Zadzwoń do nas!
801 590 059
koszt połączenia: 0,49zł/min
+48 58 326 20 00
koszt połączenia: 0,49zł/min
zamknij
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.
zamknij

Indie Poludniowe

Zdaniem Prestige Holidays & Tours:

Kategoria wycieczka objazdowa Region INDIE Szlak INDIE POŁUDNIOWE - 12 dni Główne Atrakcje Rejs po pięknych kanałach Kerali z noclegiem na łodzi Najsłynniejsze bajkowe świątynie stanu Tamil Nadu Przyroda Parku Narodowego Peryiar Cochin i Chennai - fascynujące duże miasta Pondicherry - francuski szyk ...

Przeczytaj pełen opis oferty

Terminy i ceny

Data wyjazduDługość pobytuTransportMiejsce wyjazduLiczba osóbWyżywienieCena
Nie wiesz, który termin zarezerwować?Zadzwoń do nas! 801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Opis oferty wg: Prestige Holidays & Tours

Kategoria

wycieczka objazdowa

Region

INDIE

Szlak

INDIE POŁUDNIOWE - 12 dni

Główne Atrakcje

Rejs po pięknych kanałach Kerali z noclegiem na łodzi Najsłynniejsze bajkowe świątynie stanu Tamil Nadu Przyroda Parku Narodowego Peryiar Cochin i Chennai - fascynujące duże miasta Pondicherry - francuski szyk w Indiach Piaszczyste plaże Kerali

O Wycieczce

Wycieczka na południe Indii to doskonała propozycja zarówno dla osób, które już były w Indiach i chcą poznać je lepiej, ale też dla przyjeżdżających na Subkontynent po raz pierwszy. Kobiety ubrane w kolorowe sari, wszechobecny zapach przypraw, piękna przyroda, bajkowe świątynie - to kwintesencja tego, co kojarzy nam się z Orientem. Południowe Indie są znacznie czystsze i bardziej uporządkowane od regionów północnych. Wszystko tu przebiega jakby sprawniej i szybciej. Zwiedzamy dwa stany - Tamil Nadu i Keralę. Podczas wyjazdu odwiedzimy wielowiekowe świątynie, pełne życia, współczesne metropolie i udamy się na cudny rejs jeziorami i kanałami Kerali. Na koniec przewidujemy nieco odpoczynku nad Oceanem Indyjskim. Wycieczka zakłada bardzo dobre warunki noclegowe, zdziwimy się nieraz luksusem i wygodą. Południe Indii to oczywiście zabiegi ayurwedy i mamy nadzieję, że każdy z nich skorzysta. My robiliśmy to wielokrotnie i czujemy się wspaniale.

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie lub w Krakowie i spotkanie z polskim pilotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w informatorze przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Wylot z przesiadką do do Chennai (Madras).

Dzień 2

Przylot do Chennai. Przejazd do położonego nad oceanem miasteczka Mahabalipuram, zakwaterowanie i odpoczynek. Mahabalipuram - obecnie mała nadmorska osada, w VII wieku pełniła funkcję ważnego portu i stolicy lokalnego królestwa. Mahabalipuram było indyjską kolebką architektury świątynnej. Zwiedzanie wspaniałych zabytków Mahabalipuram (na liście UNESCO) - m.in. "Five Rathas" - świątynie wykute w skale, Świątynia Shore Temple stojąca na samym brzegu oceanu i inne ciekawe miejsca. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 3

Wycieczka do Madrasu. Miasto jest stolicą stanu Tamil Nadu. Zwiedzanie najważniejszych atrakcji miasta - fort św. Jerzego (początki brytyjskiego osadnictwa w Indiach), przejazd nadmorską promenadą Marina Beach, katedra św. Tomasza z relikwiami apostoła, hinduska świątynia Kapaleśwara. Powrót na nocleg.

Dzień 4

Przejazd z Mahabalipuram do Pondicherry - byłej francuskiej enklawy kolonialnej. Spacer "francuskimi" uliczkami miasta, wizyta w słynnym aśramie XIX/XX-wiecznego filozofa Śri Aurobindo. Krótki przejazd (12 km) do Auroville, projektu ponadnarodowej osady, zaczątku odrodzonej ludzkości, idei zapoczątkowanej przez Śri Aurobindo. Oglądanie Man Mandir - centralnej świątyni osady. Pobyt w tym miejscu budzi mieszane uczucia. Po południu przejazd do Chidambaram, wizyta w słynnej świątyni poświęconej bogu Sziwie jako kosmicznemu tancerzowi - Nataraja. Udział w tradycyjnym nabożeństwie hinduistycznym. Przejazd na nocleg w pobliże miasta Thanjavur.

Dzień 5

Zwiedzanie najważniejszych zabytków miasta. Olbrzymia hinduistyczna świątynia Brahadeeśwarar z XI wieku (na liście UNESCO), Pałac Miejski. Przejazd do Trichy i zakwaterowanie w hotelu. Po południu przejazd rikszami pod Rock Fort. Wejście na szczyt gigantycznej skały (ok. 400 stopni). Na szczycie wizyta w maleńkiej świątyni boga Ganeśa i podziwianie wspaniałej panoramy miasta. Nocleg w Trichy.

Dzień 6

Poranna wizyta w Śrirangam - największym kompleksie świątynnym w Indiach. Oglądanie tradycyjnych obrzędów nad brzegiem świętej rzeki Kaweri. Około południa przejazd do Madurai, miasta, które w starożytności było wielkim centrum kultury tamilskiej. Po przyjeździe zwiedzanie najważniejszego zabytku. Jest to Śri Minakshi Temple - olbrzymia świątynia znajdująca się w samym centrum. Dla chętnych udział w pięknej wieczornej pudży (nabożeństwo) w świątyni Śri Minakshi. Nocleg w Madurai.

Dzień 7

Przejazd piękną trasą pośród pól ryżowych z Madurai do Thekkady, osady zatopionej w tropikalnej roślinności Wzgórz Kardamonowych (stan Kerala). Zakwaterowanie w urokliwym hotelu. Następnie czeka nas przejażdżka na słoniach. Po powrocie do hotelu dla chętnych kolejna atrakcja - tradycyjny masaż ayurwedy! Kerala bowiem jest ojczyzną ayurwedy - starożytnego I skutecznego systemu leczniczego. Kerala słynie również z plantacji przypraw, a osada Thekkady jest doskonałym miejscem na zakupy. Nocleg w Thekkady.

Dzień 8

Wczesnym rankiem przejazd do pobliskiego Parku Narodowego Peryiar, w którym prowadzony jest program ochrony tygrysa bengalskiego. Ponad godzinny rejs statkiem wycieczkowym po jeziorze Peryiar, szansa podglądania ptaków i dzikich zwierząt (też słoni). Powrót do hotelu na późne śniadanie. Po odpoczynku przejazd widokową trasą z Thekkady w kierunku wybrzeża do Kumarakom. Relaksowanie się przepięknymi krajobrazami, przyrodą i widokami zielonych wzgórz herbacianych. Liczne postoje "fotograficzne". Rozpoczęcie słynnego spływu („Backwaters trip") rozległą siecią kanałów łączących Allepey z Cochin. Na dużych łodziach (właściwie statkach rzecznych) sielanka, spokój, pełen relaks. Rejsy te stanowią jedną z największych atrakcji turystycznych stanu Kerala. Obserwacja z wody przyrody, rybaków, życia wieśniaków, świątyń i licznych kościołów. Nocleg na łodziach w wygodnych, wręcz luksusowych kabinach.

Dzień 9

Po wspaniałym śniadaniu i zejściu ze statku udajemy się nad pobliski ocean. W Kerali znajdujemy szerokie, piaszczyste plaże i ciepłe morze. Miejsce to jest znane z zabiegów ayurwedy i z pewnością każdy z nich ponownie skorzysta. Relaks na plaży. Nocleg w hotelu w pobliżu plaży.

Dzień 10

Czas na odpoczynek, relaks na plaży i zabiegi ayurwedy. Nocleg w hotelu w pobliżu plaży.

Dzień 11

Do południa czas wolny. Następnie przejazd do Cochin. Zwiedzanie najstarszej, historycznej części miasta Fort Cochin, kiedyś ważne centrum handlu przyprawami. Widzimy kościół św. Franciszka - miejsce pochówku portugalskiego żeglarza Vasco da Gamy, słynne chińskie sieci, Pałac Mattancherry. Zakwaterowanie w hotelu i odpoczynek. Wieczorem udział w spektaklu Kathakali - klasyczny teatr indyjski. Późnym wieczorem przejazd na lotnisko.

Dzień 12

Wylot z Cochin. Przylot do Warszawy lub do Krakowa.

Zniżki

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką. W związku z faktem, że wycieczki odbywają się regularnymi liniami lotniczymi (nie czarterowymi), najniższe ceny są dostępne wyłącznie w przypadku wczesnych zapisów. Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji. Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.

Płatność

I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu II rata - 30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu III rata - płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

Świadczenia

Bilety lotnicze, minimum 20kg bagażu nadawanego/os.; wszelkie inne koszty transportu (wynajęte klimatyzowane mikrobusy, rejsy); śniadania w hotelach, kolacje i obiady (łącznie 6 posiłków); noclegi - hotele 4* (wg oceny biura), 1 nocleg na łodzi w kabinie z łazienką; zabieg ayurwedy, opłaty za wstępy do obiektów i parków narodowych; ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; lokalni przewodnicy w wybranych miejscach, polski pilot.

Cena Nie Obejmuje

Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, pozostałego wyżywienia, kosztów wizy i pośrednictwa wizowego wg aktualnych cen (ok. 90 USD), napojów do posiłków, zwyczajowych napiwków, dopłaty do pokoju 1-osobowego.

Uwagi

Orientacyjna liczebność grupy od 10 do 18 osób. Szczegółowy program i uwagi praktyczne każdy otrzymuje przed wyjazdem. Należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z przynajmniej 2 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Do biura należy dostarczyć niezbędne dokumenty, nie ma konieczności składania paszportu (e-wiza). Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Szczegóły

Dostępne na naszej stronie www.

zamknijIndie PoludnioweIndie Poludniowe

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj

Zostaw wiadomość do oferty Indie Poludniowe

Wypełnij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Preferowany
kontakt
Wyraż zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj