Zadzwoń do nas!
801 590 059
koszt połączenia: 0,49zł/min
+48 58 326 20 00
koszt połączenia: 0,49zł/min
zamknij
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.
zamknij

Węgry i Balaton - Witalne Węgryhotel 2.5 gwiazdkowy

Zdaniem Rainbow Tours:

Opinie Klientów Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.1/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/wegry-i-balaton-witalne-wegry/zakwaterowanie-wbo Meta Description Kąpieliska termalne • Odpoczynek nad Balatonem • Spływ łódką po podziemnej rzece • Region winny „Dolina Pięknej Pani” • Lokalny folklor i czarda • Daw...

Przeczytaj pełen opis oferty

Terminy i ceny

Data wyjazduDługość pobytuTransportMiejsce wyjazduLiczba osóbWyżywienieCena
Nie wiesz, który termin zarezerwować?Zadzwoń do nas! 801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Opis oferty wg: Rainbow Tours

Opinie Klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.1/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/wegry-i-balaton-witalne-wegry/zakwaterowanie-wbo

Meta Description

Kąpieliska termalne • Odpoczynek nad Balatonem • Spływ łódką po podziemnej rzece • Region winny „Dolina Pięknej Pani” • Lokalny folklor i czarda • Dawna i obecna stolica Węgier - Szekesferherver i Budapeszt • Rejs po Dunaju • Opactwo benedyktyńskie na półwyspie Tihany • Ulubione miejsce cesarzowej Sissi - Balatonfured • Fabryka porcelany w Herend • Bez nocnych przejazdów

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: transport komfortowym autokarem (klimatyzacja, wc, bar i video), zakwaterowanie w hotelach: Eger- 1, Budapeszt- 2, w okolicach Balatonu- 2, Słowacja- 1; 6 śniadań, ubezpieczenie (NNW, KL i bagaż, CP), program turystyczny j.w i opiekę pilota. Cena podstawowa nie obejmuje: orientacyjny koszt uczestnictwa w programie zwiedzania: usługa przewodników lokalnych, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, TOUR GUIDE SYSTEM, degustacja wina, rejs statkiem w Budapeszcie, rejs łódką w jaskini, kąpieliska termalne ok. 145 EUR/os. i 6000 HUF/os. (w tym 1000 HUF/os zwrotnej kaucji za opaskę na kąpielisku Dejem) oraz taksa klimatyczna ok. 8 EUR/os. Dodatkowo: kolacja w czardzie (ok. 35 EUR/os.), kolacja w Balatonfured (ok. 26 EUR/os.), kolacja w Badacsony/ Szigliget (ok. 25 EUR/os.).

Inne

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.

Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Program

Dzień 1

Wyjazd z Polski według rozkładu. Przejazd przez terytorium Republiki Czeskiej i Słowackiej. Podczas przejazdu planowane są krótkie postoje. Przyjazd na Węgry. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Egeru. (Trasa od granic Polski ok. 330 km).

Dzień 2

Po śniadaniu wykwaterowanie. Dzień zaczniemy od wizyty na kąpielisku Dejem - jedno z najnowszych kąpielisk termalnych na Węgrzech, gdzie znajdziemy liczne baseny otwarte, zjeżdżalnie, bar na wodzie oraz kryte kąpielisko jaskiniowe. Tutejsze wody wspomagają leczenie chorób stawów kończyn, poprawiają krążenie krwi i zdolność do ruchu. Następnie spacer po mieście znanym z produkcji wina Egri Bikaver - Byczej Krwi. Po południu odwiedzimy „Dolinę Pięknej Pani”, winiarskie zagłębie na zachodnim skraju Egeru. To okolica słynąca z uprawy winorośli i licznych piwniczek winnych, gdzie można posłuchać cygańskiej muzyki i posmakować regionalnych węgierskich przekąsek. Wizyta w winnicy, gdzie spróbujemy lokalnych win. Wieczorem przejazd do stolicy Węgier - Budapesztu - miasta nad Dunajem. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Budapesztu. Po zmroku przejazd do miasta i wjazd na Wzgórze Gellerta, skąd delektować się będziemy panoramą Budapesztu z przepięknie oświetlonymi mostami na Dunaju. (Trasa ok. 180 km).

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd do centrum Budapesztu. Zwiedzanie stolicy Węgier rozpoczniemy od spaceru starówką „budańską”, czyli uliczkami Wzgórza Zamkowego z Pałacem Królewskim, dawną siedzią władców węgierskich. Następnie odwiedzimy nizinną część stolicy - Peszt. Zobaczymy Bazylikę Św. Stefana oraz węgierski Parlament. Spacer przez Plac Bohaterów z pomnikiem Millenium wybudowanym z okazji 1000-lecia państwa węgierskiego. Zobaczymy także Zamek Vajdahunyad - kopie znanych budowli z terytorium Węgier. Następnie wizyta w destylarni wytwarzającej jeden ze słynniejszych węgierskich likierów Unikum, jego receptura oparta jest na ziołach i charakteryzuje się mocnym, korzennym smakiem – degustacja. Wieczorem rejs statkiem po Dunaju. Na zakończenie dnia wizyta w czardzie węgierskiej (dodatkowo płatna ok. 34 EUR/os.) - obiadokolacja połączona z programem „taniec, folklor i muzyka”. Powrót do hotelu w okolicy Budapesztu. (Trasa ok. 100 km).

Dzień 4

Po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd w kierunku Balatonu, największego jeziora Europy - „węgierskiego morza” o długości ok. 80 km. Region położony jest na wyspach wulkanicznych i znany na świecie z licznych miejscowości uzdrowiskowych. Odwiedzimy miejscowość Tapolca, gdzie znajduje się jaskinia odkryta w 1903 r.- niezwykły twór przyrody powstały dzięki wypłukaniu rozpuszczalnych warstw w wapienno-gliniasto-bazaltowym podłożu przez ciepłą wodę z termalnego źródła. Podziemny wodny świat przemierzać będziemy łódkami. Na chwilę zatrzymamy się, żeby pospacerować po uliczkach miasteczka Topolca, u stóp którego rozpościera się niezwykle malowniczy staw z charakterystycznym młynem. Następnie przejazd na największe jezioro termalne Europy – Heviz z dnem wypełnionym torfem wulkanicznym. Woda jeziora, w którym zażyjemy kąpieli, dzięki dużej domieszce siarki wykazuje działanie lecznicze. Dla chętnych kolacja (dodatkowo płatna na miejscu). Zakwaterowanie w okolicy Balatonu. Uwaga! W wysokim sezonie (od 24.06. do 31.08.) hotel, w którym będzie nocleg na koniec 4. i 5. dnia może być zlokalizowany ok. 40 km od Balatonu. (Trasa ok. 320 km).

Dzień 5

Po śniadaniu przejazd nad Balaton. Niezwykle ciepły klimat i temperatura nie spadająca poniżej 25oC. pozwala przez długi czas cieszyć się słońcem. Cały dzień spędzimy w znanym uzdrowisku - Balatonfured, niegdyś ulubionym regionie wypoczynkowym cesarzowej Sissi, korzystając z uroków „węgierskiego morza” (czas wolny nad Balatonem). Zanim jednak będziemy rozkoszować się chwilami relaksu proponujemy rejs promem po jeziorze. Dla chętnych kolacja w miejscowej restauracji (dodatkowo płatna ok. 25 EUR/os.). Powrót do hotelu w okolicach Balatonu (w wysokim sezonie może on być położony ok. 40 km od jeziora). (Trasa ok. 90 km).

Dzień 6

Po śniadaniu wykwaterowanie. Tego dnia pierwsze kroki skierujemy do fabryki porcelany w Herend - jej początek to rok 1826, kiedy w niewielkiej manufakturze zaczęto wyrabiać niezwykle piękne wzory ceramiczne. Największą popularność zyskały figurki jak i pozostałe wyroby ręcznie malowane. Następnie przejazd do Tihany, położonej na półwyspie, gdzie znajduje się jedno z najstarszych opactw benedyktyńskich w Europie (zobaczymy je z zewnątrz). Następnie odwiedzimy Szekesferhervar - pierwszą stolicę Węgier - spacer po zabytkowym centrum. Dzień zakończymy w Pakozd - słynącym z doskonałych win. Będziemy gościć w winnicach węgierskiej rodziny Lics, która od pokoleń zajmuje się uprawą winorośli - zwiedzanie piwnic winnych i degustacja win regionu. Zakwaterowanie na terenie Słowacji. (Trasa ok. 380 km).

Dzień 7

Po wczesnym śniadaniu w formie prowiantu, przyjazd do Polski (Katowice ok. 11:00). (Trasa do granic Polski ok. 230 km).

Uwagi do programu

- Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

- Pilot nie oprowadza w obiektach muzealnych i centrach historycznych.

Opis Hotelu
Zakwaterowanie:

Hotele **/*** - położone zazwyczaj na obrzeżach miast - (razem 6 dób hotelowych: Eger – 1, Budapeszt - 2, w okolicach Balatonu- 2, Słowacja – 1).

Do dyspozycji gości:

w hotelu zazwyczaj restauracja, bar oraz recepcja.

Pokoje:

1-, 2- i 3 – os. z łazienką, TV.

Wyżywienie:

śniadania w formie bufetu.

zamknijWęgry i Balaton - Witalne WęgryWęgry i Balaton - Witalne Węgryhotel 2.5 gwiazdkowy

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj

Zostaw wiadomość do oferty Węgry i Balaton - Witalne Węgry

Wypełnij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Preferowany
kontakt
Wyraż zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj