Zadzwoń do nas!
801 590 059
koszt połączenia: 0,49zł/min
+48 58 326 20 00
koszt połączenia: 0,49zł/min
zamknij
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.
zamknij

Argentyna Chile Urugwaj Boliwia Opcja Ww

Zdaniem Prestige Holidays & Tours:

Kategoria wycieczka objazdowa Region CHILE Szlak ARGENTYNA CHILE z wypadem do BOLIWII i URUGWAJU opcja: WYSPA WIELKANOCNA 18 lub 21 dni Główne Atrakcje Dzika Patagonia - skalne wieże Torres del Paine Perito Moreno - najpiękniejszy lodowiec świata Ziemia Ognista - południowe krańce świata Pustynia Ata...

Przeczytaj pełen opis oferty

Terminy i ceny

Data wyjazduDługość pobytuTransportMiejsce wyjazduLiczba osóbWyżywienieCena
Nie wiesz, który termin zarezerwować?Zadzwoń do nas! 801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Opis oferty wg: Prestige Holidays & Tours

Kategoria

wycieczka objazdowa

Region

CHILE

Szlak

ARGENTYNA CHILE z wypadem do BOLIWII i URUGWAJU opcja: WYSPA WIELKANOCNA 18 lub 21 dni

Główne Atrakcje

Dzika Patagonia - skalne wieże Torres del Paine Perito Moreno - najpiękniejszy lodowiec świata Ziemia Ognista - południowe krańce świata Pustynia Atacama z gejzerami Tatio i miasteczkiem San Pedro Ciekawe metropolie - Buenos Aires, Santiago Niezwykłe Altiplano boliwijskie z wulkanami i kolorowymi jeziorami Magiczna Wyspa Wielkanocna - "Pępek Świata"

O Wycieczce

Jest to wyprawa przeznaczona przede wszystkim dla miłośników przyrody i pięknych krajobrazów. Surowa uroda Patagonii z lodowcem Perito Moreno i parkiem narodowym Torres del Paine kontrastuje z pięknem pustyni Atacama i bajkowymi krajobrazami boliwijskiego Altiplano. Znajdziemy się w różnych strefach klimatycznych - będziemy wygrzewać się na słońcu i marznąć na wietrze. Podczas tej wyprawy pokonujemy tysiące kilometrów, na szczęście samolotami i nie jest to wyjazd dla osób, które nie lubią latać. Nie omijamy atrakcyjnych metropolii, które dają nam możliwość rozrywek i świetnej kuchni - szalonego Buenos Aires, Santiago i najbardziej na południe wysuniętego miasta świata - Ushuaia. Ogromną atrakcją wycieczki jest zetknięcie się z polinezyjską kulturą Wyspy Wielkanocnej słynnej nie tylko z gigantycznych posągów (moai). Wycieczkę organizujemy od wielu lat, stale ją ulepszając. Wycieczka jest bardzo różnorodna i dostarcza ogromnego bagażu wrażeń. Można powiedzieć, że są to co najmniej dwie wycieczki w jednej.

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie i spotkanie z polskim pilotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Wylot do Ameryki Południowej.

Dzień 2

Przylot do stolicy Argentyny. Zwiedzanie pięknego Buenos Aires - najważniejsze place, ulice i pomniki. Jesteśmy na Placu Majowym, przy którym stoją najważniejsze gmachy w mieście. Robimy zdjęcie na Placu Republiki pod słynnym obeliskiem, a także przystajemy pod ciekawym pomnikiem Jana Pawła II. Wyjazd do dzielnicy artystów La Boca. Ta dawna dzielnica biednych robotników portowych jest dziś modną i barwną częścią miasta. Kolorowe domy dzielnicy znajdują się w wielu albumach dotyczących miasta. Nocleg w hotelu w Buenos Aires.

Dzień 3

W tym dniu wyjeżdżamy na wycieczkę do Urugwaju. Przejazd do portu i rejs wodolotem do Urugwaju przez La Platę, która uchodząc do oceanu tworzy ogromne lejkowate ujście. Dopływamy do Colonia del Sacramento, zabytkowego, kolonialnego, małego miasteczka. Colonia dzięki swym atrakcyjnym zabytkom trafiła na listę UNESCO. Zwiedzanie - spacer po historycznej, urokliwej części, gdzie zabroniony jest ruch kołowy. Lunch w jednej z kolonialnych restauracji na starym mieście. Rejs powrotny do Buenos Aires. Po odpoczynku możemy wraz z naszym pilotem wyjść do miejscowego klubu, spróbować zatańczyć tango lub tylko popatrzeć na tańczących. Wieczór w Buenos Aires zapada w pamięć, miasto żyje, a na ulicach jest tłumnie do późnych godzin nocnych. Możemy zobaczyć, jak Argentyńczycy potrafią korzystać z życia i spędzać czas na przyjemnościach. Nocleg w hotelu w Buenos Aires.

Dzień 4

Rano wyjazd za miasto na prawdziwą estancia (farmę), na której wciąż żyją i pracują gauchowie- argentyńscy kowboje. Możliwość przejażdżki konnej, a następnie wspólny lunch w formie parilla (typowego grilla). Powrót do Buenos Aires i dalszy ciąg zwiedzania tego wspaniałego miasta. Proponujemy spacer popularnym deptakiem Florida. Wieczorem namawiamy, by wraz z naszym pilotem wyjść do zwykłego klubu tango i spróbować swoich sił w tańczeniu lub przynajmniej popatrzeć, jak tańczą Argentyńczycy (wstęp do klubu we własnym zakresie, cena zależy od klubu). Nocleg w hotelu w Buenos Aires.

Dzień 5

Rano przejazd na lotnisko. Długi lot na krańce Ameryki Południowej do Ushuaia na Ziemi Ognistej. Tu znajdziemy się zupełnie w innym świecie, następuje spotkanie z dziką, surową, patagońską przyrodą. Ushuaia jest najdalej wysuniętym na południe miastem świata. Ushuaia leży nad Kanałem Beagle u podnóża wysokich gór, z których spływają lodowce. Spacer po miasteczku, czujemy że jesteśmy naprawdę w "fin del mundo" - na końcu świata, jak reklamuje się sama miejscowość. Nocleg w hotelu w Ushuaia.

Dzień 6

Rano rejs niewielkim statkiem po Kanale Beagle. Dla większości ustanowienie życiowego rekordu w podróży na południe (dalej jest już tylko przylądek Horn i Antarktyda). Widzimy skaliste wysepki zamieszkane przez setki kormoranów i innych ptaków, na skałach wylegują się lwy morskie. Podczas rejsu możemy poczuć zimny powiew Antarktyki. Powrót do Ushuaia, czas na zwiedzanie miasta. Nocleg w Ushuaia.

Dzień 7

Dla chętnych opcjonalna wycieczka (dodatkowo płatna, informacje w Informatorze Przedwyjazdowym) do leżącego w pobliżu Parku Narodowego Tierra del Fuego. Park obejmuje góry i dzikie wybrzeża porośnięte bukiem południowym. Zatrzymujemy się w punktach widokowych, spacerując na niewielkie odległości. Przejazd na lotnisko i wylot do miasteczka El Calafate w Patagonii. Miasteczko położone jest nad jeziorem u stóp Andów Patagońskich. Nieco dalej na północ leżą skalne iglice Cerro Torre i Fitz Roy. El Calafatejest bazą wypadową do okolicznych atrakcji. Wiele tu sklepów z pamiątkami, dobrych restauracji i barów. Czas na spacery w El Calafate i nocleg.

Dzień 8

Przejazd do Parku Narodowego Los Glaciares. Podziwianie wielkiego cudu natury i jednej z największych atrakcji nie tylko Argentyny, ale i świata. Jest to lodowiec Perito Moreno, który przegradza jezioro, powodując spiętrzenie wód prowadzące do przełamania lodowca zdarzające się raz na kilka lat. Perito Moreno obserwujemy z punktów widokowych. Chętnych namawiamy na widokowy rejs (dodatkowo płatny, cena ok. 18 USD) po jeziorze. Stateczek podpływa wprost pod potężną barierę lodową. Często można zaobserwować odpadające z hukiem bryły lodu. Powrót do El Calafate i tam nocleg.

Dzień 9

Tego dnia wyruszamy w drogę do chilijskiej Patagonii. Przekraczamy granicę i wjeżdżamy do Chile. Udajemy się do Torres del Paine, jednego z najpiękniejszych parków narodowych świata, a jak twierdzi piszący te słowa, może nawet najpiękniejszego. Napawamy się pięknem Patagonii przystając w kilku miejscach. Nocleg w rejonie parku.

Dzień 10

Pobyt w Torres del Paine. Zwiedzanie najpiękniejszych miejsc w parku. Spacery, podziwianie krajobrazów z punktów widokowych. Skalne wieże, jeziora, wodospady, lodowce, dzikie zwierzęta z często obserwowanym guanako - to wszystko tworzy kwintesencję Patagonii. W Patagonii często wieją silne wiatry, musimy być dobrze przygotowani na każdą pogodę. Sceneria jest niesamowita przy każdej pogodzie, ale gdy dopisze szczęście i skalne iglice oświetla słońce, widoki są nieziemskie. Jedziemy nad jezioro Pehoe, podziwiamy wodospad Salto Grande i wiele innych ciekawych miejsc. Chętni mogą udać się w tym dniu na kilkugodzinny trekking z naszym pilotem. Podczas tej wycieczki zbliżymy się do potężnych skalnych iglic niemal na wyciągnięcie ręki. Powrót na nocleg.

Dzień 11

Wyjazd do Puerto Natales, miasteczka położonego nad fiordem Ultima Esperanza (Ostatniej Nadziei). Po postoju w tej miejscowości, kontynuowanie drogi do Punta Arenas. Dojazd do Punta Arenas leżącym nad Cieśniną Magellana. Spacer po mieście i spotkanie z samym Magellanem stojącym na cokole na centralnym placu. Nocleg w Punta Arenas.

Dzień 12

Pożegnanie z Patagonią, przejazd na lotnisko i podróż samolotem kilka tysięcy kilometrów na daleką, pustynną północ Chile. W ciągu jednego dnia zmieniamy diametralnie klimat i krajobraz. Po przylocie przejazd do San Pedro de Atacama, miasteczka położonego na pustyni. Nocleg w pensjonacie w San Pedro.

Dzień 13

Wycieczka do oaz i miasteczek położonych na pustyni w większości zamieszkanych przez Indian. Dojazd do pobliskiej osady Toconao z kolonialnym kościółkiem San Lucas. Spacer po solnym "jeziorze" Salar de Atacama. Podziwianie pustyni Atacama, jak dowodzą statystyki najsuchszego miejsca na ziemi. Po odpoczynku wyjazd na zachód słońca do pobliskiej Doliny Księżycowej. Spacer w pięknej scenerii z widokiem na Kordylierę Domeyki. Nocleg w pensjonacie w San Pedro.

Dzień 14

Dla chętnych niezwykle ciekawa, ale i forsowna wycieczka do Boliwii na Altiplano (dodatkowo płatna, możliwa tylko przy wcześniejszym zamówieniu, informacje o cenie i szczegółach w liście przedwyjazdowym). Są to obszary położone na wysokości znacznie przekraczające 4000 m n.p.m. Po długim podjeździe i przekroczeniu granicy boliwijskiej, szutrowa droga prowadzi nas do jeziora - Laguna Verde, gdzie zwykle żerują flamingi, a wokół pasą się dzikie wigonie. Jazda wśród dzikiego krajobrazu urozmaiconego stożkami wulkanicznymi jest niezapomnianym przeżyciem. Postoje umożliwią nam robienie zdjęć, które będą należały do najpiękniejszych. Uwaga, ze względu na przebywanie na dużych wysokościach, w wycieczce nie powinny brać udziału osoby mające jakiekolwiek problemy z układem krążenia i osoby źle znoszące wysokość. Powrót i nocleg w hotelu w San Pedro.

Dzień 15

Przed świtem wyjazd do położonych wysoko w Andach gejzerów. Droga biegnie coraz wyżej przez suche zbocza Andów. Gejzery Tatio leżą na wysokości ponad 4000 m n.p.m., wokół rozciągają się andyjskie szczyty. Gejzery uaktywniają się tylko wcześnie rano mieniąc się kolorami.Kąpiel nieopodal gejzerów w jeziorku zasilanym gorącymi źródłami. Podczas zjazdu w doliny mijanie wielkich kaktusów kandelabrowych, szansa na zdjęcia alpak i guanako. Po południu przejazd na lotnisko i wylot do Santiago de Chile. Nocleg w hotelu w Santiago.

Dzień 16

Zwiedzanie miasta - Plaza de Armas - główny plac stolicy, katedra i inne gmachy. Oglądamy gmach La Moneda, siedzibę prezydentów Chile. Wyjazd na wzgórze San Cristobal z widoczną z daleka figurą Marii Dziewicy. Stąd mamy okazję do ujrzenia wspaniałego widoku miasta i łańcucha wysokich Andów. Wieczór spędzamy w dzielnicy Bellavista, ulubionego miejsca spotkań miejscowej bohemy. W jednej z licznych tutejszych restauracji zjemy pożegnalną kolację. Dla osób kończących wycieczkę to ostatnia okazja do degustacji chilijskiego wina w kraju pochodzenia. Nocleg w Santiago.

Dzień 17

Przejazd na lotnisko i wylot do Europy.

Dzień 18

Przylot do Warszawy.

Dzień 17

Przejazd na lotnisko i wylot na Wyspą Wielkanocną (zwaną w języku wyspiarzy Rapa Nui). Przylot i zakwaterowanie w miasteczku Hanga Roa, które jest jedyną miejscowością na wyspie. Tego samego popołudnia poznawanie Rapa Nui, "największego muzeum archeologicznego świata", jak określa się wyspę. Wjazd na stoki wygasłego wulkan Rano Kau. Zwiedzanie pozostałości wsi Orongo nad stromym klifem. Miejsce związane z kultem człowieka - ptaka rozsławione w filmie "Rapa Nui" z dramatycznym widokiem na skaliste wysepki Motu Nui, Motu Iti i Motu KaoKao. Podziwianie widoku z krawędzi wypełnionego wodą krateru Rano Kau. Zejście z wulkanu na piechotę, w drodze powrotnej wizyta w grocie kanibali na wybrzeżu. Wieczorem podziwianie moai w zachodzącym słońcu, możliwość kolacji w restauracji nad brzegiem oceanu i obejrzenia spektaklu tańców wyspiarskich (dodatkowo płatne). Nocleg w hotelu w Hanga Roa.

Dzień 18

Kolejny dzień zwiedzania wyspy. Wyjazd do stanowisk ahu - kamiennych platform, na których wznoszono olbrzymie posągi (moai). Przejazd pod stanowisko Tongariki, gdzie ustawiono najwięcej moai. Następnie podjedziemy pod wygasły wulkan Rano Raraku i dojdziemy do miejsca, gdzie w kamieniołomach wykuwano moai, które stad "wędrowały" na setki ahu na całej wyspie. Spacer po zboczach wulkanu. Podziwianie wielu posągów, w tym największego, nigdy nieukończonego. Postój na Anakena, jedynej piaszczystej plaży wyspy, zachowując ostrożność można tutaj wykąpać się w oceanie. Nocleg w hotelu w Hanga Roa.

Dzień 19

Wylot z Wyspy Wielkanocnej w drogę powrotną. Nocleg tranzytowy w hotelu.

Dzień 20

Wylot do Europy.

Dzień 21

Przylot do Warszawy.

Zniżki

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką. Bezkosztowa zamiana nazwiska - najpóźniej 6 miesięcy przed rozpoczęciem wycieczki. Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym).

Płatność

I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu II rata - 30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu III rata - płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

Świadczenia

Bilety lotnicze na całej trasie, opłaty i podatki lotniskowe poza ewentualnymi indywidualnymi podatkami wylotowymi (ok.28 USD), minimum 20kg bagażu nadawanego/os., przejazdy wynajętymi, komfortowymi mikrobusami, transport wodny wg programu, śniadania w hotelach, posiłki wymienione w programie (3), noclegi (pokoje 2 osobowe) w hotelach lub pensjonatach 4* i 3*, opłaty za wstępy do parków narodowych i obiektów wymienionych w programie, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; lokalni przewodnicy w wybranych miejscach, opieka polskiego pilota.

Cena Nie Obejmuje

Dopłaty do opcji "Wyspa Wielkanocna" 1635 USD. Obowiązkowego pakietu dewizowego 950 USD płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń (m.in. transport, bilety wstępu), ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, drobnych napiwków, ewentualnych kosztów zwiedzania obiektów nieujętych w programie, wycieczek i aktywności opcjonalnych wymienionych w programie, pozostałych posiłków, wieczornych wyjść i imprez, ewentualnych indywidualnych opłat wylotowych wg aktualnej stawki, dopłaty do pok.1-os 1180 USD (1380 USD z opcją Wyspa Wielkanocna).

Uwagi

Maksymalna liczba Uczestników - około 18, uwagi praktyczne każdy Uczestnik otrzymuje przed wyjazdem. Posiłki dla chętnych organizuje pilot na bieżąco w lokalnych restauracjach. Należy posiadać paszport ważny minimum dziewięć miesięcy od daty powrotu z przynajmniej dwoma zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Szczegóły

Dostępne na naszej stronie www.

zamknijArgentyna Chile Urugwaj Boliwia Opcja WwArgentyna Chile Urugwaj Boliwia Opcja Ww

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj

Zostaw wiadomość do oferty Argentyna Chile Urugwaj Boliwia Opcja Ww

Wypełnij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Preferowany
kontakt
Wyraż zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj