Zadzwoń do nas!
801 590 059
koszt połączenia: 0,49zł/min
+48 58 326 20 00
koszt połączenia: 0,49zł/min
zamknij
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.
zamknij

Filipiny Hongkong Makau

Zdaniem Prestige Holidays & Tours:

Kategoria zwiedzanie Region MAKAU Szlak FILIPINY HONGKONG MAKAU 16 dni Główne Atrakcje • Hongkong - tradycja i nowoczesność • Makau - portugalska przeszłość i kasyna • Okolice Banaue - perła na liście UNESCO • Wulkan Pinatubo • Rzeka Podziemna Puerto Princesa - nowy cud świata • Rajskie plaże wyspy P...

Przeczytaj pełen opis oferty

Terminy i ceny

Data wyjazduDługość pobytuTransportMiejsce wyjazduLiczba osóbWyżywienieCena
Nie wiesz, który termin zarezerwować?Zadzwoń do nas! 801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Opis oferty wg: Prestige Holidays & Tours

Kategoria

zwiedzanie

Region

MAKAU

Szlak

FILIPINY HONGKONG MAKAU 16 dni

Główne Atrakcje

• Hongkong - tradycja i nowoczesność • Makau - portugalska przeszłość i kasyna • Okolice Banaue - perła na liście UNESCO • Wulkan Pinatubo • Rzeka Podziemna Puerto Princesa - nowy cud świata • Rajskie plaże wyspy Palawan • Manila potężna metropolia

O Wycieczce

Byłe kolonie na terytorium Chin oraz wyspiarskie Filipiny to bardzo ciekawa propozycja. Jest to wyprawa dla każdego, kto chce połączyć poznawanie niezwykłego Hongkongu i Makau z ciepłym wyspiarskim krajem. Tropikalne Filipiny, a szczególnie rajskie plaże wyspy Palawan kuszą kąpielami i relaksem. Przekonamy się jednak, że Filipiny oferują znacznie więcej, niż białe plaże, które zobaczymy w najlepszym wydaniu na wyspie Palawan. Znajdziemy się też w najciekawszej, północnej części wyspy Luzon. Aby nie tracić czasu, większe odległości pokonujemy samolotami, a część trasy na wyspie Luzon przejeżdżamy lądem, co daje możliwość poznania kraju. Z prawdziwą satysfakcją zapraszamy na tę interesującą wycieczkę w znane nam już dobrze miejsca.

Dzień 1

WYLOT Z WARSZAWY LUB Z KRAKOWA Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie lub na lotnisku w Krakowie dwie godziny przed odlotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w informatorze, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Wylot do Hongkongu.

Dzień 2

HONGKONG Przylot do Hongkongu. Po przyjeździe do hotelu położonym w centrum miasta i odpoczynku spacer, po tętniącej życiem centralnej dzielnicy Kowloon. Od mieniących się światłami neonów, sklepów i restauracji można dostać zawrotów głowy.

Dzień 3

HONGKONG Zwiedzanie byłej kolonii brytyjskiej - przejazd na wyspę Hong Kong, część miasta z ultranowoczesnymi drapaczami chmur. Ze szczytu wzgórza Victoria podziwiamy panoramę na niesamowite wieżowce. Przejazd w kierunku południa wyspy. Spacer po zabytkowym porcie, nad zatoką Aberdeen - obserwacja dżonek i pozostałości tradycyjnego życia na wodzie. Wizyta w świątyni Wong Tai Sin, jednej z najpopularniejszych świątyń w mieście. Jest to słynne miejsce kultu dla wyznawców trzech religii- taoizmu, buddyzmu i konfucjanizmu. Hongkong na każdym kroku zachwyca - nowoczesność splata się tutaj z tradycją. Nocleg w Hongkongu.

Dzień 4

HONGKONG LUB MAKAU Dzień czasu wolnego w Hongkongu. Dla chętnych wycieczka (dodatkowo płatna - szczegóły w Informatorze Wyjazdowym) z polskim pilotem wodolotem do Makau - byłej kolonii portugalskiej kolonii. Spacer po portugalskiej starówce. Zobaczymy tu m.in. ruiny katedry św. Pawła oraz słynny Plac Senacki - Largo do Sanado. Stare miasto zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Ale Makau jest teraz najbardziej znane ze swoich zbudowanych z olbrzymim rozmachem kasyn i odwiedzimy co najmniej jedno z nich. Powrót wodolotem do Hongkongu i przejazd do hotelu.

Dzień 5

WULKAN PINATUBO Przejazd na położone na sztucznej wyspie nowoczesne lotnisko i lot na Filipiny, wyspiarskie państwo, które jest jedynym krajem azjatyckim, w którym katolicy stanowią większość. Lądowanie na wyspie Luzon, najważniejszej wyspie kraju. Z lotniska przejazd do miejscowości Bacolor, jest tu m.in kościół, który został częściowo zasypany podczas erupcji Mt. Pinatubo, jednego z najgroźniejszych wulkanów na świecie. Oglądamy zachowane do dzisiaj ślady zniszczeń, a sam wulkan widoczny jest jak na dłoni. W okolicy Pinatubo mieszkają też pradawni mieszkańcy Luzonu, będziemy mieć okazję do zobaczenia ich wioski. Podróż przez Luzon do Baguio, ruchliwego miasta położonego w górach z fantastycznym, rześkim klimatem.

Dzień 6

SAGADA Podróż przez góry do miejscowości Sagada. Zwiedzanie okolicy. Atrakcją są wodospady, piękne jaskinie i ciekawostki kulturowe. Niezwykłe są wiszące na skałach trumny, tak okoliczni mieszkańcy chowają swoich zmarłych. Nocleg w Sagada.

Dzień 7

BANAUE Dalsze zwiedzanie okolicy i podróż w kierunku Banaue, jednej z największych atrakcji kraju, która często jest określana, jako "ósmy cud świata". Okolica Banaue to piękne zielone góry, ciekawe wioski, ale największą atrakcją są wykute w górach ryżowe tarasy, które mają już ponad dwa tysiące lat. Ze względu na swą niezwykłość Banaue zostało wpisane na listę UNESCO. Okolicę zamieszkuje plemię Ifugao, do dzisiaj zajmujący się utrzymaniem tarasów. Jeszcze tego samego dnia udamy się na jeden z punktów widokowych. Nocleg w Banaue.

Dzień 8

BANAUE Wycieczka na najpiękniejsze tarasy i do najciekawszych wiosek. Wąską i krętą drogą musimy dostać się na przełęcz górską, by zjechać do jednej z wiosek. Spacer po wiosce, przyjaznej i egzotycznej. Osoby, które nie mają lęku wysokości zachęcamy do spaceru po starożytnych murach tarasów, sceneria jest niezwykła. Wioski otoczone są bujną, tropikalną roślinnością. Dalszy przejazd przez Luzon i nocleg po drodze.

Dzień 9

LOT NA PALAWAN Rano wylot z przesiadką do Puerto Princesa na wyspie Palawan. Wyspa jest rajem dla miłośników przyrody, dzikich plaż i snorkelingu. Nocleg w okolicy Puerto Princessa.

Dzień 10

PARK NARODOWY RZEKI PODZIEMNEJ Przejazd do dużej atrakcji wyspy - Parku Narodowego Rzeki Podziemnej Puerto Princesa. Park znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Rejs małymi łodziami podziemną rzeką. Miejsce to w 2011 roku zostało ogłoszone nowym cudem świata. Po rejsie rzeką podziemną przejazd na pobliską plażę i piknik. Powrót na nocleg.

Dzień 11

PALAWAN Przejazd na północ wyspy Palawan do rejonu El Nido znanego z przepięknych formacji skalnych, małych wysepek i najpiękniejszych plaż świata. Będziemy mieć czas, by położyć się na białym piasku i zanurzyć się w ciepłych wodach. Nocleg w hotelu nad morzem.

Dzień 12 13

PLAŻE PALAWANU Czas na plażowanie, wycieczki morskie i odpoczynek w bajkowym, tropikalnym świecie. Wspaniałe warunki do pływania i nurkowania na rafie koralowej. Tutaj, w cieniu palm kokosowych znajdziemy się na moment w prawdziwym raju. Na życzenie nasz pilot zorganizuje dodatkową wycieczkę. Szczególnie popularne są wycieczki do pobliskich rajskich (i to rajskich bez cudzysłowu) wysp. Noclegi w hotelu nad morzem.

Dzień 14

PRZELOT DO MANILI Podróż do Puerto Princesa i wylot do Manili - pełnego kontrastów największego miasta kraju. Po dojeździe do hotelu nasz pilot z pewnością zaproponuje poznanie nocnego życia filipińskiej stolicy. Nocleg w Manili.

Dzień 15

MANILA Zwiedzanie Manili. Oglądamy Intramuros, zabytkową, kolonialną część miasta wybudowaną przez Hiszpanów. Dużo tu kościołów i zabytkowych kamienic. Udajemy się do bazyliki, gdzie przechowywana jest figura Czarnego Chrystusa. To bardzo ważne miejsce dla religijnego społeczeństwa Filipińczyków. Objazd miasta - dzielnica biznesu Makati oraz nadbrzeżna Ermita. Powrót do hotelu.

Dzień 16

WYLOT DO POLSKI W nocy lub rano wylot z Manili. Przylot do Warszawy lub Krakowa

Zniżki

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką. W związku z faktem, że wycieczki odbywają się regularnymi liniami lotniczymi (nie czarterowymi), najniższe ceny są dostępne wyłącznie w przypadku wczesnych zapisów.

Świadczenia

Bilety lotnicze, minimum 20 kg bagażu nadawanego; koszty transportu (minibusy); wycieczki wg programu; wstępy do obiektów wymienionych w programie, śniadania w hotelach, kolacje i obiady w wybranych miejscach (łącznie 5 posiłków); noclegi (pokoje 2-osobowe) w hotelach 3* lub 4* (wg oceny biura), ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; lokalni przewodnicy w wybranych miejscach; polski pilot.

Cena Nie Obejmuje

Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, napojów do posiłków, zwyczajowych napiwków, dopłaty do pokoju 1-osobowego.

Uwagi

Orientacyjna liczba uczestników - od 10 do 19 osób. Każdy uczestnik otrzymuje przed wyjazdem informator wyjazdowy ułatwiający przygotowanie się do wycieczki. Należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z przynajmniej 2 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

zamknijFilipiny Hongkong MakauFilipiny Hongkong Makau

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj

Zostaw wiadomość do oferty Filipiny Hongkong Makau

Wypełnij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Preferowany
kontakt
Wyraż zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj