Zadzwoń do nas!
801 590 059
koszt połączenia: 0,49zł/min
+48 58 326 20 00
koszt połączenia: 0,49zł/min
zamknij
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.
zamknij

Budapeszt i Zamki Siedmiogroduhotel 3.0 gwiazdkowy

Zdaniem Rainbow Tours:

Świadczenia Cena obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie j.w. (5 rozpoczętych dób hotelowych), śniadania, za dopłatą 3 obiadokolacje w dniach 2,3,5), program turystyczny j. w., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż) oraz opiekę pilota...

Przeczytaj pełen opis oferty

Terminy i ceny

Data wyjazduDługość pobytuTransportMiejsce wyjazduLiczba osóbWyżywienieCena
Nie wiesz, który termin zarezerwować?Zadzwoń do nas! 801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Opis oferty wg: Rainbow Tours

Świadczenia

Cena obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie j.w. (5 rozpoczętych dób hotelowych), śniadania, za dopłatą 3 obiadokolacje w dniach 2,3,5), program turystyczny j. w., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż) oraz opiekę pilota. Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, usług przewodnickich, napiwków i Tour Guide System ok. 115 EUR/os patne obligatoryjnie na miejscu; imprez fakultatywnych: tradycyjna kolacja rumuńska ok. 28 EUR/os; dodatkowych posiłków, obiadokolacji oraz innych wydatków osobistych. Możliwa dopłata do 3 obiadokolacji w dniach 2,3,5 imprezy (napoje dodatkowo płatne).

Meta Description

Budapeszt - stolica Węgier • Bran - "zamek Drakuli" • Szeged - "Miasto Feniks" • Kluż-Napoca - stolica Transylwanii • Sybin - miasto artystów •Timisoara - początek Rumuńskiej Rewolucji • Sighisoara - miejsce narodzin Drakuli • Zamek Hunedoara / Vajdahunyadi • Szechenyi - kompleks basenowo - termalny – kąpiel w „barokowym stylu”.

Opinie Klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.2/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/budapeszt-i-zamki-siedmiogrodu/zakwaterowanie-ruh

Inne

NOWOŚĆ - obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Opis systemu w sekcji „Przeczytaj koniecznie”.

Wizy

Obywatele polscy mogą uczestniczyć w wycieczce na podstawie dowodu/paszportu z odpowiednim terminem ważności (6 miesięcy od daty powrotu).

Wizy Informacje Dla Sprzedawców

Obywatele polscy mogą uczestniczyć w wycieczce na podstawie dowodu/paszportu z odpowiednim terminem ważności (6 miesięcy od daty powrotu).

Program

Dzień 1

Wyjazd z Polski według rozkładu. Po drodze krótkie postoje. Przejazd przez Czechy i Słowację. Przyjazd do Budapesztu w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg. W tym dniu nie ma kolacji w hotelu - dotyczy klientów, którzy dopłacili do tej opcji). (Trasa ok. 400 km; Katowice - Budapeszt).

Dzień 2

Po śniadaniu zwiedzanie Budapesztu. Udamy się na spacer po wpisanym na Listę UNESCO Wzgórzu Zamkowym z dawnym Pałacem Królewskim i kościołem NMP (potocznie określanym jako kościół Macieja) - miejscem koronacji i ślubów królewskich. Następnie odwiedzimy Wzgórze Gellerta – punkt widokowy z naddunajską panoramą. Po południu zobaczymy Bazylikę Św. Stefana (patrona państwa węgierskiego) i przejdziemy na reprezentacyjny deptak Vaci. Zwiedzimy również Plac Bohaterów, a także odwiedzimy piękne, zbudowane w stylu neobarokowym, kąpielisko Szechenyi, aby skorzystać z słynnych, węgierskich wód termalnych (prosimy o zabranie stroju kąpielowego i czepka). Powrót do hotelu w Budapeszcie na nocleg. Fakultatywnie obiadokolacja (dodatkowo płatna). (Trasa ok. 20 km).

Dzień 3

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Segedynu (Szeged), stolicy węgierskiej, ostrej papryki i salami. Spacer po zabytkowym centrum miasta, podczas którego zobaczymy zjawiskowy Teatr Narodowy - jeden z ponad 200 obiektów kultury stworzonych w Europie przez słynną pracownię Fellner & Helmer, majestatyczny kościół Wotywny i wieżę Św. Demetriusza - najstarszy obiekt miasta. Czas wolny na deptaku Karasz. Kontynuując zwiedzanie zobaczymy feerię stylów europejskiej architektury w tym m.in. secesyjny Pałac Reok, Synagogę Nową w stylu fin de siècle i neobarokowy ratusz otwarty osobiście przez cesarza Franciszka Józefa I po wielkiej odbudowie miasta. Przejazd na granicę z Rumunią, a następnie w kierunku Timiszoary. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg. Fakultatywnie obiadokolacja (dodatkowo płatna). (Trasa ok. 340 km).

Dzień 4

Po śniadaniu zwiedzanie Timiszoary, najbardziej kosmopolitycznego z rumuńskich miast, w którym przeplatają się – tworząc fascynującą mieszankę - elementy austriackie, rumuńskie, węgierskie, niemieckie, serbskie, słowackie i żydowskie. Do dziś habsburskie centrum tego drugiego co do wielkości miasta w Rumunii zwraca uwagę mieszczańską elegancją. Podczas spaceru zwiedzimy m.in. Plac Zwycięstwa z neobizantyjsko-mołdawską, prawosławą katedrą Banatu, Plac Wolności, na którym rozpoczęła się Rumuńska Rewolucja w 1989 r., a także Plac Zjednoczenia z barokową, rzymsko-katolicką katedrą pw. św. Jerzego. Przejazd na zwiedzanie zamku Hunedoara (węg. Vajdahunyadi), jednego z „7 cudów Rumunii”. To późnośredniowieczna twierdza stworzona przez Jana Hunyadego, bohatera Europy spod Belgradu. Następnie udamy się w kierunku Sybinu (Sibiu). Zakwaterowanie w hotelu na nocleg. Wieczorem tradycyjna, rumuńska kolacja dla chętnych (dodatkowo płatna, koszt ok. 28 EUR, w tym dniu nie ma obiadokolacji w hotelu – dotyczy klientów, którzy dopłacili do tej opcji (Trasa ok. 300 km).

Dzień 5

Po śniadaniu zwiedzanie Sybinu określanego mianem miasta artystów, miejsca corocznego Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego, w 2007 r. Europejskiej Stolicy Kultury, a w 2019 będzie Europejska Stolica Kultury Gastronomicznej. Spacer po zabytkowym centrum w poszukiwaniu słynnych „sybińskich oczu” poprzez Plac Duży pełniący funkcję rynku miejskiego, Plac Mały z Mostem Kłamców (według tradycji jeśli ktoś skłamie na moście, ten ma się zawalić) i Plac Huet z katedrą luterańską wspartą nigdy nie zdobytymi przez wrogów fortyfikacjami. Przejazd w kierunku Braszowa. Po drodze zobaczymy miejscowość Bran i położony na przełęczy tzw. „biały zamek”, powszechnie znany jako „Zamek Drakuli”. Jego architektura idealnie pasuje do legend o „księciu ciemności”, który podobno tu niegdyś mieszkał. Zamek pełnił funkcję letniej rezydencji królowej Rumunii, Marii Saxa-Coburg-Gotha. Następnie udamy się na zwiedzanie Braszowa, jednego z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast w Rumunii. Zobaczymy tu saskie centrum miasta (Plac Sfatului z ratuszem miejskim, okolice gotyckiego „Czarnego Kościoła”, pomnik słynnego reformatora Johannesa Honterusa) oraz położoną poza obrębem obwarowań miejskich rumuńską dzielnicę Scheii Brasovului z charakterystyczną zabudową, budynkiem dawnej szkoły i cerkwią. W drodze do tzw. Bramy Schei zobaczymy najwęższą uliczkę, która za czasów Ceausescu była zamknięta z powodu lęku wodza przed możliwym gromadzeniem się tutaj jego potencjalnych przeciwników. Nocleg w hotelu w Braszowie lub okolicy. Fakultatywnie obiadokolacja (dodatkowo płatna). (Trasa ok. 210 km).

Dzień 6

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Sighisoary, miejsca narodzin słynnego Wlada Palownika, historycznego pierwowzoru hrabiego Drakuli. Spacer po centrum wpisanym na Listę UNESCO, w którym doskonale zachowała się średniowieczna zabudowa. Zobaczymy dom, w którym w 1431 przyszedł na Świat Wlad – Drakula, zadaszone schody wiodące do gotyckiego Bergkirche, a także Wieżę Zegarową będącą symbolem miasta. Następnie udamy się na zwiedzanie Kluż Napoka - stolicy Transylwanii, miasta ważnego zarówno dla Węgrów, jak i dla Rumunów, centrum intelektualnego i akademickiego Rumunii. Spacer po starym mieście z gotyckim kościołem pw. św. Michała i pomnikiem króla Macieja Korwina z 1902 r., pałacem Banffy - najznakomitszym barokowym pałacem miejskim Siedmiogrodu, Uniwersytetem Babes-Bolyai i kościołem reformowanym, a także Placem Avrama Iancu z prawosławną katedrą i Teatrem Narodowym. Po południu wyjazd do Polski. Przejazd przez Węgry i Słowację. (Trasa ok. 290 km).

Dzień 7

Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych (Katowice ok. 13:00). (Trasa ok. 850 km).

Uwagi do programu

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

Opis Hotelu
Zakwaterowanie:

klasy turystycznej *** - położone zwykle na obrzeżach miast lub poza miastem.

Pokoje:

2 - osobowe (możliwość dostawki) z łazienkami, czasami z telefonem i TV.

Wyżywienie:

śniadania kontynentalne lub za dopłatą obiadokolacje (3)

Kategoria lokalna:

***

zamknijBudapeszt i Zamki SiedmiogroduBudapeszt i Zamki Siedmiogroduhotel 3.0 gwiazdkowy

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj

Zostaw wiadomość do oferty Budapeszt i Zamki Siedmiogrodu

Wypełnij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Preferowany
kontakt
Wyraż zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj