Zadzwoń do nas!
801 590 059
koszt połączenia: 0,49zł/min
+48 58 326 20 00
koszt połączenia: 0,49zł/min
zamknij
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.
zamknij

Irak

Zdaniem Prestige Holidays & Tours:

Kategoria wycieczka objazdowa Region IRAK Szlak IRAK (IRACKI KURDYSTAN) - 8 dni Główne Atrakcje Zwiedzanie przyjaznego, choć nieuznawanego państwa Irbil (Hewler) - jedno z najstarszych miast świata Wizyta u jezydów - wyznawców tajemniczej religii Krajobrazy górskie i piękna przyroda Starożytne ślady ...

Przeczytaj pełen opis oferty

Terminy i ceny

Data wyjazduDługość pobytuTransportMiejsce wyjazduLiczba osóbWyżywienieCena
28.04.20207 dniSamolotWarszawa × 2
pokoj 2-osobowy (DBL)
zgodnie z ofertą (ZO)
7590 /os.

Informacje szczegółowe

Wylot:
WAW (WAW), 28.04.2020 - EBL (EBL), 28.04.2020
Przylot:
EBL (EBL), 05.05.2020 - WAW (WAW), 05.05.2020
Zakwaterowanie:
pokoj 2-osobowy (DBL)
Wyżywienie:
zgodnie z ofertą (ZO)
28.04.20207 dniSamolotWarszawa × 1
dokwaterowanie w pokoju 2-os. (DOK)
zgodnie z ofertą (ZO)
7590 /os.

Informacje szczegółowe

Wylot:
WAW (WAW), 28.04.2020 - EBL (EBL), 28.04.2020
Przylot:
EBL (EBL), 05.05.2020 - WAW (WAW), 05.05.2020
Zakwaterowanie:
dokwaterowanie w pokoju 2-os. (DOK)
Wyżywienie:
zgodnie z ofertą (ZO)
22.10.20197 dniSamolotWarszawa × 2
pokoj 2-osobowy (DBL)
zgodnie z ofertą (ZO)
8133 /os.

Informacje szczegółowe

Wylot:
WAW (WAW), 22.10.2019 - EBL (EBL), 22.10.2019
Przylot:
EBL (EBL), 29.10.2019 - WAW (WAW), 29.10.2019
Zakwaterowanie:
pokoj 2-osobowy (DBL)
Wyżywienie:
zgodnie z ofertą (ZO)
22.10.20197 dniSamolotWarszawa × 1
dokwaterowanie w pokoju 2-os. (DOK)
zgodnie z ofertą (ZO)
8133 /os.

Informacje szczegółowe

Wylot:
WAW (WAW), 22.10.2019 - EBL (EBL), 22.10.2019
Przylot:
EBL (EBL), 29.10.2019 - WAW (WAW), 29.10.2019
Zakwaterowanie:
dokwaterowanie w pokoju 2-os. (DOK)
Wyżywienie:
zgodnie z ofertą (ZO)
Nie wiesz, który termin zarezerwować?Zadzwoń do nas! 801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Opis oferty wg: Prestige Holidays & Tours

Kategoria

wycieczka objazdowa

Region

IRAK

Szlak

IRAK (IRACKI KURDYSTAN) - 8 dni

Główne Atrakcje

Zwiedzanie przyjaznego, choć nieuznawanego państwa Irbil (Hewler) - jedno z najstarszych miast świata Wizyta u jezydów - wyznawców tajemniczej religii Krajobrazy górskie i piękna przyroda Starożytne ślady kolebki naszej cywilizacji Chrześcijańskie oblicze Bliskiego Wschodu Zdrowa i świetna kuchnia

O Wycieczce

Mamy przyjemność przedstawić nietypową, ale już sprawdzoną propozycję wycieczki do północnego Iraku, czyli kraju Kurdów, którzy stworzyli świetnie funkcjonujące i bezpieczne państwo. Choć nie jest to państwo duże i obejmuje tylko niewielką część ich ziem, Kurdowie obronili niezależność, a także ochronili wielu chrześcijan i jezydów przed okrutnymi prześladowaniami islamistów. Północny Irak to kolebka naszej cywilizacji - tu, w północnej części Mezopotamii budowali swoje państwa Sumerowie, Babilończycy, Asyryjczycy, Chaldejczycy. Tutaj pod Gaugamelą wielką, zwycięską bitwę stoczył Aleksander Macedoński z perskim królem Dariuszem III. Znając kraj, proponujemy wycieczkę po bezpiecznych i sprawdzonych miejscach. Zdziwicie się rosnącym dobrobytem kraju, inwestycjami i wysokim poziomem usług. Zapewniamy podstawowy komfort i jakość podróżowania. Wbrew nazwie "Irak", nie jest to wycieczka trudna, nie przewidujemy dużego chodzenia, czy długich przejazdów. O wyjazd może pokusić się każdy, kto chce dodać na swojej mapie świata mało znany i ciekawy kraj.

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku w Warszawie lub w Krakowie. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w programie, który otrzymuje każdy uczestnik wyprawy. Wylot do Irbilu. Możliwy nocleg tranzytowy (w cenie wycieczki).

Dzień 2

Przylot do Irbil (kurdyjska nazwa miasta to Hewler). Irbil to jedno z najstarszych, wciąż zamieszkanych miast świata. Jego wiek liczy się w tysiącach, a dzisiaj stało się stolicą niezależnego kraju, choć w świetle opinii międzynarodowej należącego wciąż do Iraku. W samym środku miasta znajduje się tzw. cytadela - to serce Irbilu i miejsce osadnictwa miejskiego od tysięcy lat. Dziś trwa porządkowanie tego terenu i jego przygotowanie pod obiecujące badania archeologiczne. Jest szansa, że będzie to pierwszy obiekt Kurdystanu wpisany na listę UNESCO. Czas na bazarze, a także spacery po starych ulicach. Powrót na nocleg do hotelu.

Dzień 3

Wyjazd w widniejące na horyzoncie góry, wysokości gór w Kurdystanie są znaczne, najwyższe wierzchołki przekraczają trzy tysiące metrów. Po postoju przy niewielkim zamku, zmierzamy do miejscowości Shaqlawa ze znaczną mniejszością chrześcijańską. Chrześcijanie w Iraku pojawili się już w I wieku. Największych prześladowań w historii doznali niedawno ze strony ISIS. Dzięki temu, że tereny po których podróżujemy zostały obronione przez Kurdów, zachowały się tu kościoły, cmentarze i oczywiście sami chrześcijanie. Podczas wycieczki pojedziemy m.in. do górskiej wioski Rawanduz spektakularnie położonej między dwoma kanionami. Wyjedziemy też na górę Korek z fantastyczną panoramą. Powrót na nocleg do Irbilu.

Dzień 4

Wyjazd w stronę prowincji Duhok, jednej z trzech irackich prowincji tworzących kurdyjskie państwo. Pierwszym celem są groty w Khinis z inskrypcjami i rzeźbami z VII wieku p.n.e. Wtedy była to siedziba asyryjskich królów, a płynąca stąd rzeka zaopatrywała Mosul w wodę. Miłośnicy kąpieli w rześkiej wodzie mają tutaj szansę wykazania się. Dalsza podróż do świątyń jezydów, tajemniczej i arcyciekawej grupy religijnej, która pomimo wielowiekowego prześladowania zachowała swoją wiarę. Oglądamy ich świątynie i samych jezydów przybywających tu z wielu odległych rejonów. Po tym szczególnym doświadczeniu wyjazd na nocleg do miasta Duhok, stolicy prowincji.

Dzień 5

Objazd szybko rozwijającego się miasta, w którym od wieków w harmonii żyli chrześcijanie, muzułmanie i jezydzi. Zaglądamy do lokalnego muzeum, w którym zgromadzono ponad tysiąc przedmiotów z różnych epok znalezionych w okolicy. Po zobaczeniu pobliskiej jaskini z pradawnymi płaskorzeźbami wyruszamy, aby odkryć piękno okolicznych gór. Zadrzewione doliny i górska sceneria są szczególnie cenione przez mieszkańców Kurdystanu, którzy nie mają wiele tego typu krajobrazów. Powrót do Duhok na nocleg.

Dzień 6

Przejazd do Akre, starożytnego miasta założonego przez kurdyjskiego księcia 2600 lat temu. W tym pięknie położonym w górach mieście zobaczymy stare kościoły, zabytkowe domy. Zwiedzimy też starożytną cytadelę i wielką ciekawostkę - umiejscowioną w jaskini świątynię zaratustrian. Wczesnym popołudniem dojazd do Irbilu. Ponowny podjazd pod cytadelę. Spacer po dzielnicy chrześcijańskiej. Zobaczymy jeden z kościołów i przejdziemy się ulicami dzielnicy. W tym miejscu można zaopatrzyć się w whisky, a nawet wstąpić do baru z piwem, co w tej części świata nie jest częste. Nocleg w Irbil.

Dzień 7

Rano czas w Irbilu. Przejazd na lotnisko. Wylot z Irbilu i nocleg tranzytowy w Emiratach Arabskich.

Dzień 8

Przylot do Warszawy lub do Krakowa.

Zniżki

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką. W związku z faktem, że wycieczki odbywają się regularnymi liniami lotniczymi (nie czarterowymi), najniższe ceny są dostępne wyłącznie w przypadku wczesnych zapisów.

Płatność

W USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty. I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu II rata - 30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu III rata - płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu

Świadczenia

Bilety lotnicze, bagaż (min. 20 kg), przejazdy, wycieczki wg programu, śniadania w hotelach, 2 kolacje, noclegi (pokoje 2 osobowe) hotele minimum 3* (wg oceny biura), opłaty za wstępy, zezwolenia, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż, polski pilot.

Cena Nie Obejmuje

Obowiązkowego pakietu dewizowego 500 USD płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, zwyczajowych napiwków, dopłaty do pokoju 1-osobowego 385 USD/os.

Uwagi

Orientacyjna liczba Uczestników - od 8 do 14. Każdy uczestnik otrzymuje przed wyjazdem informator przedwyjazdowy ułatwiający przygotowanie się do wycieczki. Należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z przynajmniej 2 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. W momencie opracowania programu obszary objęte zwiedzaniem są zupełnie bezpieczne, jednak biuro zastrzega sobie zmiany w programie wynikające z aktualnej sytuacji politycznej i zagadnień związanych z bezpieczeństwem podróżowania.

Szczegóły

dostępne na naszej stronie www

zamknijIrakIrak

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj

Zostaw wiadomość do oferty Irak

Wypełnij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Preferowany
kontakt
Wyraż zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj