Rozpocznij korzystanie z Qtravel API

Qtravel API umożliwia deweloperom budowę własnych aplikacji webowych, bazujących na wyszukiwaniu i prezentowaniu ofert turystycznych polskich organizatorów turystyki.

Qtavel API składa się z dwóch modułów:
 • Qtravel Search API
 • Qtravel Offer API

Qtravel Search API

Qtravel Search API pozwala na budowę zaawansowanych narzędzi
do wyszukiwania ofert turystycznych

 • Wyszukiwanie kontekstowe

  Za pomocą Qtravel Search API można zbudować wyszukiwarkę wycieczek, opartą wyłącznie o mechanizmy wyszukiwania kontekstowego. Formularz wyszukiwania składa się wówczas z pola tekstowego, w które użytkownik wpisuje wybrane przez siebie słowa kluczowe opisujące poszukiwaną wycieczkę. W odpowiedzi Qtravel Search API zwraca listę wycieczek spełniających kryteria wskazane przez użytkownika.
 • Formularz wyszukiwania

  Kolejną możliwością, jaką daje Qtravel Search API jest stworzenie tradycyjnego formularza wyszukiwania. Wystarczy zdefiniować listę kryteriów, w oparciu o które użytkownik ma szukać ofert i umieścić je w strukturze formularza. Lista kryteriów może być bardzo różna, zależy od potrzeb i profilu serwisu. Taka forma wyszukiwania jest doskonale znana użytkownikom poszukujących ofert turystycznych w internecie.
 • Wyszukiwanie kontekstowe
  i formularz wyszukiwania

  Qtravel Search API pozwala także połączy zalety wyszukiwania kontekstowego ze standardowym formularzem wyszukiwania. Dzięki temu użytkownik otrzymuje potężne narzędzie pozwalające mu precyzyjne określić, jakiej oferty turystycznej poszukuje. W okno wyszukiwarki wpisuje frazę, która określa poszukiwaną wycieczkę, a dodatkowe kryteria pozwalają doprecyzować proces wyszukiwania. Dzięki takiemu rozwiązaniu, zwracana lista wyszukanych ofert jest od razu przefiltrowana, a użytkownik szybciej i skuteczniej dociera do wycieczki, której szukał.

Qtravel Offer API

Qtravel Offer API umożliwia pełną prezentację oferty turystycznej zwróconej w wynikach wyszukiwania za pomocą Qtravel Search API. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, skontaktuj się z Qtravel.pl