Zadzwoń do nas!
801 590 059
koszt połączenia: 0,49zł/min
+48 58 326 20 00
koszt połączenia: 0,49zł/min
zamknij
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.
zamknij

Pitcairn Polinezja Francuska

Zdaniem Prestige Holidays & Tours:

Kategoria wycieczka objazdowa Region WYSPA WIELKANOCNA Szlak PITCAIRN POLINEZJA FRANCUSKA WYSPA WIELKANOCNA - 20 DNI Główne Atrakcje Wyspy Pitcairn - niezwykle trudno dostępne Adamstown - dziwna stolica dziwnej kolonii Liczne zejścia na ląd na mniejsze z wysp grupy Pitcairn Świat Wysp Gambiera Urok o...

Przeczytaj pełen opis oferty

Terminy i ceny

Data wyjazduDługość pobytuTransportMiejsce wyjazduLiczba osóbWyżywienieCena
14.11.202019 dniSamolotWarszawa × 1
dokw do 2os Standard (KA1)
zgodnie z ofertą (ZO)
52697 /os.

Informacje szczegółowe

Wylot:
WAW (WAW), 14.11.2020 - SCL (SCL), 14.11.2020
Przylot:
SCL (SCL), 03.12.2020 - WAW (WAW), 03.12.2020
Zakwaterowanie:
dokw do 2os Standard (KA1)
Wyżywienie:
zgodnie z ofertą (ZO)
14.11.202019 dniSamolotWarszawa × 2
kabina 2os. Standard (KAS)
zgodnie z ofertą (ZO)
52697 /os.

Informacje szczegółowe

Wylot:
WAW (WAW), 14.11.2020 - SCL (SCL), 14.11.2020
Przylot:
SCL (SCL), 03.12.2020 - WAW (WAW), 03.12.2020
Zakwaterowanie:
kabina 2os. Standard (KAS)
Wyżywienie:
zgodnie z ofertą (ZO)
14.11.202019 dniSamolotWarszawa × 2
kabina z duzym oknem (KVS)
zgodnie z ofertą (ZO)
56154 /os.

Informacje szczegółowe

Wylot:
WAW (WAW), 14.11.2020 - SCL (SCL), 14.11.2020
Przylot:
SCL (SCL), 03.12.2020 - WAW (WAW), 03.12.2020
Zakwaterowanie:
kabina z duzym oknem (KVS)
Wyżywienie:
zgodnie z ofertą (ZO)
14.11.202019 dniSamolotWarszawa × 2
kabina 2-os z balkonem (KME)
zgodnie z ofertą (ZO)
96646 /os.

Informacje szczegółowe

Wylot:
WAW (WAW), 14.11.2020 - SCL (SCL), 14.11.2020
Przylot:
SCL (SCL), 03.12.2020 - WAW (WAW), 03.12.2020
Zakwaterowanie:
kabina 2-os z balkonem (KME)
Wyżywienie:
zgodnie z ofertą (ZO)
Nie wiesz, który termin zarezerwować?Zadzwoń do nas! 801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Opis oferty wg: Prestige Holidays & Tours

Kategoria

wycieczka objazdowa

Region

WYSPA WIELKANOCNA

Szlak

PITCAIRN POLINEZJA FRANCUSKA WYSPA WIELKANOCNA - 20 DNI

Główne Atrakcje

Wyspy Pitcairn - niezwykle trudno dostępne Adamstown - dziwna stolica dziwnej kolonii Liczne zejścia na ląd na mniejsze z wysp grupy Pitcairn Świat Wysp Gambiera Urok odległych Wysp Autral Bora Bora - turystyczny raj Tahiti - francuska elegancja w polinezyjskim wydaniu Zwiedzenie fascynującej Wyspy Wielkanocnej Snorkeling na rafach koralowych i kąpiele w ciepłym morzu

O Wycieczce

Dołącz do naszej niezwykłej podróży na Wyspy Pitcairn, chyba najtrudniej dostępne terytorium na świecie. Wygodny statek ekspedycyjny zabiera nas w miejsca do których dotarli tylko nieliczni na świecie podróżnicy. Celem jest poznanie Pitcairn zamieszkanej przez potomków buntowników ze statku "Bounty". Ich historia wzbudza emocje do dzisiaj, a Pitcairn trafiało na nagłówki też we współczesnych czasach. Statek jest wyposażony z Zodiaki, ekspedycyjne pontony, dzięki którym możemy lądować w niezwykłych i dzikich miejscach podczas naszej ekspedycji. Wyprawa to okazja do zwiedzenia Wyspy Wielkanocnej i spędzenia tam bardzo ciekawego czasu na poznawaniu jej spektakularnych atrakcji. W planach jest też zobaczenie Polinezji Francuskiej, w tym unikatowych i rzadko odwiedzanych Wysp Gambiera i Austral. Z pewnością, każdy, kto już był na tych odległych wyspach Pacyfiku, z przyjemnością na nie powróci, a kto nie był, zachwyci się bez granic ich urokiem. Nic dziwnego, że marynarze statku "Bounty" nie chcieli wracać na rodzinne Wyspy Brytyjskie i pozostali na Pitcairn, ryzykując głowę. Czas na pokładzie umilają rozliczne zajęcia i atrakcje i podczas rejsu nie ma możliwości aby się nudzić. Wyprawie towarzyszy polski opiekun.

Dzień 1

WYLOT Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Wylot do Santiago de Chile. Nocleg w Santiago.

Dzień 2

PRZYLOT DO CHILE Przylot do Santiago de Chile. Czas na spacer po centrum, kolacja w modnej dzielnicy chilijskiej stolicy. Nocleg w Santiago.

Dzień 3

WYSPA WIELKANOCNA Przejazd na lotnisko i wylot na Wyspę Wielkanocną (zwaną w języku wyspiarzy Rapa Nui). Tego dnia poznamy Rapa Nui, "największe muzeum archeologiczne świata", jak określa się wyspę. Wjazd na stoki wygasłego wulkanu Rano Kau. Zwiedzanie pozostałości wsi Orongo nad stromym klifem. Jest to miejsce związane z kultem człowieka - ptaka rozsławione w filmie "Rapa Nui" z dramatycznym widokiem na skaliste wysepki Motu Nui, Motu Iti i Motu KaoKao. Podziwianie widoku z krawędzi wypełnionego wodą krateru Rano Kau. Zejście z wulkanu na piechotę, w drodze powrotnej wizyta w dawnej grocie kanibali na wybrzeżu. Nocleg w hotelu w Hanga Roa, jedynej miejscowości na wyspie.

Dzień 4

WYSPA WIELKANOCNA Kolejny dzień zwiedzania wyspy. Wyjazd do stanowisk ahu - kamiennych platform, na których wznoszono olbrzymie posągi (moai). Przejazd pod stanowisko Tongariki, gdzie ustawiono najwięcej moai. Następnie podjedziemy pod wygasły wulkan Rano Raraku i dojdziemy do miejsca, gdzie w kamieniołomach wykuwano moai, które stąd "wędrowały" na setki ahu na całej wyspie. Podziwianie wielu posągów, w tym największego, nigdy nieukończonego. Po południu zaokrętowanie na statku. Wypływamy z wyspy Wielkanocnej obierając kurs na wyspy Pitcairn.

Dzień 5 6

REJS Dzień na morzu - to idealny czas na relaks i odpoczynek. Będziemy mogli skorzystać z atrakcji dostępnych na statku, opalać się, czy relaksować w jacuzzi. Czas warto spędzać na pokładzie ciesząc się świeżym powietrzem i wypatrując wielorybów.

Dzień 7 8

WYSPY PITCAIRN Wyspa Ducie to pierwszy skrawek lądu na naszej trasie, odkryty w 1606 przez portugalskiego odkrywcę. Ducie jest małym odosobnionym atolem i najbardziej wysuniętą na wschód wyspą Pitcairn. Zauważymy tu wrak statku pocztowego Acadia z XIX wieku, który osiadł na mieliźnie. Jest to wyspa bezludna, ale gniazduje tu tysiące ptaków. Lądowanie na wyspie przy pomocy zodiaków - naszych wyprawowych pontonów. Kolejną wyspą na którą planujemy zejście jest Wyspa Hendersona. To odległy i niezamieszkany kawałek ziemi, wyspa koralowa praktycznie nietknięta przez człowieka. Zanurzając się w jej wodach będziemy mogli wyobrazić sobie jak wyglądał krajobraz przed tysiącami lat. Wyspa, ze względu na miejsce życia i lęgowisko unikatowych endemicznych gatunków ptaków została wpisana na listę UNESCO.

Dzień 9

ADAMSTOWN Ten dzień spędzamy w Adamstown, stolicy wysp Pitcairn na jedynej zamieszkałej wyspie archipelagu. Mieszkają tu potomkowie buntowników statku HMS Bounty i ich tahitańskich żon. Pitcairn było idealnym miejscem do ukrycia się, wyspa była niewłaściwie umieszczona na ówczesnych mapach regionu. Tę przedziwną osadę zamieszkuje zaledwie kilkadziesiąt osób w jedynej miejscowości kolonii.

Dzień 10

WYSPA OENO W drodze na Polinezję Francuską czeka nas jeszcze jeden postój na wyspie Oeno. Nazwana na cześć statku wielorybniczego wyspa jest małym atolem koralowym i najbardziej wysuniętą na zachód częścią wysp Pitcairn. To piękne miejsce jest czasem odwiedzane przez mieszkańców Pitcairn. Wyspa otoczona jest białymi piaszczystymi plażami i oszałamiającą błękitną laguną.

Dzień 11

WYSPY GAMBIERA Przybicie do Mangareva, głównej wyspy archipelagu Gambiera wchodzącego w skład Polinezji Francuskiej. Mieszka tu ponad tysiąc osób, większość w wiosce Rikitea. Wysoki grzbiet biegnie przez całą długość Mangareva i wznosi się ponad czterysta metrów nad poziom oceanu. Wyspa posiada dużą lagunę, jej wody obfitują w ryby, dzięki którym dawni mieszkańcy mogli łatwo tu przeżyć. Małe statki mogą wpływać do laguny, która pełni rolę naturalnego portu.

Dzień 12 13

REJS Czas na kolejne, relaksujące dni na morzu i pokonywanie bezkresu oceanu. Dobry moment, by posegregować zdjęcia, poznać lepiej współtowarzyszy podróży i skorzystać z dobrze zaopatrzonego baru.

Dzień 14 15

WYSPY AUSTRAL Dotarcie do wyspy Mahanatoa w archipelagu Austral. Miejsce to urodą dorównuje Bora Bora, ale w przeciwieństwie do "Wyspy Miłości", turyści tu są rzadkością. Zobaczymy marae (polinezyjskie miejsce spotkań), ludzkie osady i bujną zieleń. Wyspa jest otoczona krystalicznie czystymi wodami i palmami kokosowymi. Nurkując z maską i rurką będziemy mogli podziwiać kolorowe ryby i wyjątkową rafę koralową. Kolejny celem jest wyspa Rurutu, znana ze swoich jaskiń i wspaniałych klifów. Mieszkańcy wyspy Rurutu witają czasem odwiedzających graniem na bębnach, lokalnym śpiewem i tańcem. Zobaczymy tu m.in. jaskinię Ana AeNULLo.

Dzień 16

REJS Kolejny dzień na oceanie, nasz piękny statek zmierza w kierunku Wysp Towarzystwa, finalnego celu podróży.

Dzień 17

BORA BORA Dzień na Bora Bora (Wyspy Towarzystwa). Spokojna tafla turkusowej laguny, olśniewające białe plaże, góry i niewyobrażalna zieleń - tak wyobrażamy sobie to słynne miejsce i szybko konfrontujemy nasze wyobrażenie z rzeczywistością. Czas na poznawanie wyspy i snorkeling.

Dzień 18

TAHITI W ostatnim dniu rejsu przybijamy do Papeete na wyspie Tahiti, stolicy Polinezji Francuskiej. Miasto jest ciekawą mieszkanką kultury francuskiej i polinezyjskiej. Wyokrętowanie i przejazd do hotelu w mieście. Nocleg na Papeete.

Dzień 19 20

PRZELOT DO POLSKI Wylot z przesiadkami do Warszawy. Uwaga, możliwość przylotu o dzień później w zależności od aktualnych rozkładów lotu.

Świadczenia

Koszt rejsu - zakwaterowanie w wybranej kabinie, wycieczki, wyżywienie i napoje w formule all inclusive (łącznie z wybranymi napojami alkoholowymi), noclegi w hotelach 4* ze śniadaniami (Wyspa Wielkanocna, Papeete, noclegi tranzytowe), opłaty administracyjne i podatki, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; polski opiekun grupy.

Cena Nie Obejmuje

Biletów lotniczych (bilety można zakupić samodzielnie lub skorzystać z pośrednictwa Prestige Tours), ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, zwyczajowych napiwków, dopłaty do pokoju/kabiny 1-osobowej.

Uwagi

Uwagi praktyczne każdy Uczestnik otrzymuje przed wyjazdem. Należy posiadać paszport ważny minimum dziewięć miesięcy od daty powrotu z przynajmniej dwoma zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Nie ma konieczności dopłaty do kabiny jednoosobowej, podczas rejsu zostanie dokwaterowana osoba tej samej płci. Na statku podróżuje stu kilkudziesięciu turystów i ponad stu członków załogi. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie, ostateczny program zwiedzania ustala szef wyprawy w porozumieniu z kapitanem statku w zależności od warunków na morzu i innych czynników mogących wpływać na bezpieczeństwo pasażerów.

zamknijPitcairn Polinezja FrancuskaPitcairn Polinezja Francuska

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj

Zostaw wiadomość do oferty Pitcairn Polinezja Francuska

Wypełnij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Preferowany
kontakt
Wyraż zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj