Zadzwoń do nas!
801 590 059
koszt połączenia: 0,49zł/min
+48 58 326 20 00
koszt połączenia: 0,49zł/min
zamknij
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.
zamknij

Wyspy Zielonego Przylądka (santiago Sao Vincente Santo Antao Fogo)

Zdaniem LogosTour:

WYSPY ZIELONEGO PRZYLĄDKA (Santiago - Sao Vicente - Santo Antao - Fogo) 2018: Dzień 1: WYSPA SANTIAGO Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot na wyspę Santiago, leżącą w archipelagu Wysp Zielonego Przylądka. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie (na 2 noce). Dzień 2: ...

Przeczytaj pełen opis oferty
Zgarnij wygodny lazy bag z Qtravel.pl!

Terminy i ceny

Data wyjazduDługość pobytuTransportMiejsce wyjazduLiczba osóbWyżywienieCena
Nie wiesz, który termin zarezerwować?Zadzwoń do nas! 801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Opis oferty wg: LogosTour


WYSPY ZIELONEGO PRZYLĄDKA (Santiago - Sao Vicente - Santo Antao - Fogo) 2018:

Dzień 1:
WYSPA SANTIAGO
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot na wyspę Santiago, leżącą w archipelagu Wysp Zielonego Przylądka. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie (na 2 noce).

Dzień 2:
PRAIA (wyspa SANTIAGO)
Miasto Praia to stolica archipelagu, centrum administracyjne i gospodarcze. Przejazd do miasteczka Cidade Velha (Stare Miasto). Zwiedzanie, położonej na wzgórzu, starej twierdzy Fort Real do Sao Filipe, niegdyś chroniącej przed piratami. Z jej murów rozciąga się wspaniały widok. Następnie spacer, na którego trasie są najciekawsze zabytki tej historycznej miejscowości - Pelourinho (pręgierz) najstarsza zbudowana w 1493 (odwiedzili ją podczas swoich podróży Krzysztof Kolumb i Vasco da Gama) przez kolonizatorów świątynia katolicka na świecie Nossa Senhora do Rosario oraz uliczka Rua Banana z kolorowymi domkami. Kolacja w lokalnej restauracji w Praia.

Dzień 3:
SANTIAGO - FOGO - SAO VICENTE
Czas wolny w Praia, na wyspie Santiago. Dla chętnych możliwość wycieczek fakultatywnych. Jedną z nich jest samolotowa wyprawa na leżącą niedaleko wulkaniczną wyspę Fogo (cena 220 EUR, min. 6 osób). Z krateru najwyższej góry archipelagu - Pico do Fogo 2829 m n.p.m., po ostatniej erupcji w 1995 r. wciąż wydobywa się dym. Przejazd w pobliże góry. Przejście ścieżką do krawędzi kaldery, w której mieszczą się dwie wioski. Następnie spacer po miasteczku Sao Filipe, gdzie podziwiać można dziesiątki eleganckich willi i rezydencji. Obiad w lokalnej restauracji. Powrót na wyspę Santiago. Osoby zostające w Praia mogą spędzić czas w śródmiejskiej dzielnicy Plateau. Najbardziej okazała budowla to pałac prezydencki. Przy handlowych uliczkach stoją zabytkowe domy, w których mieszczą się m.in. nastrojowe restauracje z lokalną muzyką. Wieczorem przelot z wyspy Santiago na wyspę Sao Vicente. Transfer do hotelu w Mindelo. Zakwaterowanie (na 3 noce).

Dzień 4:
MINDELO (wyspa SAO VICENTE)
Piesze zwiedzanie miasta Mindelo, stolicy wyspy Sao Vicente. W mieście panuje kolonialna atmosfera. Spacer brzegiem zatoki portowej Porto Grande. Wejście na zabytkową wieżę (mniejszą kopię wieży Belem w Lizbonie), z której rozciąga się piękny widok. Mieści się w niej ciekawe Muzeum Morskie. Na ulicach jest sporo straganów i sklepy z atrakcyjnymi wyrobami miejscowych artystów. Tradycyjne wyroby rzemiosła to batik, barwne, ręcznie tkane tkaniny, wyroby z orzechów kokosowych, kości, gliny, ze skorupy żółwia, rogów, eleganckie słomiane kapelusze, koszyki i torby, ceramika, lalki z gliny. Wizyta w domu, w którym mieszkała Cesaria Evora i gdzie zgromadzono wiele przedmiotów oraz zdjęć dokumentujących jej barwne życie. Przejście do okazałego byłego pałacu gubernatora, gdzie znajduje się wystawa zdjęć i sukien, w których występowała ta artystka. Wieczorem kolacja oraz koncert wspaniałej, niepowtarzalnej muzyki, której najsłynniejszą przedstawicielką jest właśnie - pochodząca z Mindelo - światowej sławy bosonoga pieśniarka Cesaria Evora, śpiewająca w tradycyjnym stylu Cabo.

Dzień 5:
WYSPA SANTO ANTAO
Całodzienna wycieczka promem (rejs trwa 1 godz.) na wyspę Santo Antao. Przypłynięcie do Porto Novo. Zwiedzanie górzystej wyspy, na której nie brakuje wspaniałych krajobrazów i punktów widokowych. Przejazd w góry, w pobliże najwyższego szczytu Pico da Cruz (1584 m n.p.m.). Postój na zapierającej dech krawędzi. Zjazd wzdłuż rzecznego wąwozu do miejscowości Ribeiro Grande. Obiad na lokalnej plantacji. Degustacja lokalnego napoju z trzciny cukrowej - grogue. Przyjazd do Paul i wejście na punkt widokowy pod posąg św. Antoniego - rozciąga się stamtąd malowniczy widok na ocean i okoliczne doliny. Następnie przejazd klifowym wybrzeżem do Pontinha da Janela. W pobliżu tej miejscowości znajduje się najcenniejszy zabytek wyspy - głaz z tajemniczymi inskrypcjami. Powrotny rejs promem na wyspę Sao Vicente.

Dzień 6:
MINDELO (wyspa SAO VICENTE)
Przejazd z Mindelo do wioski rybackiej Calhau. Po drodze widok na sady tropikalnych owoców, kukurydzy, trzciny i manioku, które dają plony dwa razy w roku. Pitna woda jest dowożona z tej wyspy na inne wyspy archipelagu. Przejazd nad samym brzegiem Atlantyku do nadmorskiej miejscowości Baia das Gatas (znanej z festiwalu muzycznego). Po drodze postój i przejście malowniczą wydmą. Następnie wjazd na szczyt Monte Verde, otoczony czarnymi skałami. Obiad w tradycyjnej restauracji oferującej potrawy kabowerdyjskiej kuchni. Powrót do Mindelo. Transfer na lotnisko. Przelot z wyspy Sao Vicente na wyspę Santiago.

Dzień 7:
Transfer na lotnisko. Wylot do Europy. Przylot do Warszawy.

I RATA:
1000 PLN płatna przy zapisie

II RATA:
płatna na 35 dni przed wyjazdem

Cena obejmuje:
* przeloty międzynarodowe,
* przeloty wewnętrzne,
* przejazdy klimatyzowanym mikrobusem,
* zakwaterowanie w hotelach 3*, pokoje 2-osob., dopłata do pokoju 1-osob. 400 PLN,
* śniadania; oraz obiady i kolacje wg programu,
* kolacja z koncertem (dzień 4.)
* wycieczki wg programu,
* opiekę pilota,
* usługi lokalnych przewodników,
* ubezpieczenie Signal Iduna (NW, KL, bagaż).

UWAGA !:
* Przy wpłacie II raty należy dostarczyć skan paszportu (strona ze zdjęciem). Opłata za wizę wynosi 120 PLN. Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki. W paszporcie powinna być min. 1 strona wolna.
* Na bilety wstępu do zwiedzanych obiektów należy przeznaczyć ok. 40 EUR.
* Na zwyczajowe napiwki sugeruje się przeznaczyć ok. 30 EUR.

Terminy:
24.06 - 30.06.2018, 8390.00 PLN
12.08 - 18.08.2018, 8390.00 PLN
09.09 - 15.09.2018, 8390.00 PLN
04.11 - 10.11.2018, 7990.00 PLN

zamknijWyspy Zielonego Przylądka (santiago Sao Vincente Santo Antao Fogo)Wyspy Zielonego Przylądka (santiago Sao Vincente Santo Antao Fogo)

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj

Zostaw wiadomość do oferty Wyspy Zielonego Przylądka (santiago Sao Vincente Santo Antao Fogo)

Wypełnij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Preferowany
kontakt
Wyraż zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj