Historia Qtravel

Wszystko zaczęło się w Gdańsku w pod koniec 2009 roku. Zaczęło się tak, jak rozpoczyna się każda podróż – od poszukiwań. Znalezienie odpowiedniej wycieczki w jednym z popularnych serwisów turystycznych, wymagało wówczas podjęcia szeregu ważnych decyzji już na samym początku: dokąd jechać, kiedy jechać, jaki wariant wyżywienia wybrać... Nie każdy podróżnik jest w stanie sobie na to od razu odpowiedzieć.

Tomasz Kolaszyński zadał sobie wtedy jedno pytanie: Dlaczego w turystyce nie może być tak prosto jak w Google? Chcę jechać do Egiptu, żeby w marcu sobie ponurkować, to szukam „Egipt nurkowanie w marcu” i dodaję jeszcze „basen przy plaży”.

Po pierwszym, nastąpiła seria kolejnych pytań i intensywne poszukiwanie odpowiedzi. Czy można zbudować wyszukiwarkę pełnotekstową przeszukująca oferty turystyczne polskich organizatorów? Pomysł rósł i dojrzewał. Na pytania dotyczące technologii odpowiadała Agnieszka Kukałowicz: „Da się zrobić!” I tak powstało Qtravel.pl – proste, intuicyjne, jedyne na polskim rynku narzędzie do wyszukiwania ofert turystycznych.

Serwis wystartował w kwietniu 2010 roku, po 4 miesiącach intensywnych prac. Na początku swojego istnienia, wyszukiwarka Qtravel prezentował ofertę kilkunastu organizatorów. Obecnie przeszukujemy 53 organizatorów, posiadających w swojej ofercie urozmaicone wyjazdy: od wypoczynku na egipskiej plaży, po trekking w Nepalu.

Dziś Qtravel to zgrany zespół, który wspólnie stara się zmienić sposób, w jaki polscy turyści szukają swojego wymarzonego wyjazdu, czy jest to „wypoczynek na plaży w Turcji”, czy „kitesurfing w Egipcie”, czy „hotel Spa & Wellnes na Malediwach”. Ciągłe szukanie wpisane jest w naszą codzienną pracę: szukamy nowych rozwiązań technologicznych, szukamy pomysłów na ciekawe podróże. Co jednak najważniejsze - zawsze znajdujemy cel naszych poszukiwań!

Ty także szukaj z Qtravel.pl i znajdź pomysły na swój wymarzony urlop!