Zadzwoń do nas!
801 590 059
koszt połączenia: 0,49zł/min
+48 58 326 20 00
koszt połączenia: 0,49zł/min
zamknij
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.
zamknij

Wyspy Poludniowego Pacyfiku

Zdaniem Prestige Holidays & Tours:

Kategoria wycieczka objazdowa Region FIDŻI Szlak WYSPY POŁUDNIOWEGO PACYFIKU VANUATU NOWA KALEDONIA WYSPY SALOMONA TONGA FIDŻI SAMOA SAMOA AMERYKAŃSKIE - 22 dni Główne Atrakcje Wyspa Tanna - wulkan Yasur i wioski Vanuatu Samoa - esencja kultury polinezyjskiej Fidżi - kraina "bula" Tonga - ostatnie kr...

Przeczytaj pełen opis oferty

Terminy i ceny

Data wyjazduDługość pobytuTransportMiejsce wyjazduLiczba osóbWyżywienieCena
Nie wiesz, który termin zarezerwować?Zadzwoń do nas! 801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Opis oferty wg: Prestige Holidays & Tours

Kategoria

wycieczka objazdowa

Region

FIDŻI

Szlak

WYSPY POŁUDNIOWEGO PACYFIKU VANUATU NOWA KALEDONIA WYSPY SALOMONA TONGA FIDŻI SAMOA SAMOA AMERYKAŃSKIE - 22 dni

Główne Atrakcje

Wyspa Tanna - wulkan Yasur i wioski Vanuatu Samoa - esencja kultury polinezyjskiej Fidżi - kraina "bula" Tonga - ostatnie królestwo Polinezji Najpiękniejsze plaże i rafy koralowe Nowa Kaledonia - Francja w tropikach i plemię Kanaków Wyspy Salomona - pełna egzotyka i ślady wojny

O Wycieczce

Wycieczka wymaga od nas bardzo długich podróży samolotami oraz licznych przelotów lokalnych między wyspami. Jeśli ktoś nie lubi latać, powinien poważnie zastanowić się nad udziałem w wyprawie. Ale dzięki tym licznym lotom czeka nas poznawanie miejsc bardzo dalekich, czasem pięknych, czasem dziwnych, będziemy mieć wrażenie znalezienia się na końcu świata. Wybraliśmy najpiękniejsze wyspy Melanezji i Polinezji, na które już od lat wyjeżdżały nasze grupy. W oparciu o dostępne przeloty i duże doświadczenie stworzyliśmy bez wątpienia najlepszy program zwiedzania Południowego Pacyfiku. Łagodny klimat, idylliczne krajobrazy, białe plaże, koralowe atole, ludzie pozbawieni jakiejkolwiek agresji, egzotyka - to obraz południowych wysp, który nosimy od dzieciństwa i który oglądamy na własne oczy. Nie jest to wycieczka trudna, nie gonimy od zabytku do zabytku (których na wyspach prawie nie ma), mamy czas na dobrego drinka, atrakcje kulinarne i zaprzyjaźnienie się. Będąc na tropikalnych wyspach znajdziemy się też oczywiście na pięknych plażach i warto korzystać z możliwości kąpieli i nurkowania w ciepłych wodach Pacyfiku.

Dzień 1 2

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie i spotkanie z polskim pilotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Długa podróż lotnicza z przesiadkami na Południowy Pacyfik. Nocleg tranzytowy.

Dzień 3

Przelot na wyspy Vanuatu, naszym zdaniem jeden z najciekawszych archipelagów Pacyfiku. Wyspy są bardzo atrakcyjne i pełne licznych ciekawostek przyrodniczych i kulturowych. Nocleg w Port Vila.

Dzień 4

Przelot na wyspę Tanna. Trafiamy na niesamowitą wyspę, jedną z najciekawszych na Pacyfiku. Zachowały się tu wioski, gdzie można podziwiać ciekawe zwyczaje, tańce i fotografować tubylców. Ku radości turystów Melanezyjczycy chodzą czasem niemal nago. Życie nie zmieniło się wiele od czasu odkrycia wyspy przez Jamesa Cooka. Mieszkańcy Tanny żyją bardzo biednie w domach zbudowanych z palmowych plecionek. W niektórych wioskach buduje się jeszcze domy na drzewach. Wyspiarze zachowali szereg tradycji, na szczęście tradycja ludożercza już zaginęła. Po południu podróż do wschodniej, malowniczej części wyspy, gdzie jest położony wulkan Yasur, niezwykła osobliwość przyrodnicza. Po drodze będziemy oglądać ogromne drzewa banianu, ponoć jeśli chodzi o masę, większe od amerykańskich sekwoi. Wjazd autami terenowymi na zbocza wulkanu Yasur i obserwowanie niezwykłych wybuchów gorącej, rozświetlonej lawy. Spektakl, przy którym bledną wszelkie pokazy sztucznych ogni. Wybuchom lawy towarzyszą wstrząsy, czujemy podmuchy gorącego powietrza i drżenie ziemi. Późno wieczorem powrót na nocleg.

Dzień 5

Przejazd na lotnisko i powrót na wyspę Efate. Zwiedzanie Port Vila, stolicy Vanuatu, lokalny targ i główna ulica z najważniejszymi budynkami administracji państwowej, muzeum kultury wysp Vanuatu (jeśli jest czynne), wizyta w palarni kawy i degustacja jednej z najlepszych kaw w Oceanii. Port Vila jest też popularnym portem jachtowym i można spotkać tu żeglarzy z całego świata.

Dzień 6

Wylot do Honiary na wyspie Guadalcanal, stolicy wulkanicznego archipelagu rzadko odwiedzanych Wysp Salomona, liczącego ponad dziewięćset wysp. Wyspy Salomona należą do kultury melanezyjskiej, mieszkańcy o ciemnych twarzach są podobni do swych braci z wysp należących do Papui Nowej Gwinei. Przejazd do hotelu. Nocleg w okolicach miasta Honiara.

Dzień 7

Wycieczka po wyspie Guadalcanal - poznawanie kultury Wysp Salomona, wizyta w jednej z wiosek i obserwacja życia mieszkańców, pokaz wzniecania ognia i gotowania przy użyciu gorących kamieni. Poznawanie historii związanych z II Wojną Światową. To tutaj toczyły się najbardziej zażarte walki z Japończykami, dlatego na wyspach i w okolicznych wodach jest wiele wojennych wraków, niektóre z nich zobaczymy w małym muzeum na otwartym powietrzu. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 8

Zwiedzanie Honiary, dosyć chaotycznego i biednego miasta. Wylot z Wysp Salomona. Nocleg tranzytowy.

Dzień 9

Przelot na Nową Kaledonię, należącą do Francji kolejną z wysp Południowego Pacyfiku. Pod wieczór oglądanie centrum Noumea z katedrą i urzędowymi, kolonialnymi budynkami Jak zobaczymy na własne oczy, mieszkają tu też ciemnoskórzy rdzenni Kanakowie, których część opowiada się za niepodległością kraju. Nocleg w Noumea.

Dzień 10

Rano wyjazd z Noumea na zwiedzanie Nowej Kaledonii. Koncentrujemy się na południowej części tej wielkiej wyspy. Podziwianie pięknej scenerii rezerwatu Błękitnej Rzeki. Wokół rozciąga się zieleń wzgórz pokrytych tropikalną dżunglą, a czysta rzeka zachęca do orzeźwiającej kąpieli. Smaczny lunch w formie barbeque nad rzeką. Powrót na nocleg.

Dzień 11

Czas wolny. Przejazd na lotnisko i wylot na Wyspy Samoa. Nocleg tranzytowy na Fidżi.

Dzień 12

Przejazd na lotnisko i lot na piękną wyspę Upolu w archipelagu Samoa, wyspiarskiego kraju ze stolicą w Apii. Samoa jest dla wielu najpiękniejszym archipelagiem na Pacyfiku. Na wyspach zachowano dawny tryb życia, społeczeństwo jest zorganizowane według tradycyjnej struktury, mieszkańcy w znacznej części żyją w owalnych, otwartych domach (fale) i ubierają się w kolorowe suknie (lavalava). Nocleg na wyspie Upolu.

Dzień 13

Wycieczka po wyspie Upolu. Postój w Apii, niewielkiej stolicy niewielkiego kraju. Wjazd do wnętrza wyspy i zwiedzanie ładnie usytuowanej świątyni bahaitów, jednej z najważniejszych na świecie dla tej religii. Dojazd do południowo - wschodnich rejonów wyspy z pięknymi widokami i idyllicznymi plażami. Plażowanie, a dla chętnych łatwy snorkeling przy brzegu. Zobaczymy też jeden z wodospadów i niesamowite oczko wodne w skalnej niszy z lazurową wodą. Po południu odwiedzimy prawdziwą samoańską wieś, gdzie zjemy typowy i smaczny posiłek składający się z lokalnych potraw, z pewnością nie zabraknie owocu drzewa chlebowego, podstawy diety tubylców. Spędzenie czasu w samoańskiej wsi daje okazję do poznania Polinezyjczyków i zaobserwowania ich stylu życia. Powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 14

Dla chętnych fakultatywna jednodniowa wycieczka lotnicza na Samoa Amerykańskie (dodatkowo płatna - szczegółowe informacje ok. 2 miesiące przed wyjazdem, dokładna cena zależy od liczby chętnych). Osoby nieuczestniczące w wycieczce dysponują czasem wolnym. Przelot na wyspę Tutuila. Dojazd do Parku Narodowego Amerykańskiego Samoa, z przepięknym wybrzeżem porośniętym lasem deszczowym. Park otwarto w 1997 roku i od tej pory odwiedza go tylko kilkuset turystów rocznie. Krótkie zwiedzanie malowniczo położonej stolicy Pago Pago, fantazyjnie pomalowanym typowym amerykańskim "school-busem". Późnym popołudniem przejazd na lotnisko i powrót samolotem na Upolu. Nocleg w hotelu.

Dzień 15

Podróż do zachodniej części wyspy Upolu. Rejs lokalnym promem na wyspę Savaii, największą po Hawaii wyspę Polinezji. Na Savaii spotkamy się z dziewiczą przyrodą i z Samoańczykami, którzy zachowali swój tradycyjny styl życia. Nigdzie na Polinezji nie zachowały się tak wspaniale pradawne tradycje, jak na tej wyspie. Przejazd do wodospadów Olemoe, gdzie w miłym otoczeniu będzie można zażyć orzeźwiającej kąpieli. Obiad w formie pikniku. Otaczają nas idylliczne krajobrazy - pokryte bujną zielenią wygasłe wulkaniczne góry schodzą wprost do oceanu. Widzimy też nadmorskie tzw. pseudogejzery oraz kościółek zalany kiedyś przez lawę. Nocleg na Savaii.

Dzień 16

Przejazd do portu i powrotna przeprawa promem na wyspę Upolu. Przejazd na lotnisko i lot na wyspy Tonga, do tysiącletniego królestwa, które jako jedyne na Pacyfiku nie zostało skolonizowane. To jedno z nielicznych miejsc na Pacyfiku, gdzie zachowały się doskonale zwyczaje polinezyjskie, a wiele osób wciąż nie ubiera się po europejsku. Namawiamy wszystkich uczestników (łącznie z mężczyznami), by wzorem Tongijczyków ubrać lokalne plecione spódnice. Nocleg w pensjonacie lub hotelu na Tonga.

Dzień 17

Objazd wyspy Tongatapu, skaliste wybrzeże gdzie możemy zaobserwować tzw. pseudogejzery, gdzie w wietrzne dni woda morska wystrzeliwuje na wysokość do trzydziestu metrów, widzimy też miejsca lądowań Jamesa Cooka i Abela Tasmana pierwszego Europejczyka, który dopłynął na Tonga w 1616 roku. Wizyta w lokalnym kościółku i dojazd do jedynego zabytku z dawnej epoki - mającej ponad osiemset lat kamiennej bramy HaNULLamonga Maui. Na Tonga zobaczymy kościoły wielu wyznań i najbardziej kolorowe cmentarze na świecie. Ciekawostką ze świata zwierząt, którą często można zaobserwować na Tongatapu są świnie gustujące w… owocach morza i szukające przysmaków w płytkiej wodzie oceanicznej. Zwiedzanie NukuNULLalofa, małej stolicy królestwa. Zza kutej bramy oglądamy pałac królewski. Nocleg na Tonga.

Dzień 18

Wylot na Fidżi, kolejny z odwiedzanych archipelagów zamieszkany przez ciemnoskórą ludność melanezyjską oraz Hindusów, którzy trafili tu podczas kolonizacji brytyjskiej. Fidżi nazywane jest "krajem bula", od słowa "bula" oznaczającego powitanie. Nocleg w hotelu w pobliżu Nadi w zachodniej części wyspy Viti Levu.

Dzień 19

Piękny rejs na tzw. Wyspę Toma Hanksa. Właśnie w tym rejonie kręcono słynny film "Cast away" o współczesnym Robinsonie. Wypoczynek i opalanie na pokładzie statku. Możliwość kąpieli, snorkelingu oraz znakomity lunch. Powrót do hotelu.

Dzień 20

Dzień do własnej dyspozycji. Wieczorem następuje pożegnanie Wysp Pacyfiku i długi powrót z przesiadkami do Polski.

Dzień 21

Dzień w podróży.

Dzień 22

Przylot na lotnisko Chopina w Warszawie.

Zniżki

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką. Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym).

Płatność

I rata - 20% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu II rata - 30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu III rata - płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

Świadczenia

Bilety lotnicze na całej trasie, min. 20 kg bagażu nadawanego, podatki i opłaty lotniskowe (oprócz ewentualnych indywidualnych opłat wylotowych), wszelkie koszty transportu drogowego i wodnego wg programu, wycieczki, śniadania w hotelach, 5 innych posiłków, noclegi - hotele, pensjonaty i bungalowy (pokoje 2-osobowe) 3* lub 4* (wg oceny biura), opłaty za wstępy do parków narodowych i obiektów wymienionych w programie, koszty pozwoleń i wszelkie koszty administracyjne, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; lokalni przewodnicy w wybranych miejscach, polski pilot na całej trasie.

Cena Nie Obejmuje

Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, pozostałego wyżywienia (organizuje na bieżąco pilot), napojów, zwyczajowych napiwków, ewentualnych indywidualnych opłat granicznych lub wylotowych, ewentualnej lotniczej wycieczki na Samoa Amerykańskie (szczegóły przed wyjazdem), dopłaty do pok. 1-os 1330 USD/os.

Uwagi

Maksymalna liczba uczestników - około 15 osób, szczegółowy program i uwagi praktyczne każdy uczestnik otrzymuje przed wyjazdem. Należy posiadać paszport ważny minimum 12 miesięcy od daty powrotu z przynajmniej 3 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. W przypadku chęci skorzystania z opcji wycieczki lotniczej na Samoa Amerykańskie niezbędne jest posiadanie ważnej wizy do USA. Biuro nie pośredniczy w uzyskaniu wizy do USA. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Szczegóły

Dostępne na naszej stronie www.

zamknijWyspy Poludniowego PacyfikuWyspy Poludniowego Pacyfiku

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj

Zostaw wiadomość do oferty Wyspy Poludniowego Pacyfiku

Wypełnij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Preferowany
kontakt
Wyraż zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj