Zadzwoń do nas!
801 590 059
koszt połączenia: 0,49zł/min
+48 58 326 20 00
koszt połączenia: 0,49zł/min
zamknij
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.
zamknij

Ormiański świat z Kutaisihotel 3.0 gwiazdkowy

Zdaniem Rainbow Tours:

Świadczenia Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym do Gruzji - Kutaisi, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych podczas objazdu), transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, wyżywienie (7 śniadań i 5 obiadokolacji), opiekę pilota i rezydenta podczas pobytu,...

Przeczytaj pełen opis oferty

Terminy i ceny

Data wyjazduDługość pobytuTransportMiejsce wyjazduLiczba osóbWyżywienieCena
15.10.20197 dniSamolotKatowice × 2
standard (DBL)
śniadania i obiadokolacje (HB)
3279 /os.
zniżka 37%Promocja

Informacje szczegółowe

Wylot:
Katowice (KTW), 15.10.2019, 13:13 - KUT (KUT), 15.10.2019, 13:13
Przylot:
KUT (KUT), 22.10.2019 - Katowice (KTW), 22.10.2019
Zakwaterowanie:
standard (DBL)
Wyżywienie:
śniadania i obiadokolacje (HB)
15.10.20197 dniSamolotWarszawa, lotnisko Chopina × 2
standard (DBL)
śniadania i obiadokolacje (HB)
3330 /os.
zniżka 37%Promocja

Informacje szczegółowe

Wylot:
WAW (WAW), 15.10.2019, 13:13 - KUT (KUT), 15.10.2019, 13:13
Przylot:
KUT (KUT), 22.10.2019 - WAW (WAW), 22.10.2019
Zakwaterowanie:
standard (DBL)
Wyżywienie:
śniadania i obiadokolacje (HB)
15.10.20197 dniSamolotKatowice × 1
standard (SGL)
śniadania i obiadokolacje (HB)
4215 /os.
zniżka 37%Promocja

Informacje szczegółowe

Wylot:
Katowice (KTW), 15.10.2019, 13:13 - KUT (KUT), 15.10.2019, 13:13
Przylot:
KUT (KUT), 22.10.2019 - Katowice (KTW), 22.10.2019
Zakwaterowanie:
standard (SGL)
Wyżywienie:
śniadania i obiadokolacje (HB)
15.10.20197 dniSamolotWarszawa, lotnisko Chopina × 1
standard (SGL)
śniadania i obiadokolacje (HB)
4266 /os.
zniżka 37%Promocja

Informacje szczegółowe

Wylot:
WAW (WAW), 15.10.2019, 13:13 - KUT (KUT), 15.10.2019, 13:13
Przylot:
KUT (KUT), 22.10.2019 - WAW (WAW), 22.10.2019
Zakwaterowanie:
standard (SGL)
Wyżywienie:
śniadania i obiadokolacje (HB)
Nie wiesz, który termin zarezerwować?Zadzwoń do nas! 801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Opis oferty wg: Rainbow Tours

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym do Gruzji - Kutaisi, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych podczas objazdu), transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, wyżywienie (7 śniadań i 5 obiadokolacji), opiekę pilota i rezydenta podczas pobytu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, usług przewodnickich, napiwków, Tour Guide System - razem ok. 120 EUR płatne obligatoryjnie na miejscu; imprez fakultatywnych, dodatkowych posiłków we własnym zakresie (10-15 EUR za 1 posiłek) oraz innych wydatków osobistych.

Wizy

Od obywateli polskich nie jest wymagana wiza przy wjeździe do Gruzji/Armenii. Do wjazdu na teren Armenii wymagany jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu.

Wizy Informacje Dla Sprzedawców

Od obywateli polskich nie jest wymagana wiza przy wjeździe do Gruzji/Armenii. Do wjazdu na teren Armenii wymagany jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu.

Meta Description

Rioni i Argonauci • Gori - dom Stalina • Tbilisi - kulturowy tygiel • Mccheta - religijna stolica Gruzji • klasztor Haghpat (lista UNESCO) • jezioro Sevan - Szmaragd Armenii • fabryka brandy w Erywaniu • Geghard - "monastyr włóczni" • Eczmiadzyn – „ormiański Watykan” • Wardzia - klasztor wykuty w skale • Bordżomi - „alpejskie uzdrowisko”

Program

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: r.pl/rozklady. Wylot do Gruzji - Kutaisi. Po przylocie transfer do hotelu w okolicach Kutaisi. Czas wolny i nocleg (w tym dniu nie ma kolacji w hotelu).

Dzień 2

Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu krótkie zwiedzanie Kutaisi. Miasto zamieszkałe jest od 4000 lat, było stolicą antycznego królestwa Kolchidy, do którego wg legendy przybył Jazon z Argonautami po złote runo. W Kutaisi zwiedzimy klasztor Gelati (lista UNESCO) oraz zobaczymy nowy budynek parlamentu i fontannę Kolchidy. Następnie przejazd do Mcchety, pierwszej stolicy i religijnego centrum Gruzji, wpisanej na listę UNESCO. Wcześniej jeszcze podjedziemy pod kompleks Ananuri nad jez. Żynwalskim. Trasa prowadzi początkiem słynnej Gruzińskiej Drogi Wojennej i gwarantuje wspaniałe widoki. Zwiedzanie Mcchety, która przez kilka wieków była stolicą gruzińskiego królestwa Iberii. Rezydujący w Mcchecie król Mirian III w 317 r. przyjął chrześcijaństwo, dlatego też później miasto było siedzibą najwyższych władz gruzińskiego Kościoła Prawosławnego. Zobaczymy tu katedrę Sweti Cchoweli, która przez stulecia była miejscem koronacji i pochówku władców Gruzji - wg legendy złożona jest tu szata Chrystusa. Wjedziemy też na punkt widokowy przy kościele Dżwari. Przejazd do hotelu w okolicach Tbilisi, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 330 km).

Dzień 3

Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Gruzji. W Tbilisi zobaczymy m. in. największą budowlę sakralną Zakaukazia - katedrę Trójcy Świętej, wjedziemy kolejką linową na Narikalę - starożytną twierdzę wznoszącą się nad miastem z przepiękną panoramą miasta. Przejedziemy Aleją Rustawelego - najdłuższą ulicą w Tbilisi rozciągającą się pomiędzy placem Wolności, a placem Rewolucji Róż. Znajduje się przy niej m.in. stary parlament, Muzeum Narodowe, jak również liczne galerie, teatry i kawiarnie. W trakcie spaceru po starym mieście poznamy najstarszą część metropolii. Czas wolny. Następnie dla chętnych kolacja w tradycyjnej restauracji, połączona z programem artystycznym (dodatkowo płatna ok. 30 EUR ). Powrót do hotelu w okolicach Tbilisi na nocleg (w tym dniu nie ma kolacji w hotelu). (Trasa ok. 30 km).

Dzień 4

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do granicy z Armenią. Po odprawie celno-paszportowej zwiedzimy kompleks klasztorny Haghpat z X -X III w. będący przykładem najznamienitszej ormiańskiej średniowiecznej architektury. Kompleks wpisany na listę UNESCO był ośrodkiem naukowym, gdzie wykładano nauki humanistyczne, prowadzono uczone dysputy, pisano prace naukowe. Następnie przejazd do położonego wysoko w górach jeziora Sevan zwanego Szmaragdem Armenii. Jest to drugie co do wielkości słodkowodne jezioro górskie na świecie, położone na wysokości ok. 1900 m.n.p.m. Zwiedzanie klasztoru Sevanawank z VIII - IX w. Tak zwany „Czarny Klasztor” był wg przekazów miejscem banicji wysoko urodzonych, jak również grzesznych duchownych. Kobiety nie miały tu wstępu. Przejazd do hotelu, kolacja i nocleg w okolicy Tsahkadzor. (Trasa ok. 250 km).

Dzień 5

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do kompleksu klasztornego Geghard (lista UNESCO), gdzie przechowywano włócznię Longinusa, którą miał być przebity bok Chrystusa. Geghard jest zespołem klasztornym z VIII w. częściowo wykutym w skale. Następnie zwiedzimy Garni; świątynia boga Mitry usytuowana na terenie dawnej letniej rezydencji króla Tiridatesa I, skąd rozciąga się przepiękna panorama na dolinę rzeki Azat. Po południu przejedziemy do Erywania gdzie zobaczymy pomnik poświęcony ofiarom ludobójstwa z 1915 r. oraz podejdziemy pod słynną Kaskadę. Nowatorska forma architektoniczna miała oryginalnie upamiętniać 50-tą rocznicę włączenia Armenii do ZSRR; została jednak ukończona dopiero na początku XXI w., kiedy to nadano jej formę parku - galerii rzeźby współczesnej na wolnym powietrzu. Odwiedzimy też jedną z fabryk ormiańskiego brandy. Przejazd do hotelu, kolacja i nocleg w okolicy Erywania. (Trasa ok. 150 km).

Dzień 6

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do duchowej stolicy Armenii i siedziby jej patriarchów - katedry Eczmiadzyn. Dalej udamy się w kierunku granicy, odprawa celno - paszportowa i przejazd malowniczą trasą do Wardzii, skalnego miasta - klasztoru usytuowanego na zboczu góry Eruszeti. W średniowieczu Wardzia służyła jako schronienie podczas najazdów mongolskich, była największym miastem Gruzji i mogła pomieścić nawet do 60 tys. osób. Kompleks wykuty jest w zboczu górskim na kilkunastu poziomach, jego centrum stanowi kościół Wniebowzięcia z XII w. freskami. Kolacja i nocleg w okolicach Achalciche / Bakuriani. Uwaga! Przyjazd do hotelu późnym wieczorem. (Trasa ok. 350 km).

Dzień 7

Po śniadaniu w hotelu i wykwaterowaniu przejazd do Bordżomi, słynnego gruzińskiego uzdrowiska, gdzie skosztujemy wód mineralnych prosto ze źródła. Po krótkim czasie wolnym na spacer po parku zdrojowym wrócimy w okolice Kutaisi, gdzie zwiedzimy jedną z okolicznych jaskiń znaną z bogatych form krasowych. Przejazd do hotelu w Kutaisi na nocleg. Tego dnia obiad lub kolacja. (Trasa ok. 160 km).

Dzień 8

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu (do godz. 10.00). Następnie transfer na lotnisko i powrót do Polski.

Uwagi do programu

- ww. program należy traktować ramowo i może on ulec zmianie z zachowaniem wszystkich pozycji zwiedzania.

- kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

- pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

Opis Hotelu

Hotele *** klasy turystycznej (7 rozpoczętych dób hotelowych) położone zwykle poza centrami miast.

Pokoje: 2 - osobowe (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami.

Do dyspozycji gości: w hotelu restauracja i bar

Wyżywienie: śniadania kontynentalne typu bufet oraz obiadokolacje wg. programu (bufet lub zestawy serwowane do stolików)

Kategoria lokalna ***

zamknijOrmiański świat z KutaisiOrmiański świat z Kutaisihotel 3.0 gwiazdkowy

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj

Zostaw wiadomość do oferty Ormiański świat z Kutaisi

Wypełnij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Preferowany
kontakt
Wyraż zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj