Zadzwoń do nas!
801 590 059
koszt połączenia: 0,49zł/min
+48 58 326 20 00
koszt połączenia: 0,49zł/min
zamknij
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.
zamknij

Turkmenistan Uzbekistan Tadzykistan

Zdaniem Prestige Holidays & Tours:

Kategoria wycieczka objazdowa Region UZBEKISTAN Szlak TURKMENISTAN UZBEKISTAN TADŻYKISTAN - 16 dni Główne Atrakcje Chiwa - otoczone murami starożytne miasto Fantastyczne zabytki Samarkandy i Buchary Aszchabad - stolica, jakiej nie ma gdzie indziej Wrota Piekieł - płonący krater Zachwycające krajobraz...

Przeczytaj pełen opis oferty

Terminy i ceny

Data wyjazduDługość pobytuTransportMiejsce wyjazduLiczba osóbWyżywienieCena
Nie wiesz, który termin zarezerwować?Zadzwoń do nas! 801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Opis oferty wg: Prestige Holidays & Tours

Kategoria

wycieczka objazdowa

Region

UZBEKISTAN

Szlak

TURKMENISTAN UZBEKISTAN TADŻYKISTAN - 16 dni

Główne Atrakcje

Chiwa - otoczone murami starożytne miasto Fantastyczne zabytki Samarkandy i Buchary Aszchabad - stolica, jakiej nie ma gdzie indziej Wrota Piekieł - płonący krater Zachwycające krajobrazy Pamiru Pustynia Kara Kum Powrót do atmosfery czasów socjalizmu

O Wycieczce

Podróż do środkowoazjatyckich republik jest dla wielu osób fascynującym przeżyciem. Nie tylko widzimy ciekawe, starożytne miasta, nie tylko chłoniemy atmosferę pustyni i wysokich gór. Będziemy mieć prawdopodobnie wiele okazji do poznania miejscowych ludzi, a osoby darzące sentymentem czasy realnego socjalizmu, mogą poczuć się spełnione. Podczas wycieczki musimy pokonać znaczne odległości wynajętymi busami, ale przewidziana jest też jazda wygodnym pociągiem. Jedna noc czeka nas w zwykłych namiotach, to konieczne, by zobaczyć nocny spektakl płonącego krateru. W górach Tadżykistanu kilka nocy spędzimy w kwaterach prywatnych - nie ma tam wielkich luksusów, ale co za okazja do poznania mieszkańców gór! No i pamiętajmy, wiele w tych krajach może nas zaskoczyć i nie tylko na minus.

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w programie, który otrzymuje każdy uczestnik wyprawy. Wylot do Aszchabadu.

Dzień 2

Odpoczynek po podróży. Po późnym śniadanku zwiedzanie Aszchabadu - zobaczymy najważniejsze place, tzw. Łuk Neutralności i przedziwne budowle postawione pod rządami Turkmenbaszy, czyli prezydenta Nijazowa z jego marmurowym pałacem na czele. Spacer po centralnych placach. Powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 3

Wyjazd do leżących w okolicy miasta stanowisk archeologicznych w Nisie z pozostałościami starożytnego miasta Partów. Przypomni nam to jak bogatą historię mają ziemie dzisiejszego Turkmenistanu. Podróż przez pustkowia Kara Kum do środkowej części kraju. Celem są tzw. Wrota Piekieł, czyli płonący od dziesięcioleci gaz w potężnej, skalnej dziurze. Po zmroku będziemy obserwować to jedyne w swoim rodzaju zjawisko. Nocleg w namiotach w pobliżu Wrót Piekieł.

Dzień 4

Dalsza droga przez Turkmenistan. Postoje w zapomnianych przez świat miejscowościach. W końcu dojazd do granicy z Uzbekistanem. Dojeżdżamy do Chiwy, arcyciekawego, starożytnego miasta położonego tuż przy granicy z Turkmenistanem. Nocleg w Chiwie.

Dzień 5

Czas na zwiedzanie jednego z najbardziej fascynujących miast Azji Środkowej. Chiwa leżała na Jedwabnym Szlaku i była przed laty ważnym ośrodkiem. Z czasów świetności zachowały się fantastyczne mury, bramy, medresy, meczety, pałace. W tym dniu stare miasto Chiwy odsłoni przed nami wiele tajemnic. Podróż do Buchary, kolejnego miasta Jedwabnego Szlaku wpisanego na listę UNESCO. Po drodze przekroczymy rzekę Amu Darię, która wpływa do niemal zniszczonego Jeziora Aralskiego. Nocleg w Bucharze.

Dzień 6

Zwiedzanie Buchary, przejazd do świętego dla muzułmanów miejsca pielgrzymek, gdzie działał i został pochowany ponad sześćset lat temu założyciel wpływowego, działającego do dziś bractwa sufickiego. Buchara leży w oazie, a niedaleko przebiega umowna granica między pustyniami Kyzył Kum i Kara Kum. Zabytki przetrwały w doskonałym stanie i można tu jeszcze odczuć. atmosferę dawnych wieków. Zwiedzamy piękne medresy, meczety i inne budowle. Udajemy się też w okolice miasta do letniego pałacu emira. Historyczne centrum Buchary zwiedzamy na piechotę. Tradycyjny wieczór uzbecki połączony z kolacją. Nocleg w Bucharze.

Dzień 7

Rano przejazd na dworzec kolejowy i podróż pociągiem do Samarkandy. Po przyjeździe zapoznawczy spacer po tym niezwykłym mieście. Zwiedzanie wpisanych na listę UNESCO zabytków starego miasta. Wrażenie na każdym zrobi plac Registan z zabytkowymi medresami. Ważnym punktem jest meczet Bibi Chanum wybudowany przed śmiercią Timura. Ten wielki meczet został poważnie zniszczony podczas trzęsienia ziemi w XIX w. Tuż obok znajdują się stare grobowce, w jednym z nich został prawdopodobnie pochowany kuzyn Mahometa. Zwiedzamy też mauzoleum Guri Amir z grobowcem Timura, któremu Samarkanda zawdzięcza świetność. Nocleg w Samarkandzie.

Dzień 8

Dojazd do bliskiej już granicy z Tadżykistanem, gdzie czeka nas dłuższy postój związany z formalnościami. Droga biegnie przez zmieniający się krajobraz. Przejazd przez Góry Fańskie z najwyższym szczytem o wysokości 5489 m n.p.m. Nocleg po drodze.

Dzień 9

Chwila relaksu nad górskim jeziorem. Dojazd do stolicy Tadżykistanu, Duszanbe. Objazd miasta z jego ocienionymi drzewami alejami i gmachami rządowymi oraz spacer po centrum. Nocleg w hotelu w Duszanbe.

Dzień 10 14

Dojazd do stolicy Tadżykistanu, Duszanbe. Objazd miasta z jego ocienionymi drzewami alejami i gmachami rządowymi oraz spacer po centrum. Wyjazd w góry Pamir. Podążamy drogą M41, czyli tzw. Traktem Pamirskim. Ta śmiało poprowadzona droga należy do najbardziej widowiskowych na świecie. Podczas tej wyprawy dojeżdżamy do Kalaikhom aż do granicy z Afganistanem. Poznajemy okolice, oglądamy tradycyjne wioski, podziwiamy piękno i grozę potężnych gór. Mamy okazję poznać lokalne społeczności i spróbować regionalnych potraw. Noclegi w prostych pokojach gościnnych. Po powrocie z Pamiru nocleg w Duszanbe.

Dzień 15

Przejazd do położonej koło Duszanbe twierdzy Hissar. Ta zrekonstruowana XVI wieczna twierdza jest najważniejszym zabytkiem Tadżykistanu, Na rozległym dziedzińcu odtworzono dawne zabudowania, a nawet amfiteatr. Wolne popołudnie na zwiedzanie Duszanbe, zakupy, smaczne posiłki i degustacje miejscowego koniaku. Odpoczynek w hotelu.

Dzień 16

W nocy lub nad ranem przejazd na lotnisko i podróż do Warszawy.

Zniżki

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką. W związku z faktem, że wycieczki odbywają się regularnymi liniami lotniczymi (nie czarterowymi), najniższe ceny są dostępne wyłącznie w przypadku wczesnych zapisów.

Płatność

I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu II rata - 30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu III rata - płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

Świadczenia

Bilety lotnicze, opłaty i podatki lotniskowe (poza ewentualnymi indywidualnymi opłatami wylotowymi); wszelkie koszty transportu (wynajęte mikrobusy, samochody terenowe w Tadżykistanie, pociągi); wycieczki wg programu; śniadania w hotelach, kolacje lub obiady w wybranych miejscach (łącznie 8 posiłków); noclegi w pokojach 2-osobowych w hotelach od 3* lub 4* w miastach, 1 nocleg w prostych namiotach (koło Wrót Piekieł, Turkmenistan), 3 noclegi w pokojach gościnnych (w Pamirze, Tadżykistan) o podstawowym standardzie (pokoje bez łazienek), opłaty za wstępy do parków narodowych i obiektów wymienionych w programie; ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; lokalni przewodnicy w wybranych miejscach; polski pilot.

Cena Nie Obejmuje

Obowiązkowego pakietu dewizowego 600 USD płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, napojów do posiłków, ewentualnych indywidualnych opłat wylotowych, zwyczajowych napiwków, opłat wizowych i pośrednictwa wizowego, dopłaty do pokoju 1-osobowego 520 USD/os.

Uwagi

Orientacyjna liczba uczestników - od 10 do 18. Każdy uczestnik otrzymuje przed wyjazdem informator przedwyjazdowy ułatwiający przygotowanie się do wycieczki. Należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z przynajmniej 4 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Paszporty wraz z odpowiednią dokumentacją wizową muszą być złożone do biura ok. 45 dni przed wyjazdem. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

zamknijTurkmenistan Uzbekistan TadzykistanTurkmenistan Uzbekistan Tadzykistan

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj

Zostaw wiadomość do oferty Turkmenistan Uzbekistan Tadzykistan

Wypełnij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Preferowany
kontakt
Wyraż zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj