Zadzwoń do nas!
801 590 059
koszt połączenia: 0,49zł/min
+48 58 326 20 00
koszt połączenia: 0,49zł/min
zamknij
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.
zamknij

Kolumbia Ekwador

Zdaniem Prestige Holidays & Tours:

Kategoria wycieczka objazdowa Region Kolumbia Szlak KOLUMBIA EKWADOR opcjonalnie Wyspy Galapagos - 16 dni lub 21 dni Główne Atrakcje • Cartagena i inne perełki kolonialne • Park Narodowy Tayrona - karaibskie plaże • Medellin - miasto Pabla Escobara • Otavalo - największy targ rękodzielniczy • Wizyta ...

Przeczytaj pełen opis oferty

Terminy i ceny

Data wyjazduDługość pobytuTransportMiejsce wyjazduLiczba osóbWyżywienieCena
Nie wiesz, który termin zarezerwować?Zadzwoń do nas! 801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Opis oferty wg: Prestige Holidays & Tours

Kategoria

wycieczka objazdowa

Region

Kolumbia

Szlak

KOLUMBIA EKWADOR opcjonalnie Wyspy Galapagos - 16 dni lub 21 dni

Główne Atrakcje

• Cartagena i inne perełki kolonialne • Park Narodowy Tayrona - karaibskie plaże • Medellin - miasto Pabla Escobara • Otavalo - największy targ rękodzielniczy • Wizyta na równiku • Bogota i Quito - ciekawe stolice • Wyspy Galapagos - cud natury

O Wycieczce

Połączenie barwnej Kolumbii z zachwycającym Ekwadorem to idealna mieszanka dla amatorów Ameryki Łacińskiej. Podczas tej wycieczki poznamy zarówno bogatą kulturę tych krajów, jak i najpiękniejsze zakątki przyrodnicze oraz perełki architektoniczne. Zatańczmy na ulicach Kolumbii, zjemy najlepsze arepas, poznamy sekrety dwóch stolic oraz odwiedzimy lokalne społeczności. Przez całą podróż towarzyszyć nam będą niesamowite krajobrazy - od karaibskich plaż, poprzez zielone doliny, aż po najwyższe szczyty i wulkany Ekwadoru. Zatopimy się w latynoskim klimacie, otoczeni feerią zapachów, kolorów i gorących rytmów. Poruszać się będziemy zarówno prywatnymi busami jak i samolotami oraz pociągiem. Jest to idealna wycieczka zarówno dla osób dopiero rozpoczynających południowoamerykańską eksplorację, jak i już rozkochanych w tym kontynencie podróżników.

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku w Warszawie dwie godziny przed odlotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w programie, który otrzymuje każdy Uczestnik wycieczki. Wylot z przesiadką do Cartageny, jednego z najładniejszych kolonialnych miast Ameryki Łacińskiej. Przylot i przejazd do hotelu. Nocleg

Dzień 2

Zwiedzanie Cartageny i pobyt w tym zabytkowym mieście. Odwiedzamy najpiękniejsze zaułki. Pełne kolorytu kamienice i urocze senority są idealnym obiektem do fotografowania. Zwiedzimy zabytkowy fort i spędzimy więcej czasu na Placu Bolivara popijając rum z colą. Po południu możliwość wzięcia udziału w zajęciach salsy lub poznania tajników tańców pochodzenia afrykańskiego, takich jak cumbia. Wieczorem zachęcamy sprawdzić swoje umiejętności w lokalnym barze. Tego w Cartagenie nie można odpuścić. Dla wielu Kolumbijczyków prawdziwe życie zaczyna się dopiero po zachodzie słońca. Nocleg w Cartagenie.

Dzień 3

Rano, po śniadaniu, przejazd do położonej na karaibskim wybrzeżu miejscowości Santa Marta, z której plaż w bezchmurne dni widać szczyty gór Sierra Nevada. Spokojne popołudnie przeznaczymy na spacery po plaży i miasteczku. Nocleg w Santa Marta.

Dzień 4

Dziś odwiedzimy rajski zakątek Kolumbii - Park Tayrona. Udamy się na trekking pośród bujnej zieleni i odgłosów ptaków do Cabo San Juan - jednej z 20 najpiękniejszych plaż świata. Po drodze miniemy kilka innych zatok i plaż, gdzie zjemy obiad i będziemy mieli czas na kąpiele. Po południu powrót do Santa Marta i nocleg.

Dzień 5

Po leniwym poranku odlecimy w głąb kraju. Czas na eksplorację jednego z najdynamiczniej rozwijających się miast Kolumbii - Medellin. Tam przejedziemy się kolejką linową łączącą miasto z rozsianymi po wzgórzach osiedlami, skąd roztacza się wspaniała panorama miasta. Zobaczymy też dzielnicę Comuna 13, słynącą ze swoich wielkich, kolorowych murali oraz prace najsłynniejszego kolumbijskiego artysty Francisco Botero na Plaza Botero. Nocleg w Medellin.

Dzień 6

Przejazd pośród zielonych wzgórz do urokliwego miasteczka Guatape, które uchodzi za najbardziej kolorowe w całym kraju. Będziemy spacerować po starej części miasta oraz odkrywać jego barwne zaułki. Guatape położone jest nad rozległym zalewem, który najlepiej podziwiać wspinając się po setkach schodów na wysoką na 220 metrów skałę Penol. Widoki zapewne wynagrodzą wysiłek zdobycia świętej niegdyś dla Indian skały. Powrót do Medellin i nocleg w hotelu.

Dzień 7

Dzień zaczniemy od wizyty w Casa Museo Pablo Escobar. Zgromadzono tam zdjęcia i pamiątki po jednym z najbogatszych i najsłynniejszych przestępców świata, którego rodzina do dzisiaj mieszka w Medellin. Następnie odlecimy do Bogoty, stolicy kraju, która porywa swoją dynamiką i energią. Odwiedzimy zarówno wszystkie emblematyczne miejsca, m.in. Plac Bolivar, kościół św. Franciszka jak i najstarszą, barwną dzielnicę miasta La Candelaria. Nocleg w hotelu w Bogocie.

Dzień 8

Rano będziemy mogli podziwiać imponujące zbiory w Muzeum Złota. Wyjazd w kierunku północy, po drodze zwiedzimy Guatavita, małą miejscowość położoną nad świętą dla Indian Muiscas laguną. Następnie zatrzymamy się na tradycyjny posiłek na jednej z rozsianych po okolicy hacjend. Przyjazd do Villa de Leyva - jednego z najciekawszych kolonialnych miasteczek, które urzeka swoją architekturą i klimatem. Zanurzymy się w niepowtarzalnej atmosferze, przechadzając się po zabytkowej części miasta. Nocleg w historycznej części miasteczka.

Dzień 9

Zwiedzimy najważniejsze atrakcje miasteczka i udamy się w drogę powrotną do Raquiry - najbardziej znanego ceramicznego zagłębia w kraju. Oprócz niesamowicie kolorowych domów, będziemy mogli podziwiać prace lokalnych artystów i rzemieślników oraz zakupić wyroby z gliny. Po południu wrócimy do Bogoty, gdzie będzie czas na nocne życie miasta. Nocleg w Bogocie.

Dzień 10

Transfer na lotnisko i wylot do Quito, stolicy Ekwadoru. Po południu zwiedzamy kolonialną część wpisanego na listę UNESCO miasta. Zachwyt wzbudzają zabytkowe kościoły i katedra. Poznajemy też nową część miasta. Quito jest położone na wysokości prawie trzech tysięcy metrów n.p.m. i musimy stopniowo przyzwyczajać się do tej wysokości nie męcząc się zbytnio. Nocleg w Quito.

Dzień 11

Wycieczka na targ indiański w górskiej miejscowości Otavalo - możliwość zakupów na najsłynniejszym targu wyrobów ludowych w Ameryce Południowej. Po drodze przy dobrej widoczności obserwowanie wulkanu Caymabe (ok. 5700 m n.p.m.), Imbabura i innych. Przejdziemy się nad spektakularną lagunę Cuicocha oraz odwiedzimy lokalną społeczność w wiosce Peguche. Przyjazd i nocleg w hotelu w centrum miasteczka.

Dzień 12

W drodze z Otavalo zajrzymy do półpustynnej doliny San Antonio de Pichincha, którą przecina równik. Zatrzymamy się dokładnie na równiku, to właśnie od tego słowa pochodzi nazwa kraju. Przejazd do Lasso położonego w pobliżu podnóża jednego z najwyższych wulkanów na świecie - Cotopaxi. Po drodze zobaczymy indiańskie ruiny Cochasqui. Nocleg w hotelu.

Dzień 13

Po śniadaniu udamy się w drogę na południe, w kierunku uroczego miasteczka Riobamba. Odwiedzimy najsłynniejsze termy Ekwadoru - Banos de Agua Santa, możliwość zdrowotnych kąpieli w gorących wodach. Przy dobrej przejrzystości powietrza na trasie będziemy mogli zobaczyć najwyższą górę Ekwadoru Chimborazo (wygasły wulkan o wysokości ponad 6200 m n.p.m.). Po południu zatopimy się w klimacie małego, górskiego miasteczka z kolonialną architekturą, brukowanymi uliczkami i imponującymi placami. Nocleg w Riobamba.

Dzień 14

Czas na prawdziwą przygodę! Udamy się do Alausi, gdzie zaczyna się spektakularna trasa kolejowa - Nariz del Diablo. Z okien pociągu będziecie podziwiać zapierające dech w piersi krajobrazy, wzniesienia, serpentyny. Po kilkugodzinnej przejażdżce wrócimy do Quito, gdzie będzie czas na ostatnie zakupy i pożegnalną kolację. Nocleg w hotelu w Quito.

Dzień 15

Czas wolny w Quito. Przejazd na lotnisko i wylot do Europy. Osoby przedłużające wycieczkę wylatują na Wyspy Galapagos.

Dzień 16

Przylot do Warszawy. OPCJONALNE PRZEDŁUŻENIE O WYSPY GALAPAGOS

Dzień 15

Przelot z przesiadką do San Cristobal, spotkanie z lokalnym przewodnikiem, który zaprowadzi oraz zaokrętuje grupę na statek. Po obiedzie rejs do Galapaguera w północno-wschodniej części wyspy. Mieszkają tu chronione gatunki żółwi. Będziemy mieli okazję zobaczyć żółwie olbrzymie w ich naturalnym środowisku. Nocleg na motorowym jachcie.

Dzień 16

Rejs na wyspę South Plaza z unikalną roślinnością, gdzie obserwować będziemy dziko żyjące zwierzęta, np. liczne tu endemiczne gatunki legwanów. Następnie odwiedzimy bardzo interesującą wyspę Santa Fe. Tutaj do wyboru dwie piesze wycieczki, gdzie zobaczymy największą opuncję na Galapagos bądź legwany lądowe żyjące na wzgórzach. Później czas wolny na pływanie bądź nurkowanie (snorkeling) w spokojnych wodach Pacyfku. Nocleg na jachcie.

Dzień 17

Wizyta na wyspie Floreana (Santa Maria), gdzie odwiedzimy źródło, które przyciągało piratów, wielorybników i późniejszych osadników, ponieważ było jednym z niewielu całorocznych źródeł słodkiej wody na Galapagos. Zobaczymy też Cueva de los Piratas (Jaskinię Piratów), gdzie piraci drążyli tymczasowe kryjówki. Kolejną atrakcją wyspy jest plaża La Loberia, która jest domem dla kolonii lwów morskich, jak również niektórych legwanów morskich. W czasie wolnym możliwość nurkowania w towarzystwie lwów morskich. Nocleg na jachcie.

Dzień 18

W tym dniu zwiedzimy Stację Badawczą im. Karola Darwina na wyspie Santa Cruz, na którą składają się centrum informacji, muzeum, biblioteka i ośrodek hodowli żółwi. Spotkamy tu żółwie różnych podgatunków, które są przygotowywane do przywrócenia do ich środowiska naturalnego. Zakwaterowanie w hotelu na wyspie.

Dzień 19

Powrót samolotem do Quito. Nocleg tranzytowy.

Dzień 20

Czas wolny w Quito. Przejazd na lotnisko i wylot do Europy.

Dzień 21

Przylot do Warszawy.

Dopłata Do Opcji Wyspy Galapagos

4120 USD

Zniżki

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką. W związku z faktem, że wycieczki odbywają się regularnymi liniami lotniczymy (nie czarterowymy) najniższe ceny są dostępne wyłącznie w przypadku wczesnych zapisów.

Płatność

I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu II rata - 30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu III rata - płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

Bilety Lotnicze, Wszelkie Koszty Transportu Lądowego; Wycieczki Wg Programu; śniadania W Hotelach, Inne Posiłki W Wybranych Miejscach (łącznie 6 Posiłków), Noclegi (pokoje 2 Osobowe)

hotele lub pensjonaty 3* lub 4* (wg oceny biura); opłaty za wstępy do parków narodowych i rezerwatów; ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; lokalni przewodnicy w wybranych miejscach; polski pilot. Opcja Galapagos cena obejmuje - przeloty, rejsy, pełne wyżywienie na jachcie (3 x dziennie), zwiedzanie, lokalny przewodnik (jęz. angielski).

Cena Nie Obejmuje

Ewentualnej dopłaty do opcji "Wyspy Galapagos", obowiązkowego pakietu dewizowego 600 USD płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, napojów do posiłków, niewielkich indywidualnych opłat wylotowych, zwyczajowych napiwków, biletu wstępu do parku narodowego (opcja Galapagos), dopłaty do pokoju 1-osobowego.

Uwagi

Orientacyjna liczba uczestników - od 10 do 18. Każdy uczestnik otrzymuje przed wyjazdem informator przedwyjazdowy ułatwiający przygotowanie się do wycieczki. Należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z przynajmniej 2 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Szczegóły

Dostępne na naszej stronie www.

zamknijKolumbia EkwadorKolumbia Ekwador

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj

Zostaw wiadomość do oferty Kolumbia Ekwador

Wypełnij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Preferowany
kontakt
Wyraż zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj