowiecznej świetności było ponad sto wież. Do dziś zachowało się kilkanaście z nich. Spacer po zabytkowej starówce z Piazza del Duomo i Piazza della Cisterna. Liczne sklepy z rękodziełem, w tym piękną ceramiką i regionalnymi przysmakami, a w szczególności miejscowymi wędlinami i szynkami, zapraszają do zakupów.

PIZA - LUKKA - VINCI
Dzień 4
Zwiedzanie Pizy. Wizyta na Placu Cudów, na którym mieści się m.in. słynna Krzywa Wieża - wizytówka miasta i jedna z najbardziej popularnych budowli świata, która od wielu lat zabezpieczana jest przed nadmiernym przechyleniem. Zwiedzanie katedry ze wspaniałą amboną Giovanniego Pisano i tzw. lampą Galileusza, dzięki której, według legendy, uczony wymyślił swoją teorię. W skład kompleksu Placu wchodzi również okazałe baptysterium oraz cmentarz. Przejazd do Lukki, antycznej kolonii rzymskiej. Miasto otaczają potężne wspaniale zachowane renesansowe mury obronne miasta, na których mieszczą się deptaki dla pieszych, ścieżki rowerowe oraz ogrody. Zwiedzanie miasta - Plac Amfiteatro w całości obudowany kamienicami, których bramy stanowią jednocześnie wejście na plac, katedra poświęcona św. Marcinowi, kościół San Michele in Foro, który powstał w miejscu dawnego forum rzymskiego, Casa di Puccini - dom-miejsce urodzenia Giacomo Pucciniego. Na koniec wizyta w Vinci - malowniczym mieście, w którym urodził się Leonardo da Vinci. Zwiedzanie muzeum poświęconego dziełom artysty - Museo Leonardiano.

MONTECATINI TERME - WYSPA ELBA (fakultatywnie)
Dzień 5
Wypoczynek w kurorcie Montecatini Terme. Dla chętnych fakultatywnie całodzienna wycieczka na Elbę, miejsce zesłania cesarza Napoleona i jeden z najpiękniejszym zakątków Toskanii. Panoramiczny objazd wyspy autokarem, podczas którego można będzie podziwiać różnorodne scenerie wyspy, od piaszczystych plaż, przez skaliste zatoki, do nieprzystępnych gór. Nieodłącznym elementem zwiedzania Elby jest wizyta w Villa del Mulini - oficjalnej rezydencji Napoleona Bonaparte na wygnaniu, w której pracował i podejmował oficjalnych gości. Przejazd północnym wybrzeżem wyspy do Marciana Marina, najpiękniejszego portu na wyspie. Postój w Marina di Campo na obiad (płatny dodatkowo) i plażowanie. Spacer po Porto Azzuro, znanym kurorcie turystycznym. Cena 100 EUR ( przy min. 10 osobach).

FLORENCJA
Dzień 6
Zwiedzanie stolicy Toskanii, kolebki renesansu, nierozerwalnie związanego ze słynnym rodem Medyceuszy. Bogactwo zabytków, muzeów i galerii malarstwa sprawia, że jest to mekka koneserów i znawców sztuki. Podczas spaceru z przewodnikiem można będzie zobaczyć - plac Michała Anioła, z którego rozpościera
się pocztówkowa panorama Florencji. Katedra Santa Maria del Fiore, która do dziś jest symbolem bogactwa i potęgi Florencji w XIII i XIV w. zachwyca piękną, jasną i bardzo ozdobną fasadą. Dzwonnica Giotta i baptysterium ze słynnymi drzwiami wschodnimi, które Michał Anioł nazywał Wrotami Raju. Umieszczone na nich płaskorzeźby uważane są za pierwsze dzieła renesansu. Następnie plac Signoria, który dzięki zgromadzonym na nim posągom i rzeźbom, stanowi swoistą galerię pod
gołym niebem. Palazzo Vecchio - ratusz florencki, z charakterystyczną asymetryczna wieżą i słynnym medalionem z lwami na fasadzie głównej. Ponte Vecchio, zwany mostem złotników, wizytówka Florencji. Najstarszy most na rzece Arno, od początku zabudowany sklepami i warsztatami, dziś przede wszystkim siedziby florenckich jubilerów. Dla turystów to wspaniały punkt widokowy na miasto i rzekę. Na koniec wizyta w kościele Santa Croce, który zyskał miano "włoskiego Panteonu", kryjącego grobowce wielu słynnych osobistości, m.in. Michała Anioła, Galileusza, Machiavelliego.

MONTECATINI TERME - FLORENCKIE MUZEA (fakultatywnie)
Dzień 7
Wypoczynek w kurorcie Montecatini Terme. Dla miłośników sztuki, fakultatywnie, dzień poświęcony na dwa najciekawsze florenckie muzea. Zwiedzanie z przewodnikiem światowej sławy Galerii Uffizi. Jej zbiory to, przede wszystkim, kolekcja rodu Medyceuszy, którzy przez wieki gromadzili w niej, zamawiane u wielkich mistrzów, dzieła. Najsłynniejsze z nich to "Narodziny Wenus" Botticellego, "Święta Rodzina" Michała Anioła, "Zwiastowanie" Leonarda da Vinci czy "Madonna ze szczygłem" Rafaela. Następnie wizyta w Akademii, która przyciąga odwiedzających głównie ze względu na wyjątkową kolekcję gigantycznych rzeźb Michała Anioła, w tym rzeźby czterech Niewolników i wielkiego posągu Dawida. Na uwagę zasługuje specjalna kolekcja instrumentów muzycznych, w tym kilka cennych rękodzieł Stradivariusa. Cena 75 EUR (przy min 8 osobach).

MONTECATINI TERME - WINNICE TOSKANII (fakultatywnie)
Dzień 8
Wypoczynek w kurorcie Montecatini Terme. Fakultatywnie wycieczka po regionie Chianti, gdzie produkuje się najlepsze wina pochodzące z Toskanii. Przejazd malowniczymi wzgórzami, z charakterystycznym dla Toskanii krajobrazem winnic, gajów oliwnych, średniowiecznych zamków i domostw położonych wśród smukłych cyprysów. Wizyta w jednej z winnic, gdzie podczas toskańskiego lekkiego obiadu można będzie degustować produkowane tam wina. Cena 60 EUR (przy min. 8 osobach).


Dzień 9
Transfer na lotnisko w Mediolanie. Powrót do Polski.

I RATA
1500 PLN płatna przy zapisie

II RATA
płatna na 35 dni przed wyjazdem

Cena obejmuje
* przeloty międzynarodowe,

* przejazdy klimatyzowanym busem,

* zakwaterowanie w hotelu 3* w Rzymie i 4* w Montecatini Terme, pokoje 2-osob. z łazienką; dopłata do pok. 1-osob. 700 PLN,

* śniadania,

* opiekę polskiego pilota,

* ubezpieczenie Signal Iduna NW (7000 PLN), KL (15 000 EUR), bagaż (800 PLN).

UWAGA !
* Dopłata do 8 kolacji 300 PLN.
* Zajmowanie miejsc w autokarze wg kolejności zapisu na listę uczestników.
* Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
* W przypadku potwierdzenia realizacji imprezy na krótko przed terminem wylotu przelot może odbywać się tzw. tanimi liniami.
* Na bilety wstępu, usługi lokalnych przewodników, taksy miejscowe, opłaty za wjazd do miast, komunikację miejską, należy przeznaczyć ok. 180 EUR.

Terminy:
02.09 - 10.09.2017, 5550.00 PLN
16.09 - 24.09.2017, 5550.00 PLN

zamknijWłochy Toskania (zwiedzanie I Wypoczynek)Włochy Toskania (zwiedzanie I Wypoczynek)

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj

Zostaw wiadomość do oferty Włochy Toskania (zwiedzanie I Wypoczynek)

Wypełnij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Preferowany
kontakt
Klikając wyślij zgadzam się zregulaminem serwisu

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj