Zadzwoń do nas!
801 590 059
koszt połączenia: 0,49zł/min
+48 58 326 20 00
koszt połączenia: 0,49zł/min
zamknij
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.
zamknij

Zimbabwe Mozambik Malawi 20

Zdaniem LogosTour:

ZIMBABWE - MOZAMBIK - MALAWI 2020: Dzień 1: Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Afryki. Dzień 2: VICTORIA FALLS (Zimbabwe) Przelot do miejscowości Victoria Falls. Przejazd do hotelu na krótki odpoczynek. Po południu wyjazd na wycieczkę stateczkiem po rzece Z...

Przeczytaj pełen opis oferty

Terminy i ceny

Data wyjazduDługość pobytuTransportMiejsce wyjazduLiczba osóbWyżywienieCena
Nie wiesz, który termin zarezerwować?Zadzwoń do nas! 801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Opis oferty wg: LogosTour


ZIMBABWE - MOZAMBIK - MALAWI 2020:

Dzień 1:
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Afryki.

Dzień 2:
VICTORIA FALLS (Zimbabwe)
Przelot do miejscowości Victoria Falls. Przejazd do hotelu na krótki odpoczynek. Po południu wyjazd na wycieczkę stateczkiem po rzece Zambezi. Powyżej wodospadów rzeka rozlewa się na szerokości 1,5 kilometra. Okazja do zobaczenia hipopotamów, a przy odrobinie szczęścia także słoni przeprawiających się na drugą stronę. Zachód słońca nad wodospadami. Powrót do hotelu i kolacja.

Dzień 3:
WODOSPADY WIKTORII
Przed południem dla chętnych fakultatywnie - przelot helikopterem nad wodospadami, spacer z lwami, przejażdżka na słoniach, rafting po rzece, skoki bungee. Po południu spacer po lesie deszczowym okalającym Wodospady Wiktorii - leżące na rzece Zambezi, na granicy Zimbabwe i Zambii. Pierwszy biały człowiek zobaczył je w 1855 roku i był to szkocki misjonarz i badacz David Livingstone. Mają one największą kurtynę opadającej wody na świecie i w sezonie szczytowym przetacza się tam ponad 9 mln litrów wody na sekundę. Wysokość spadku wody wynosi 108 m, szerokość wodospadu 1,7 kilometra. Znajdują się na terenie Parku Narodowego Wodospadów Wiktorii (Victoria Falls National Park). Kolacja.

Dzień 4:
P.N. HWANGE
Przejazd na południe. Dotarcie do miejsca zakwaterowania, lodge, położonego na obrzeżach największego rezerwatu Zimbabwe - Parku Narodowego Hwange. Leży on w zachodniej części Zimbabwe, przy granicy z Botswaną. Ma powierzchnię 14 651 km2 i obejmuje obszar płaskiej, piaszczystej równiny. Szatę roślinną tworzą tu suche lasy miombo i mopane oraz trawiasta sawanna. Na terenie parku żyją m.in. słonie, bawoły, żyrafy, zebry, hipopotamy, koczkodany zielone oraz liczne antylopy - impale, kudu, oryksy południowe i gnu. Wśród drapieżników spotyka się lwy, lamparty, gepardy, hieny i szakale. Park stanowi ostoję dla nosorożca zwyczajnego. Po południu przejazd na safari odkrytymi samochodami terenowymi. Spośród wielu gatunków zwierząt, takich jak lwy, lamparty czy słonie, można tu również spotkać zagrożone wyginięciem likaony - czyli dzikie psy. Po zachodzie słońca powrót na kolację.

Dzień 5:
P.N. MATOPOS
Wcześnie rano wyjazd na safari. Po powrocie - śniadanie. Przejazd na południe. Po drodze miasto Bulawayo. Wjazd do Parku Narodowego Matopos - najstarszego w Zimbabwe. Między pięknymi, granitowymi skałami można spotkać nosorożce. Po blisko 500-metrowej wspinaczce dotarcie do jaskini z doskonale zachowanym rysunkiem buszmeńskim przedstawiającym białego nosorożca. Przejazd do lodge, położonego na terenie parku z pięknym widokiem na góry. Kolacja.

Dzień 6:
Jaskinia Pomongwe
Po śniadaniu wspinaczka na wzgórze, z którego rozciąga się piękny widok i na którym znajduje się grób Cecila Johna Rhodesa, założyciela Rodezji. Wycieczka do jaskini Pomongwe wpisanej na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO ze względu na zachowane w niej rysunki buszmeńskie. Przejazd do lodge nad jeziorem Mutirikwe. Kolacja.

Dzień 7:
WIELKIE ZIMBABWE - HARARE
Przejazd na wschód. Dotarcie do słynnych ruin Wielkiego Zimbabwe, zwanych też "Domem z kamieni". Jest to największa budowla w Afryce z okresu przed przybyciem białego człowieka na Czarny Ląd. Leży na południe od równika, 25 km od centrum administracyjnego prowincji Masvingo i 250 km na wschód od stolicy Zimbabwe - Harare. Kompleks zajmuje powierzchnię ponad 750 ha. Według współczesnego stanu badań archeologicznych Wielkie Zimbabwe to ogromny kompleks ruin prawdopodobnie z XI-XV w. n.e. Kamienne miasto składa się z wielu budowli. Wszystkie wzniesiono z granitowych kostek (lub cegieł) bez użycia jakiejkolwiek zaprawy. Obiektem głównym jest Świątynia - owalna budowla o średnicy ok. 80 m, składająca się z wysokiego na 10 m i szerokiego miejscami na 5 m muru, wewnątrz którego wznosi się tajemnicza stożkowata wieża 12-metrowej wysokości i kilka innych obiektów, również kamiennych. Drugim jest Akropol, czyli pobliska forteca górująca nad pozostałymi; naturalne skały uzupełniono murami z kamienia. Uzupełniający Wielkie Zimbabwe Kompleks w Dolinie to znaczna liczba okrągłych lub owalnych budowli nieznanego przeznaczenia rozrzuconych na obszarze ponad 500 km2. W ruinach znaleziono kilkanaście steatytowych figurek ptaków o sokolich dziobach, ale z niby-ludzkimi dłońmi zamiast nóg. Budowle Wielkiego Zimbabwe wznieśli między 1200 a 1450 r. przodkowie dzisiejszych plemion Szona, założycieli średniowiecznego imperium Monomotapa, które upadło, gdy w Afryce pojawili się przybysze z Europy - Portugalczycy. Przejazd do hotelu leżącego niedaleko granicy z Mozambikiem. Po drodze w zależności od czasu możliwy przejazd przez Harare, stolicę Zimbabwe. Kolacja.

Dzień 8:
CAHORRA BASSA (Mozambik)
Przekroczenie granicy Zimbabwe z Mozambikiem. Przyjazd do miejsca zakwaterowania, lodge, leżącego w pobliżu sztucznego jeziora Cahorra Bassa. Podziwianie monumentalnej ściany tej największej w Mozambiku zapory. Po południu rejs stateczkiem po jeziorze otoczonym górami. Po zachodzie słońca powrót do lodge i kolacja.

Dzień 9:
ZOMBA (Malawi)
Przekroczenie granicy Mozambiku z Malawi. Przejazd na płaskowyż Zomba, położony na wysokości ponad 2000 m n.p.m. Rozpościera się z niego piękny widok - można zobaczyć, jak z gór spływają strumienie i tworzą jeziora. W XIX wieku miasto Zomba było bazą zwalczania handlu niewolnikami. Obecnie uprawia się tu kawę, bawełnę i tytoń. Po południu czas na relaks lub na pieszą wycieczkę do wodospadu. Kolacja.

Dzień 10:
P.N. LIWONDE
Spacer po płaskowyżu. Następnie przejazd do pobliskiego Parku Narodowego Liwonde - najbogatszego pod względem fauny parku w Malawi. Park rozciąga się na południe od jeziora Malawi, wzdłuż rzeki Shire, i graniczy z jeziorem Malombe. Zajmuje obszar 550 km2. Znajduje się tutaj największa populacja słoni w Malawi - na terenie parku jest ich kilkaset. Oprócz tego w Liwonde żyje kilka tysięcy hipopotamów i krokodyli, występuje też kilka gatunków antylop. Spotkać można zebry, lwy, serwale i lamparty. W parku żyje także wiele gatunków ptaków. Zakwaterowanie. Następnie wodne safari po rzece Shire, płynącej przez park; podglądanie z bliska wylegujących się na brzegu hipopotamów i krokodyli. Po powrocie - kolacja.

Dzień 11:
P.N. LIWONDE - P.N. JEZIORA MALAWI
Wcześnie rano wyjazd na safari otwartymi samochodami po parku Liwonde. Powrót na śniadanie. Przejazd wzdłuż brzegów jeziora Malombe do Cape MacLear, położonego nad jeziorem Malawi (Niasa). Wjazd na teren Parku Narodowego Jeziora Malawi. Jest to jezioro pochodzenia tektonicznego, a jego wody podzielone są między trzy państwa - Malawi, Tanzanię i Mozambik. Otoczone jest przez wysokie góry dochodzące do 3 tys. m n.p.m. Odpływ wód z jeziora następuje przez rzekę Shire - dopływ Zambezi. Na jeziorze znajduje się wiele wysp; największe z nich to Likoma i Chizumulu. Jezioro ma wydłużony południkowo kształt - jego długość wynosi ok. 550 km, szerokość od 20 do 75 km, a powierzchnia 29 600 km2. Dno jeziora stanowi kryptodepresję; położone na wysokości 476 m n.p.m. osiąga maksymalną głębokość 706 m. Pojemność jeziora wynosi ok. 8400 kmÂł. Zakwaterowanie w lodge nad samym jeziorem. Czas na relaks i kolację.

Dzień 12:
JEZIORO MALAWI
Dzień przeznaczony na wybrane atrakcje nad jeziorem Malawi, najbardziej wysuniętym na południe z wielkich jezior afrykańskich. Można skorzystać z różnych sprzętów pływających (motorówki, żaglówki, kajaki), spędzić czas na plaży lub na spacerach wzdłuż brzegu. Wieczorem kolacja.

Dzień 13:
LILONGWE
Czas wolny nad jeziorem Malawi na spacery i obserwację przyrody. Po południu przejazd do Lilongwe, stolicy Malawi. Wieczorem przyjazd do hotelu. Zakwaterowanie i kolacja.

Dzień 14:
LILONGWE
Przejazd przez miasto Lilongwe. Możliwość ostatnich zakupów. Transfer na lotnisko. Wylot do Europy.

Dzień 15:
Przylot do Warszawy.

I RATA:
2000 PLN - płatna przy zapisie

II RATA:
płatna na 60 dni przed wyjazdem

Cena obejmuje:
* przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
* przejazdy klimatyzowanym mikrobusem,
* 12 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 3*/4*, lodge; pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1-os. 2300 PLN,
* 12 śniadań (zwykle bufet), 12 kolacji,
* opiekę polskiego pilota-przewodnika,
* ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).

UWAGA !:
* Wraz z wpłatą II raty należy złożyć pełną dokumentację wizową, tj. wypełniony w języku angielskim 1 formularz wizowy do Malawi, 2 formularze wizowe do Mozambiku, 3 zdjęcia (en face, takie jak do paszportu 3,5x4,5 cm), paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki oraz opłatę za wizy 800 PLN + pośrednictwo wizowe 100 PLN. W paszporcie powinny być min. 3 strony wolne.
* Zalecana profilaktyka antymalaryczna.
* Na bilety wstępu, safari, wycieczki łódkami oraz wizę do Zimbabwe należy zabrać ze sobą 295 USD.
* Na zwyczajowe napiwki sugerujemy przeznaczyć ok. 50 USD.
* Uprzejmie informujemy, że na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych (Dz.U. z 2016 r. poz.187 i 1334) znowelizowanych ustawą z dnia 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz.U. z 2016 r. poz. 1334) od dnia 26.11.2016 r. pobierane są obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny od każdego klienta z tytułu zawartej umowy o świadczenie usług turystycznych. Wysokość składki wynosi
13 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw pozaeuropejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe;
10 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw europejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe;
0 zł za imprezy turystyczne na terytorium krajów mających lądową granicę z RP, a w przypadku Federacji Rosyjskiej w obrębie obszaru obwodu kaliningradzkiego, a także za imprezy turystyczne na terytorium RP, w tym imprezy zagranicznej turystyki przyjazdowej
Więcej informacji na stronie: https://www.msit.gov.pl/pl/turystyka/prawo/2839,Rozporzadzenia-dotyczace-Turystycznego-Funduszu-Gwarancyjnego.html oraz http://www.ufg.pl

Terminy:
25.04 - 09.05.2020, 15990.00 PLN

zamknijZimbabwe Mozambik Malawi 20Zimbabwe Mozambik Malawi 20

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj

Zostaw wiadomość do oferty Zimbabwe Mozambik Malawi 20

Wypełnij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Preferowany
kontakt
Wyraż zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj