Zadzwoń do nas!
801 590 059
koszt połączenia: 0,49zł/min
+48 58 326 20 00
koszt połączenia: 0,49zł/min
zamknij
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.
zamknij

Buenos Dias Cuba + Be Live Experience Turquesahotel 4.0 gwiazdkowy

Zdaniem Rainbow Tours:

Wizy Paszport i wiza Przy przekraczaniu granicy wymagany jest 3-miesięczny okres ważności paszportu, licząc od planowanej daty wylotu z Kuby. Karta Turysty Obywatele Polski udający się na Kubę w celach turystycznych zobowiązani są do posiadania tzw. karty turysty (Tarjeta de Turista), która jest wlic...

Przeczytaj pełen opis oferty

Terminy i ceny

Data wyjazduDługość pobytuTransportMiejsce wyjazduLiczba osóbWyżywienieCena
Nie wiesz, który termin zarezerwować?Zadzwoń do nas! 801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Opis oferty wg: Rainbow Tours

Wizy

Paszport i wiza

Przy przekraczaniu granicy wymagany jest 3-miesięczny okres ważności paszportu, licząc od planowanej daty wylotu z Kuby. Karta Turysty

Obywatele Polski udający się na Kubę w celach turystycznych zobowiązani są do posiadania tzw. karty turysty (Tarjeta de Turista), która jest wliczona w cenę imprezy - do odbioru przed odprawą na lotnisku w Warszawie.

Opinie Klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.2/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/buenos-dias-cuba/zakwaterowanie-kbl

Meta Description

Magiczna Hawana i Hemingway • jedyna była francuska kolonia na Kubie • Cienfuegos • Trynidad - miasto, w którym zatrzymał się czas • prawdziwe cygara i rum • Santiago de Cuba - muzyczna stolica wyspy • daleki wschód - Baracoa • wypoczynek w Varadero (all inclusive)

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym (przesiadka w jednym z portów europejskich) na Kubę, opłaty lotniskowe, program turystyczny jw. w tym przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, zakwaterowanie w hotelach (11 rozpoczętych dób hotelowych podczas objazdu + 3 rozpoczęte doby hotelowe podczas pobytu), wyżywienie jak w opisie zakwaterowania, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, Kartę Turysty, ubezpieczenie TU Europa (w wersji standard: CP, NNW, KL i bagaż) oraz opiekę miejscowego przewodnika i polskiego pilota na Kubie, obsługę przedstawiciela Rainbow podczas odprawy w Warszawie.

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu i napiwków w części objazdowej (około 185 EUR/os - opłata obligatoryjna), wycieczek lokalnych i innych wydatków osobistych.

Program

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Przelot do Hawany (via jeden z portów europejskich). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: r.pl/rozklady. Odprawa paszportowa, następnie transfer do hotelu w Hawanie, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Kuby - Hawany, w programie między innymi: strzegący portu fort Morro, Plac Katedralny, spacer po starówce - tu znajdziemy miejsca związane z Ernestem Hemingwayem (hotel Ambos Mundos i bar Bodequita del Medio), plac targowy i barokowa katedra. Następnie zwiedzanie muzeum/ fabryki rumu - Bocoy. Opcjonalnie lunch za dopłatą (ok.15 EUR/os). W czasie wolnym możliwość skorzystania za dodatkową opłatą (ok. 25 EUR/os) z prywatnej lekcji salsy - 1godzina w prawdziwym Hawańskim Clubie Salsy, z kubańskim partnerem/partnerką pozwoli na poznanie tego popularnego tańca. Po południu zwiedzanie nowej Hawany: Kapitol i Opera. Następnie przejazd przez dzielnice Miramar i Cubanacan (przed rewolucją dzielnice bogaczy). Kolacja. Wieczorem dla chętnych rewia (dodatkowa opłata ok. 80 EUR/os). Nocleg w hotelu.

Dzień 3

Po śniadaniu ciąg dalszy zwiedzania Hawany: Plac Rewolucji, Muzeum Rewolucji, cmentarz Kolumba. Po południu czas na samodzielne eksplorowanie miasta. Dla chętnych i za dodatkową opłatą (ok. 35 EUR/os) wycieczka „Śladami HemingwayNULLa” - wizyta w domu pisarza „Finca Vigia” oraz ulubionym barze „Floridita”, gdzie będzie okazja spróbowania słynnego daiquiri. Wieczorem kolacja i nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu wyjazd z Hawany. Przejazd przez Pinar del Rio, miasta plantatorów tytoniu, do Valle de Vinales - parku narodowego z gigantycznymi wapiennymi ostańcami Mogotes. W programie zwiedzanie Indiańskiej Groty (odkrytej w 1951 r.) oraz naskalnych malowideł. Wizyta w fabryce cygar lub na plantacji tytoniu. Wizyta w Ogrodzie Botanicznym Soroa Lunch za dodatkową opłatą (ok. 15 EUR/os). Powrót do hotelu w Hawanie na kolację i nocleg. Wieczorem chętnym i za dodatkową opłatą (ok. 35 Eur/os) proponujemy wizytę w jednym z klubów muzycznych, gdzie można posłuchać utworów legendarnej grupy Buena Vista Social Club w wykonaniu lokalnych muzyków. (Trasa ok. 350 km).

Dzień 5

Po śniadaniu wyjazd do Playa Giron i Guama. Opcjonalne zwiedzanie farmy krokodyli i lunch (ok. 15 EUR/os). Następnie przejazd do Cienfuegos - miasta często nazywanego kubańską „Perłą Południa”, które dzięki swojej świetnie zachowanej kolonialnej architekturze stanowi jedną z najpiękniejszych atrakcji turystycznych wyspy. Zobaczymy historyczne centrum Pueblo Nuevo, Parque Jose Marti, katedrę, Palacio de Valle oraz Paseo del Prado - najdłuższy deptak na Kubie. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Cienfuegos. (Trasa ok. 300 km).

Dzień 6

Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie najbardziej typowego i najlepiej zachowanego kolonialnego miasta Kuby - Trynidadu (miasto wpisane na listę UNESCO): brukowane uliczki miasta, Plaza Mayor, klasztor franciszkanów, pałace baronów cukrowych - obecnie budynki użyteczności publicznej, Canchanchara - tawerna słynna z lokalnego trunku będącego mieszanką miodu, cytryny i rumu. Lunch za dopłatą (ok. 15 EUR/os). Następnie czas wolny w mieście lub powrót do hotelu na plażowanie. Dla chętnych możliwość skorzystania ( za dodatkową opłatą ok. 35 EUR/os) z wycieczki konnej po Dolinie Cukrowej, która przeniesie uczestników w czasy Baronów Cukrowych, równocześnie z możliwością skorzystania kąpieli w wodospadzie gór Sierra Escambray. Kolacja i nocleg w okolicach Trynidadu. (Trasa ok. 80 km).

Dzień 7

Po śniadaniu przejazd do Camaguey. Po drodze odwiedzimy Santi Spiritus i punkt widokowy Valle de los Ingenios (Dolina Cukrowni) - plantacje trzciny cukrowej, wioski zamieszkałe przez potomków niewolników i pałace baronów cukrowych. Opcjonalnie lunch (ok. 15 EUR/os). Następnie zwiedzanie miasta Camaguey - między innymi główny plac San Juan de Dios, plac Carmen, kościół Matki Boskiej Merced, domy kupieckie, kościół Nuestra Senora. Nocleg w hotelu w okolicach Camaguey - kolacja za dodatkową opłatą (ok. 15 Eur). (Trasa ok. 250 km).

Dzień 8

Po wczesnym śniadaniu przejazd do Santiago de Cuba. Zobaczymy Sanktuarium Maryjne Virgen de la Cardid del Cobre - patronki Kuby, fortecę San Pedro de la Roca. Podczas zwiedzania opcjonalnie lunch (za dodatkowa opłatą ok. 15 EUR/os). Następnie dalsza część zwiedzania Santiago: Plac Cespedesa-główny plac miasta, katedra, oraz najstarszy dom na Kubie - dom Diego Velasqueza (najbardziej zasłużonego kolonizatora Kuby). Odwiedzimy słynne koszary Moncada - miejsce nieudanego ataku rewolucjonistów pod wodzą młodego Fidela Castro. Przyjazd do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 9

Po śniadaniu wyjazd z hotelu w kierunku Baracoa. Przejazd na Cmentarz Santa Ifigenia- miejsce pochówku zasłużonych mieszkańców: Fidela Castro, Jose Marti, Emilio Bacardi. Przejazd wzdłuż strefy zmilitaryzowanej Guantanamo, którą Stany Zjednoczone dzierżawią od Kuby od 1903 roku. Zatrzymamy się na punkcie widokowym. Dojazd do Baracoa w godzinach popołudniowych. W tym najstarszym mieście na Kubie zobaczymy m.in.: katedrę, Plac Wyzwolenia oraz El Yngue – górę, którą zobaczył Kolumb. Przyjazd do hotelu i nocleg.

Dzień 10

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Holguin/Guardalavaca – przejazd przez Park Humbolta. Przyjazd do hotelu w godzinach wieczornych, kolacja i nocleg.

Dzień 11

Czas wolny na plażowanie.

Dzień 12

Po bardzo wczesnym śniadaniu przejazd autokarem z Holguin/Guardalavaca do Varadero. Po drodze lunch. Zakwaterowanie i czas na wypoczynek.

Dzień 13 - 14

Pobyt w Varadero - czas na odpoczynek i plażowanie. Podczas wypoczynku proponujemy wycieczki opcjonalne: rejsy na pobliskie wyspy koralowe (od 80 EUR/os).

Dzień 15

Po śniadaniu wykwaterowanie z pokoju. Transfer na lotnisko w Hawanie. Wylot do Polski (via jeden z portów europejskich).

Dzień 16

Przylot do Polski.

Uwagi do programu

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

Paszport i wiza

Przy przekraczaniu granicy wymagany jest 3-miesięczny okres ważności paszportu, licząc od planowanej daty wylotu z Kuby.

Karta Turysty

Obywatele Polski udający się na Kubę w celach turystycznych zobowiązani są do posiadania tzw. karty turysty (Tarjeta de Turista), która jest wliczona w cenę imprezy - do odbioru przed odprawą na lotnisku w Warszawie.

Opis Hotelu
Położenie:

Hotel znajduje się ok. 10 km od centrum turystycznego kurortu. Do lotniska w Varadero ok. 35 km.

Plaża:

Hotel położony tuż przy szerokiej, piaszczystej plaży. Na plaży leżaki i parasole bezpłatne.

Do dyspozycji gości:

Hotel składający się z 36 bungalowów.

Recepcja, lobby, 4 restauracje, 3 bary, ogród tropikalny z tarasami słonecznymi, leżaki i parasole, duży basen z wydzielonym brodzikiem (słodka woda), ręczniki basenowe - bezpłatne, miniklub, usługi pralnicze (płatne), mały butik z pamiątkami i minimarket, wypożyczalnia rowerów ( w hotelu obok), kantor.

Pokoje:

Hotel dysponuje 268 pokojami, rozlokowanymi w bungalowach położonych w tropikalnym ogrodzie, wszystkie klimatyzowane, z łazienką (suszarka do włosów), małą lodówką, TV-sat, telefonem, sejfem (płatny ok 2 CUC/dzień), balkonem (krzesełka + stolik).

Pokoje standardowe - ( pow. ok 32 m2) dla max. 2 osób dorosłych i dziecka.Hotel posiada 2 pokoje dla osób niepełnosprawnych (na potwierdzenie).

Hotel przystosowany dla niepełnosprawnych, pokoje dla niepełnosprawnych na potwierdznie.

Hotel nie akceptuje zwierząt.

Wyżywienie:

All Inclusive: śniadania (07:00-10:00), lunch (12:30-15:00), obiadokolacje (18:30-22:00) serwowane w formie bufetu, śniadania kontynentalne (05:00-07:00 oraz 10:00-12:00), przekąski w ciągu dnia i w nocy (15:30-18:00 i 22:30-05:00), 2 restauracje a’la carte (włoska, meksykańsko-kreolska, wymagana wcześniejsza rezerwacja), lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe serwowane przez 24 godz. w miejscach wyznaczonych przez hotel.

Dieta bezglutenowa na potwierdzenie.

Program sportowy i animacyjny:

Hotel zapewnia bogaty program sportowy i animacyjny dla dzieci i dorosłych w ciągu dnia oraz wieczorami. Bezpłatnie: mała siłownia, kort tenisowy (oświetlenie płatne), rowery wodne, snorkeling.

Internet:

WiFi dostępne tylko w hotelowym lobby - płatny ok. 1 CUC/godz.

Kategoria lokalna:

****

Strona www:

www.belivehotels.com

Naszym zdaniem:

Nie najnowsze, ale bardzo zadbane i godne polecenia 4*.  Plusem hotelu są duże pokoje, basen i tropikalny ogród oraz oczywiście karaibska plaża i świetny serwis. Jeden z najlepiej sprzedających się hoteli w ofercie Rainbow w Varadero.

Opinie klientów:

Klienci oceniają ten hotel na 4.9/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/kuba-varadero/be-live-experience-turquesa

zamknijBuenos Dias Cuba + Be Live Experience TurquesaBuenos Dias Cuba + Be Live Experience Turquesahotel 4.0 gwiazdkowy

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj

Zostaw wiadomość do oferty Buenos Dias Cuba + Be Live Experience Turquesa

Wypełnij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Preferowany
kontakt
Wyraż zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj