Zadzwoń do nas!
801 590 059
koszt połączenia: 0,49zł/min
+48 58 326 20 00
koszt połączenia: 0,49zł/min
zamknij
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.
zamknij

Egipt - wzdłuż Nilu + Alf Leila Wa Leilahotel 4.0 gwiazdkowy

Zdaniem Rainbow Tours:

Wycieczki Lokalne Podczas pobytu w Hurghadzie proponujemy wycieczki fakultatywne: Nurkowanie głębinowe Wspaniała wyprawa statkiem na rafy koralowe, kąpiele w morzu, nurkowanie i obserwacja przepięknych raf koralowych. Wszystko pod okiem profesjonalnych polskich instruktorów. Cena ok. 55 USD /os. Safa...

Przeczytaj pełen opis oferty

Terminy i ceny

Data wyjazduDługość pobytuTransportMiejsce wyjazduLiczba osóbWyżywienieCena
Nie wiesz, który termin zarezerwować?Zadzwoń do nas! 801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Opis oferty wg: Rainbow Tours

Wycieczki Lokalne

Podczas pobytu w Hurghadzie proponujemy wycieczki fakultatywne: Nurkowanie głębinowe

Wspaniała wyprawa statkiem na rafy koralowe, kąpiele w morzu, nurkowanie i obserwacja przepięknych raf koralowych. Wszystko pod okiem profesjonalnych polskich instruktorów.

Cena ok. 55 USD/os. Safari - Sahara Park

Wycieczka samochodami terenowymi po bezdrożach pustyni. Wizyta w beduińskiej wiosce, w której poznamy zwyczaje Beduinów oraz ich zwyczaje. Przewidziana jest również jazda na wielbłądach oraz quadach, a także wizyta w terrarium. Na koniec dnia kolacja w promieniach zachodzącego słońca nad Saharą, przy dźwiękach muzyki arabskiej.

Cena ok. 55 USD/os. W galabiji przez miasto!

Popołudniowa wycieczka po Hurghadzie. Przebrani w tradycyjne, regionalne egipskie stroje czyli galabije odwiedzimy Nową Marinę, gdzie w coffee shopie zapalimy fajkę wodą, następnie wizyta na lokalnym targu rybnym oraz obiad w restauracji rybnej (napoje dodatkowo płatne). Po obiedzie odwiedzimy najstarszą część miasta – Dahar, a dalej – akwarium, meczet i kościół koptyjski. Ostatnim przystankiem będzie wizyta na lokalnym bazarze, gdzie znajdują się: perfumeria, manufaktura papirusu oraz sklep z pamiątkami.

Cena ok. 60 USD/os. Jungle Aqua Park

Wycieczka do największego w Hurghadzie parku wodnego – idealna dla rodzin z dziećmi i nie tylko. Całodzienne all inclusive w aqua parku wliczone w cenę wycieczki (lunch, przekąski, lody, napoje bezalkoholowe i lokalne alkoholowe). Powrót do hotelu wieczorem.

Cena ok. 50 USD/os.

Uwagi! Zamieszczone powyżej opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

Opinie Klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.2/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/egipt-wzdluz-nilu/zakwaterowanie-egt

Meta Description

Luksor (starożytne Teby ) i Dolina Królów • świątynia Horusa w Edfu • Zespół Świątynny Kom Ombo • Wielka Tama Asuańska • pociąg sypialny Asuan-Kair • Muzeum Egipskie w Kairze • Giza - wspaniałe piramidy i Sfinks • rejs komfortowym statkiem po Nilu • wypoczynek w słonecznej Hurghadzie

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym do Hurghady, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie podczas objazdu: w hotelach - razem 5 rozpoczętych dób hotelowych (2 w Hurghadzie w hotelu 4*; 3 w Kairze w hotelu 4*), na statku 4* (4 rozpoczęte doby hotelowe), w pociągu sypialnym z Kairu do Asuanu (1 rozpoczęta doba hotelowa); wyżywienie: śniadania i kolacje w hotelach oraz śniadania, obiady i kolacje na statku; podczas pobytu: 4 rozpoczęte doby hotelowe w wybranym hotelu (wyżywienie jak w opisie hotelu); transfery klimatyzowanym autokarem, nocny pociąg sypialny z Asuanu do Kairu (kolacja i śniadanie w pociągu; przedziały tylko 2 os.), obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu i ubezpieczenie TU EUROPA SA - wariant standard (KL, CP, NNW i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: wizy egipskiej (płatna na lotnisku ok. 25 USD/os.), dewizowej części na realizację programu: kosztów biletów wstępu, zestaw słuchawkowy podczas zwiedzania muzeum w Kairze (ok. 2 USD/os.), usług lokalnych przewodników, bagażowych, kierowców itp. (łącznie ok. 265 USD/os. płatne obligatoryjnie na miejscu), napojów do obiadów i kolacji oraz wycieczek fakultatywnych (ceny w programie).

Program

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Wylot do Hurghady w Egipcie. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Po odprawie paszportowo-celnej transfer do hotelu (4* np. hotel Coral Beach lub podobny). Czas na odpoczynek po podróży. Kolacja.

Dzień 2

Po śniadaniu dzień wolny na wypoczynek po podróży i aklimatyzację. Wieczorem kolacja w hotelu.

Dzień 3

We wczesnych godzinach porannych wykwaterowanie i transfer autokarowy do Luksoru (śniadanie w formie suchego prowiantu). Następnie zwiedzanie Luksoru, czyli starożytnych Teb - „miasta o stu bramach”. Teby, podzielone Nilem na „miasto żywych” i „miasto umarłych”, były sanktuarium trójcy bóstw: Amona, Mut i Chonsu (Świątynia w Karnaku). Następnie udamy się do grobowców w „Dolinie Królów” - ukryte w skalnych rozstępach, drążone na niewiarygodnych wysokościach i niesamowicie długie, chroniły ciała faraonów wraz z ich skarbami (wejście do grobowca Tutenchamona dodatkowo płatne, około 200 EGP/os.). Później odwiedzimy sanktuarium i grobowiec królowej Hatszepsut oraz kolosy Memnona. Wieczorem zakwaterowanie na statku 4*, kolacja. (Trasa ok. 280 km). Po kolacji dla chętnych (za dodatkową opłatą około 40 USD/os.) zwiedzanie świątyni Luxorskiej oraz przejazd dorożkami po mieście, a następnie wizyta w lokalnej kawiarni. Możliwość zapalenia shishy - lokalnej fajki wodnej, wypicia kawy parzonej po arabsku, odpoczynek przy dźwiękach arabskiej muzyki.

Dzień 4

Wcześnie rano, dla chętnych za dodatkową opłatą (ok.120 USD/os.) - ok. 40 min. lot balonem nad zachodnim brzegiem Luksoru. Po śniadaniu - wycieczka dla chętnych (płatna dodatkowo ok. 50 USD/os): Madinat Habu - najlepiej zachowana Świątynia Grobowa na Zachodnim Brzegu Luksoru, zbudowana przez Ramzesa III, Wioska Robotników z pozostałościami po zabudowie miasta oraz grobowcami nadzorców budowlanych, które oszałamiają niezwykłą kolorystyką malowideł (dla osób, które nie korzystają z wycieczek fakultatywnych - czas wolny). Powrót na statek i dalszy rejs nocny w kierunku Edfu; przeprawa przez śluzę na Nilu. W trakcie rejsu po Nilu uczestnicy pozostają na statku. Kolacja i nocleg na statku, nocny rejs. (Trasa ok. 120 km - statkiem).

Dzień 5

Po śniadaniu, zejście ze statku i zwiedzanie Edfu (ok. 2 godz.), czyli kompleksu świątynnego poświęconego bogowi Horusowi - jest to jedna z najlepiej zachowanych i najpiękniejszych świątyń Egiptu, wybudowana w III w p.n.e. Wczesnym popołudniem obiad na statku. Następnie rejs po Nilu do Kom Ombo. Zwiedzanie Kom Ombo, gdzie zobaczymy zespół świątynny poświęcony bogom Sobkowi i Harusowi wznoszący się tuż nad brzegami Nilu. Kolacja i nocleg na statku, nocny rejs. (Trasa ok. 120 km - statkiem).

Dzień 6

Po śniadaniu czas wolny na statku lub dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 90 USD/os.) wycieczka autokarowa do Abu Simbel (wyjazd ok. 04:00), gdzie zobaczymy świątynię poświeconą bóstwom Re-Horachte i Hathor. Wzniesiona przez Ramzesa II dla siebie i dla Nefretari świątynia do dziś zachwyca swym ogromem i bogactwem architektonicznym. Obiad na statku. Po południu rejs feluką (tradycyjną łodzią z żaglem) po Nilu, zwiedzanie Ogrodów Kitchener’a - botanicznej wyspy, gromadzącej najbujniejsze i najbarwniejsze przykłady flory północnej Afryki. Kolacja i nocleg na statku, nocny rejs. (Trasa ok. 60 km. - statkiem).

Dzień 7

Po śniadaniu wykwaterowanie (do dyspozycji grupy pozostaną 2-3 kabiny). Dla chętnych możliwość wycieczki fakultatywnej do wioski nubijskiej, gdzie zobaczymy małe krokodyle, szkołę nubijską; tradycyjna herbata w domu nubijskim (ok. 30 USD/os.). Po lunchu zwiedzanie Asuanu autokarem: Wielka Tama Asuańska, wyspa File - przeniesiony z zalanych terenów na malowniczą wyspę zespół świątynny poświęcony bogini Izydzie. Transfer na dworzec kolejowy w Asuanie. Nocny pociąg sypialny z Asuanu do Kairu (w pociągu kolacja i śniadanie; przedziały tylko 2 osobowe).

Uwaga! W niektórych terminach zamiast przejazdu pociągiem możliwy przelot samolotem z Asuanu do Kairu.

Dzień 8

Rano przyjazd do Kairu ok. godz. 9:00 (zakwaterowanie w hotelu Grand Pyramids lub podobnym 4*, nastąpi dopiero po zwiedzaniu Kairu). Zwiedzanie Kairu: Muzeum Egipskie - zbiór ponad 120 tys. eksponatów ukazujących wspaniałą cywilizację starożytnego Egiptu, skarby Tutenchamona (złota maska, biżuteria i sprzęty użytkowe). Podczas zwiedzania muzeum korzystamy z zestawów słuchawkowych (wg rozporządzenia władz muzeum), płatne dodatkowo 2 USD/os. Dalej udamy się w podróż w świat muzułmański: Cytadela Saladyna, alabastrowy meczet Mohameda Alego oraz wyjątkowy klasztor wykuty w skałach Mukattanu w dzielnicy śmierci. Kolacja i nocleg w hotelu w Kairze. (Trasa ok. 40 km).

Dzień 9

Po śniadaniu zwiedzanie okolic Kairu: Sakkara z pierwszą i jednocześnie najstarszą piramidą schodkową faraona Dżosera, Memfis - stolica imperium przez cały okres Starego Państwa ze słynnym kolosem Ramzesa II i alabastrowym Sfinksem oraz Giza, czyli piramidy Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa i majestatyczny Sfinks (za dodatkową opłatą możliwość wejścia do piramidy Cheopsa - około 300 EGP/os.,należy zgłosić przewodnikowi przed wjazdem pod piramidy). Kolacja i nocleg w hotelu w Kairze. (Trasa ok. 60 km).

Dzień 10

Po śniadaniu dzień wolny na samodzielne zwiedzanie Kairu lub dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 80 USD/os.) wycieczka autokarowa do Aleksandrii - w programie: przejazd autokarem przez centrum miasta, cytadela Caytbay (oglądana tylko z zewnątrz) - zbudowana z bloków kamiennych pozostałych po słynnej latarni morskiej - Faros, rzymski amfiteatr, nowoczesna biblioteka Alexandrina (zbudowana ze stali i szkła niejako „w zamian” za wspaniałą bibliotekę spaloną w starożytności - zwiedzana wewnątrz wraz z muzeum Sadata i muzeum sztuki nowoczesnej); lunch wliczony w cenę. Wieczorem po kolacji wycieczka fakultatywna (za dodatkową opłatą ok. 50 USD/os.) „Kair nocą”: Bazar Chan El Chalili, wjazd na Wieżę Kairską, spacer po mieście reprezentacyjnymi uliczkami ze starą kolonialną i muzułmańską architekturą, rejs motorówką po Nilu. Powrót i nocleg w hotelu w Kairze.

Dzień 11

Po śniadaniu transfer do Hurghady, przyjazd w godzinach popołudniowych, zakwaterowanie w wybranym hotelu, obiadokolacja. Czas na wypoczynek. Wieczorem kolacja. (Trasa ok. 480 km).

Dzień 12 - 14

Pobyt w Hurgadzie - czas na odpoczynek, kąpiele morskie i słoneczne lub wycieczki fakultatywne.

Dzień 15

Rano wykwaterowanie z hotelu (najpóźniej do godz. 12:00) i transfer na lotnisko w Hurghadzie. Dokładne godziny transferów poda rezydent Rainbow na miejscu na dzień przed wylotem.

Uwagi do programu

- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

- Program jest ramowy. Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

Opis Hotelu
Położenie:

Wygodny hotel znanej egipskiej sieci hotelowej, stylizowany na orientalny pałac, składający się z kilku dwupiętrowych pawilonów tworzących patio z basenami i ogrodami. Hotel znajduje się w odległości ok. 13 km od centrum Hurghady i 10 km od lotniska.

Plaża:

Usytuowany jest około 900 m od żwirowo- piaszczystej plaży należącej do hotelu Dana Beach. Należy przejść przez ulicę, co ok. 30 min. kursuje bezpłatny bus hotelowy w godzinach 8:00-17:00. Na plaży dostępne są parasole, leżaki oraz materace - bezpłatnie.

Do dyspozycji gości:

Recepcja, 24-godz., centrum handlowe, bankomat, pralnia, dyskoteka, teatr. Na terenie hotelu znajduje się 7 basenów oraz brodzik dla najmłodszych. Leżaki, parasole i ręczniki przy basenie - bezpłatnie. Możliwość odpłatnego korzystania z pobliskiego aqua parku w hotelu Jungle Aqua Park. Ponadto w hotelu znajduje się restauracja główna Cave du Roi, restauracje tematyczne serwujące dania kuchni włoskiej, marokańskiej i azjatyckiej oraz bary m.in. na plaży, w lobby Tamraya, Oasis Bar, Aladdin Bar oraz La Maison Arab.

Pokoje:

Około 550 gustownie urządzonych pokoi 2-osobowych (możliwa 1 dostawki dla dzieci lub osoby dorosłej). Wszystkie pokoje wyposażone są w klimatyzację, łazienkę (prysznic, WC, suszarka do włosów), mini bar (dodatkowo płatny), SAT/TV, telefon, sejf oraz balkon lub taras. Na zamówienie (za dopłatą) możliwość rezerwacji pokoi rodzinnych (2+2).

Wyżywienie:

All inclusive: śniadania (07:00-10:00), późne śniadania (10:00-11:00), obiady (12:30-14:30) i kolacje (18:00-21:30) oraz późne kolacje (22:30-24:00) serwowane w restauracji głównej Cave Du Roi . W ciągu dnia przekąski (12:00-16:00) w restauracji Tagine oraz lody (12:00-21:00). Kawa, herbata, lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe oraz butelkowana woda mineralna serwowane w godzinach 10:00-24:00 w wyznaczonych barach na terenie kompleksu. Ciepłe napoje dostępne całą dobę w lobby barze Tamraya. Hotel zastrzega sobie prawo do zmiany zakresu usług objętych formułą all inclusive (np. godzin serwowania posiłków).

Program sportowy i animacyjny:

Programy animacyjne, m.in.: siatkówka, fitness, siłownia, rzutki, mini golf (raz na pobyt), jazda konna i wielbłądem (raz na pobyt), tenis ziemny (raz na pobyt) - konieczna uprzednia rezerwacja. Ponadto plac zabaw dla dzieci, klub dziecięcy, brodzik ze zjeżdżalniami oraz wstęp do Muzeum Egipskiego i na pokaz Alf Leila Wa Leila Fantasia. Za dodatkową opłatą: bilard, masaże, jacuzzi, sauna, spa, wstęp do Jungle Aqua Park, salon piękności, centrum nurkowe oraz sporty wodne przy plaży Dana.

Internet:

Bezpłatne WiFi w recepcji i lobby. Kącik internetowy dodatkowo płatny.

Kategoria lokalna:

****

Strona www:

www.pickalbatros.com

Naszym zdaniem:

Hotel polecamy głównie rodzinom z dziećmi, ze względu na jego bajkową architekturę oraz liczne atrakcje na terenie hotelu i bogatą ofertę rekreacyjną.

Opinie klientów:

Klienci oceniają ten hotel na 5.4/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/hurghada-wypoczynek/alf-leila-wa-leila

zamknijEgipt - wzdłuż Nilu + Alf Leila Wa LeilaEgipt - wzdłuż Nilu + Alf Leila Wa Leilahotel 4.0 gwiazdkowy

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj

Zostaw wiadomość do oferty Egipt - wzdłuż Nilu + Alf Leila Wa Leila

Wypełnij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Preferowany
kontakt
Wyraż zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj