Zadzwoń do nas!
801 590 059
koszt połączenia: 0,49zł/min
+48 58 326 20 00
koszt połączenia: 0,49zł/min
zamknij
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.
zamknij

Stambuł słodki jak chałwahotel 3.0 gwiazdkowy

Zdaniem Rainbow Tours:

Opis Hotelu Wizy Wiza - Do przekroczenia granicy tureckiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 180 dni od daty wjazdu do Turcji oraz wiza. - Pośredniczymy w uzyskaniu wizy. Usługa dostępna jest w systemie travella i kosztuje 99 zł/os (konieczność ...

Przeczytaj pełen opis oferty

Terminy i ceny

Data wyjazduDługość pobytuTransportMiejsce wyjazduLiczba osóbWyżywienieCena
Nie wiesz, który termin zarezerwować?Zadzwoń do nas! 801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Opis oferty wg: Rainbow Tours

Opis Hotelu
Wizy

Wiza

- Do przekroczenia granicy tureckiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 180 dni od daty wjazdu do Turcji oraz wiza.

- Pośredniczymy w uzyskaniu wizy. Usługa dostępna jest w systemie travella i kosztuje 99 zł/os (konieczność wypełnienia i potwierdzenia wniosku wizowego w systemie rezerwacyjnym Travella maksymalnie na 3 dni przed rozpoczęciem imprezy).

- W przypadku dzieci do lat 2 (podlegają obowiązkowi wizowemu) cena będzie zmieniona ręcznie u jednej z osób dorosłych na rezerwacji.

- Uzyskana wiza wydawane jest na okres 180 dni i  uprawnia do 90 dni pobytu na terenie Turcji, jest to wiza wielokrotnego przekroczenia granicy.

 

Istnieje możliwość wykupienia wizy po przylocie. Opłata za wizę wyrabianą na lotnisku w Turcji wynosi odpowiednio 30 USD / 25 EUR / 20 GBP  od osoby - płatne gotówką. Każdy obywatel Polski zobowiązany jest do wykupienia wizy.

Uwaga: Posiadacze paszportów tymczasowych nie mogą nabyć wizy w systemie E-visa ani na granicy. Muszą uzyskać ją w tureckiej placówce konsularnej i mogą obowiązywać ich inne warunki wizowe. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.

Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym PLL LOT, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko-hotel-lotnisko, zakwaterowanie w hotelu (4 rozpoczęte doby hotelowe), 4 śniadania w formie bufetu, za dopłatą 4 obiadokolacje, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa SA (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, miejscowych przewodników, napiwków, orientacyjny koszty uczestnictwa w programie ok. 117 EUR płatny obowiązkowi pilotowi jako pakiet, wydatków osobistych, rejsu po Bosforze (ok. 24 EUR), wycieczki „Stambuł Nocą” (ok. 13 EUR).

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.

Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. PATRZ: OPIS - PZECZYTAJ KONIECZNIE.

 

Uwaga! Powyższe ceny wiz oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 24.07.2015 r. i mogą ulec zmianie.

Program

Kompleks pałacowy Topkapi, Hagia Sophia, Błękitny Meczet, Hipodrom, Cysterny Yerebatan, Rejs po cieśninie Bosfor, Kościół Św. Zbawiciela na Chorze,

Dzień 1

11:05 Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie, przy stanowisku odpraw Rainbow Tours.

13:05 Wylot z Warszawy liniami PLL LOT.

16:40 Lądowanie w Stambule.

Transfer do hotelu w Stambule, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady.

Dzień 2

Po śniadaniu zwiedzanie Pałacu Dolmabahce. Zbudowany w XIX w. przez sułtana Abdülmecida I Pałac Dolmabahce miał za zadanie złożyć świadectwo ciągłej potęgi Imperium Osmańskiego, które wówczas było postrzegane jako „kolos na glinianych nogach” lub jako "chory człowiek Europy". W rzeczywistości budowa Pałacu opróżniła doszczętnie skarbiec sułtański, co pogłębiło jedynie kryzys, w którym pogrążone było Imperium. Pałac Dolmabahce został zaprojektowany i zbudowany w stylu zachodnioeuropejskim, a jako wzorce posłużyły francuski Luwr i angielski Pałac Buckingham. Kolejnym punktem programu będzie Kościół św. Zbawiciela na Chorze - znany w Stambule jako meczet Kariye. Jego wspaniałe mozaiki i freski przedstawiające Matkę Boską i Chrystusa stanowią jedne z najwspanialszych przykładów sztuki bizantyjskiej na świecie. Zobaczymy także historyczny budynek stacji Sirkeci - ostatniego przystanku Orient Expresu, kursującego z przerwami pomiędzy Paryżem, a Stambułem w latach 1883-1977 r. W tym dniu wizyta w sklepie z tureckimi słodyczami, okazja do zakupu chałwy, lokum i innych lokalnych wyrobów. Powrót do hotelu. Wieczorem dla chętnych możliwość wzięcia udziału w wycieczce Stambuł Nocą (płatna dodatkowo ok. 13 EUR/os.). (Trasa ok. 50 km)

Dzień 3

Po śniadaniu wyjazd w kierunku centrum Stambułu. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od rzymskiego Hipodromu, który mógł pomieścić 100 tys. widzów i gdzie odbywały się wyścigi rydwanów oraz antyczne przedstawienia. Po pierwotnym Hipodromie pozostały dzisiaj: kolumna Konstantyna, kolumna Serpentyna i egipski obelisk. Następnie zobaczymy Błękitny Meczet - z sześcioma minaretami i 260 witrażami, a także kompleks pałacowy Topkapi, który od XV do XIX w. był siedzibą sułtanów. Niewątpliwie największe bogactwo kryje w sobie tutejszy skarbiec, wypełniony osmańskimi klejnotami i szlachetnymi metalami, a ciekawość wzbudzają liczne sale haremu (ponad 300!), w których przebywało blisko 5 tys. osób. Kolejnym punktem zwiedzania będzie Hagia Sophia - bizantyjski kościół ufundowany przez cesarza Justyniana I Wielkiego. Udamy się także do podziemnych Cystern Yerebatan, nazywanych “pałacem, który zapadł się pod ziemię”. Powrót do hotelu. (Trasa ok. 50 km)

Dzień 4

Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Stambułu. Odwiedzimy park miniatur Miniaturk, gdzie znajduje się kolekcja szczegółowo odwzorowanych, najsłynniejszych obiektów z całego kraju. Miniaturk należy do największych tego typu obiektów na świecie. Podziwiać tu można ponad 120 modeli, z których około 60 to obiekty znajdujące się w Stambule, a kolekcja stale się powiększa. Następnie wjedziemy na wzgórze Pierre Loti, gdzie będziemy podziwiać przepiękną panoramę miasta. Kolejno zobaczymy meczet Sułtana Eyup, jeden z najważniejszych dla muzułmanów meczetów w Stambule z racji spoczywającego tu Abu Ayyuba al-Ansariego, przyjaciela Proroka Mahometa oraz drugi co do wielkości meczet w mieście - Meczetu Suleymaniye z XVI w., będący arcydziełem architektury osmańskiej. Jego twórcą był wybitny na skalę światową turecki budowniczy Sinan (nadworny architekt 5-ciu sułtanów). Na zakończenie dnia, udamy się na rejs po Bosforze (płatny ok. 24 EUR)

Dzień 5

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny na zakupy na bazarze egipskim, w godzinach popołudniowych transfer na lotnisko.

17:20 Wylot z Stambułu liniami PLL LOT.

18:55 Lądowanie w Warszawie na lotnisku im. F. Chopina.

Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

- Rozkład lotów jest orientacyjny, aktualne prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady.

Zakwaterowanie:

Hotel *** - skromny, położony blisko centrum.

Pokoje: 2 - osobowe (możliwość dostawki), wszystkie z klimatyzacją i łazienkami. Klimatyzacja indywidualnie lub centralnie sterowana.

Do dyspozycji gości:

restauracja i bar

Wyżywienie:

śniadania w formie bufetu. Za dopłatą obiadokolacje.

Naszym zdaniem:

***

zamknijStambuł słodki jak chałwaStambuł słodki jak chałwahotel 3.0 gwiazdkowy

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj

Zostaw wiadomość do oferty Stambuł słodki jak chałwa

Wypełnij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Preferowany
kontakt
Wyraż zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj