Zadzwoń do nas!
801 590 059
koszt połączenia: 0,49zł/min
+48 58 326 20 00
koszt połączenia: 0,49zł/min
zamknij
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.
zamknij

City-break Gruzja 5 Dnihotel 3.0 gwiazdkowy

Zdaniem Matimpex Travel:

Kategoria weekend lotniczy / hotel *** Region Gruzja / Gruzja Tfg Od 26 listopada 2016 Uczestnicy naszych wycieczek są objęci obowiązkową składką ubezpieczeniową na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) - składka ta wynosi 13 zł/os, NIE JEST ZAWARTA W CENIE WYCIECZKI i ZOSTANIE DOLICZONA W OSTATNIM K...

Przeczytaj pełen opis oferty

Terminy i ceny

Data wyjazduDługość pobytuTransportMiejsce wyjazduLiczba osóbWyżywienieCena
Nie wiesz, który termin zarezerwować?Zadzwoń do nas! 801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Opis oferty wg: Matimpex Travel

Kategoria

weekend lotniczy / hotel ***

Region

Gruzja / Gruzja

Tfg

Od 26 listopada 2016 Uczestnicy naszych wycieczek są objęci obowiązkową składką ubezpieczeniową na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) - składka ta wynosi 13 zł/os, NIE JEST ZAWARTA W CENIE WYCIECZKI i ZOSTANIE DOLICZONA W OSTATNIM KROKU REZERWACJI!

Wczesna Rezerwacja Lato 2019

Obecnie obowiązuje IV stopień promocji na wycieczki z sezonu letniego (1 kwietnia 2019 - 30 października 2019) - potrwa on od 04.02.19 włącznie do wyczerpania miejsc w promocyjnej cenie. IV stopień promocji obejmuje - Zniżkę 100 zł/os od ceny katalogowej - Dodatkową zniżkę 50 zł/os dla Uczestników Programu Lojalnościowego Matimpex City Fun (łączna zniżka 150 zł/os)

Program Ramowy

Zapraszamy do fascynującej Gruzji - pełnej legend krainy, położonej u podnóża Kaukazu. Tutaj znajdziecie zapierające dech w piersiach krajobrazy, wioski zaginione w górskich dolinach, miasta o jedynej w swoim rodzaju architekturze, liczne klasztory i kościoły o surowych fasadach i kolorowych wnętrzach. A na dodatek przekonacie się, że Gruzja to kraj, w którym ludzie są życzliwi, a potrawy o szeleszczących nazwach odurzają zapachem i smakiem!

Dzień 1

Zbiórka na wybranym lotnisku na 2 godziny przed wylotem, odprawa i przelot do Kutaisi. Transfer do Kutaisi i krótkie zwiedzanie miasta, które było stolicą legendarnej Kolchidy - Wpisana na listę UNESCO Katedra Bagrati, położona na wzgórzu, z którego roztacza się wspaniały widok na miasto - Centrum miasta z Fontanną Kolchidy, budynkiem teatru dramatycznego i parkiem miejskim - Jeśli czas pozwoli - zwiedzanie Jaskini Prometeusza lub Jaskini Sataplia Wieczorem przejazd do hotelu w Tbilisi, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg. Uwaga! W zależności od godzin lotu, zwiedzanie Kutaisi będzie realizowane w pierwszym lub ostatnim dniu wycieczki!

Dzień 2

Po śniadaniu wyjazd do pobliskiej Mcchety - dawnej stolicy Gruzji, a dziś jednego z najbardziej urokliwych miasteczek Gruzji. Zwiedzanie miasta - wpisana na listę UNESCO Katedra Sweti Cchoweli - miejsce koronacji i wiecznego spoczynku władców Gruzji, następnie średniowieczny monastyr Samtawro, w którym cały czas mieszkają mniszki. Powrót do Tbilisi i zwiedzanie miasta - w programie m.in. - Średniowieczna cerkiew Metechi, wzniesiona na skalistym urwisku nad rzeka Kura - Sobór Trójcy Świętej (kompleks katedralny Cminda Sameba) - imponujący sobór katedralny Gruzińskiej Cerkwi Prawosławnej, wzniesiony dla uczczenia 2000-lecia chrześcijaństwa - Przejście przez Most Pokoju łączący starą część miasta z nowym Parkiem Europejskim - Katedra Sioni, w której przechowywane są najcenniejsze relikwie Gruzji - krzyż św. Nino, żony króla Miriama, który wprowadził w Gruzji chrześcijaństwo. Spacer po zaułkach starego miasta - Spacer po kolorowej dzielnicy Sololaki - historycznym centrum Tbilisi, znajdującym się u podnóża Góry Mtacminda (Świętej Góry), na której znajduje się pomnik Matki Gruzji. Spacer do bani siarkowych o charakterystycznych wybrzuszonych dachach - Wjazd kolejką linową do ruin twierdzy Narikala, które majestatycznie górują nad czerwonymi dachami tbiliskiej starówki - W czasie zwiedzania będzie możliwość spróbowania specjałów gruzińskiej kuchni, np. chaczapuri adżari - tradycyjnego gruzińskiego placka z serem i jajkiem, słynnych pierożków chinkali, orzechowych churcheli zwanych gruzińskimi snickersami i oczywiście gruzińskiego wina z glinianych dzbanów Wieczorem supra, czyli gruzińska biesiada ze słynnymi toastami, w typowym gruzińskim lokalu z muzyką na żywo, winem i tradycyjnymi potrawami z regionu. Późnym wieczorem powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 3

Po wczesnym śniadaniu zapraszamy na wycieczkę w jeden z najpiękniejszych regionów Gruzji, przez który wiedzie Gruzińska Droga Wojenna - znany już od starożytności szlak handlowy wiodący przez Kaukaz i łączący Gruzję z Rosją. Przejazd do twierdzy Ananuri położonej malowniczo nad rzeką Aragvi. Następnie przejazd przez popularny kurort narciarski Gudauri i krótki postój na punkcie widokowym, skąd roztacza się przepiękna panorama okolicy. Oszałamiająca podróż wzdłuż rzeki Tergi przez Przełęcz Krzyżową aż do wsi Stepantsminda, położonej u stóp lodowca. Przejazd jeepami do Kazbegi-Gergeti - Kościół Najświętszej Trójcy zbudowany się na wysokości 2170 m, z którego roztacza się jeden z najpiękniejszych widoków na Kaukazie i skąd przy ładnej pogodzie widać Kazbek. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Gori, gdzie znajduje się Mauzoleum Stalina. Zwiedzanie Mauzoleum, gdzie znajduje się m.in. chatka Stalina, jego maska pośmiertna czy salonka, którą podróżował. Następnie przejazd do Upliscyche - miasta wykutego w skale około V w. p. n.e. i funkcjonującego jako osada aż do średniowiecza. Zwiedzanie skalnego miasta, w którym niegdyś mieszkało aż 20 tysięcy ludzi. Jeśli czas pozwoli - przejazd do Borjomi, otoczonego parkiem narodowym uzdrowiska ze słynną wodą mineralną, możliwość degustacji wody leczniczej. Wieczorem przejazd do hotelu w okolicy Kutaisi, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5

Po śniadaniu wykwaterowanie, transfer na lotnisko, odprawa i przelot do kraju.

Hotel

HOTELE 3* położone w Tbilisi i Kutaisi, w niewielkim oddaleniu od ścisłego centrum, w pobliżu przystanku komunikacji miejskiej. Wszystkie hotele oferują zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych (możliwość 1 dostawki) z łazienką, TV i telefonem.

Wyżywienie

Śniadania w formie bufetu + obiadokolacje serwowane

Świadczenia Zawarte W Cenie

- Przelot na wybranej trasie (wraz z opłatami lotniskowymi) - Bagaż podręczny (cena NIE zawiera bagażu głównego, istnieje możliwość dopłaty do dużej walizki) - Transfer lotnisko - hotel - lotnisko - Przejazdy komfortowym busem podczas programu zwiedzania oraz przejazd jeepami do Kazbegi - 4 noclegi w hotelach 3* - Pokoje 2-osobowe z łazienkami - 4 śniadania + 4 obiadokolacje (w tym tradycyjna supra) - Opieka pilota i lokalnego przewodnika - Ubezpieczenie Świat Signal Iduna (KL do 40.000 €, NNW do 15.000 zł, CHP i bagaż do 2.000 zł) - Gwarancja niezmienności ceny

Koszty Dodatkowe

- Orientacyjny koszt realizacji programu zwiedzania to 40-50 $ (w zależności od wielkości grupy) - kwota ta obejmuje bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (Jaskinie, Mauzoleum w Gori, skalne miasto) oraz przejazd kolejką linową w Tbilisi. - Cena nie zawiera napojów do obiadokolacji w hotelach

Informacje Dodatkowe

- Dopłata za pokój 1-osobowy +460 zł (nie ma możliwości dokwaterowania) - Zniżka dla trzeciej osoby w pokoju -120 zł

Bagaż I Rezerwacja Miejsc

- Wizzair - Cena wycieczki zawiera jedynie bagaż podręczny o wadze 10 kg i wymiarach 55x40x23 cm oraz dodatkowy mały bagaż podręczny o wymiarach 40x30x20 cm - Istnieje możliwość wykupienia bagażu głównego - ceny bagażu zależą od przewoźnika, trasy i terminu wycieczki, a dodatkowy bagaż przypisany jest do konkretnej osoby. Ze względów organizacyjnych prosimy o ostateczny wybór opcji bagażu najpóźniej na 4 dni robocze przed planowanym terminem wycieczki - po tym terminie dodanie bagażu on-line może nie być możliwe. Z uwagi na zmieniające się stawki przewoźników, bagaż dodany po wykupieniu rezerwacji, może być droższy niż w bagaż wykupiony przy wystawieniu biletu. - Z uwagi na zmiany w warunkach bezpłatnej odprawy on-line w liniach lotniczych Wizzair, nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że Klienci z jednej rezerwacji będą w samolocie siedzieć obok siebie. Istnieje możliwość wykupienia miejsc w samolocie w opcji standard oraz premium (z większą przestrzenią na nogi). Z uwagi na zmieniające się stawki przewoźników, cena i dostępność miejsca w wybranej opcji będzie potwierdzona przez organizatora.

Pozostałe Uwagi

- Kolejność zwiedzania może ulec zmianie, jednak wszystkie punkty programu zostaną zrealizowane. Pilot nie oprowadza grupy po wnętrzach muzeów (zwiedzanie muzeów z przewodnikiem lokalnym) - Spotkanie z pilotem nastąpi na lotnisku w kraju lub w Gruzji po przylocie. W pojedynczych przypadkach transfer lotniskowy może być realizowany jedynie pod opieką lokalnego kierowcy - Transfery lotniskowe oraz przejazdy podczas realizacji programu wycieczki realizowane są busem/autokarem - Dokumenty podróży będą do odbioru na lotnisku (u pilota lub przedstawiciela naszego biura) lub zostaną wysłane wcześniej drogą mailową - w takiej sytuacji Klienci lecą sami, na podstawie kart pokładowych lub biletów. Na tydzień przed wylotem zostanie wysłane potwierdzenie ze wszystkimi informacjami dotyczącymi zbiórki i przekazania dokumentów - Na wycieczkę do Gruzji nie jest potrzebny paszport ani wiza - wystarczy dowód osobisty.

Ubezpieczenie

Podczas naszej wycieczki Uczestnicy są objęci ubezpieczeniem Świat Signal Iduna. Pakiet Świat zawiera ubezpieczenie od kosztów leczenia (KL do 40.000 €), następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW do 15.000 zł), bagażu (do 2.000 zł), a także ubezpieczenie w przypadku chorób przewlekłych (CHP). Istnieje również możliwość skorzystania z opcji dodatkowego ubezpieczenia - Ubezpieczenie PLUS ŚWIAT - rozszerzenie pakietu Świat. Pakiet PLUS ŚWIAT zawiera ubezpieczenie KL do 60.000 €, NNW do 15.000 zł, CHP oraz bagażu do 2.000 zł - dopłata +40 zł; - Ubezpieczenie KR - ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z wycieczki - dopłata +3% wartości wycieczki; - Ubezpieczenie KRCHP - ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z wycieczki dla osób przewlekle chorych - dopłata +6% wartości wycieczki.

zamknijCity-break Gruzja 5 Dnihotel 3.0 gwiazdkowy

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj

Zostaw wiadomość do oferty City-break Gruzja 5 Dni

Wypełnij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Preferowany
kontakt
Wyraż zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj