Zadzwoń do nas!
801 590 059
koszt połączenia: 0,49zł/min
+48 58 326 20 00
koszt połączenia: 0,49zł/min
zamknij
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.
zamknij

Armenia W Pigulce

Zdaniem Trade & Travel Company:

Zbiórka na lotnisku w Warszawie na 2 godz. przed odlotem, odprawa biletowa - paszportowa, wylot samolotu rejsowego do Armenii. Przylot do Zvartnots. Powitanie na lotnisku, transfer i zakwaterowanie w hotelu. Dzień 2 ERYWAŃ - ECHMIADZIN- ZVARTNOTS- ERYWAŃ Przylot do Zvartnots. Powitanie na lotnisku, t...

Przeczytaj pełen opis oferty

Terminy i ceny

Data wyjazduDługość pobytuTransportMiejsce wyjazduLiczba osóbWyżywienieCena
Nie wiesz, który termin zarezerwować?Zadzwoń do nas! 801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Opis oferty wg: Trade & Travel Company

Zbiórka na lotnisku w Warszawie na 2 godz. przed odlotem, odprawa biletowa - paszportowa, wylot samolotu rejsowego do Armenii. Przylot do Zvartnots. Powitanie na lotnisku, transfer i zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 2

ERYWAŃ - ECHMIADZIN- ZVARTNOTS- ERYWAŃ Przylot do Zvartnots. Powitanie na lotnisku, transfer i zakwaterowanie w hotelu. Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem i rozpoczęcie zwiedzania miasta. Zobaczymy Park Pamięci- Tsitsernakaberd oraz Muzeum Ofiar Ludobójstwa z 1915 roku. Wyjazd do Echmiadzin, oddalonego około 20 kilometrów od Erywania. Podczas podróży wizyta w kościele Św. Hripsime uważanego za jeden z siedmiu cudów Armenii. Katedra w Echmiadzin jest znana jako centrum ormiańsko- gregoriańskie. Kościół powstał jaki jeden z pierwszych na świecie kościołów chrześcijańskich. Legenda mówi, że miejsce wybudowania kościoła wyznaczył Jezus Chrystus. Kościół został wybudowany w latach 301- 303 n.e. przez króla Tridatesa III, który jako pierwszy władca przyjął chrześcijaństwo. Podczas powrotu do Erywania zatrzymamy się w Zvartnots by zobaczyć ruiny świątyni z VII wieku. Ruiny te znajdują się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. W trakcie powrotu do Erywania krótki postój w Vernisage, gdzie będziemy mieli okazję zobaczyć połączenie tradycji i współczesności. Powrót do hotelu w Erywaniu. Opcjonalna kolacja powitalna - tradycyjna kuchnia lokalna

Dzień 3

ERYWAŃ-GARNI-GEGHARD-ERYWAŃ Śniadanie w hotelu. Przejazd do Klasztoru Geghard wpisanego na Listę UNESCO. Będziemy mieli okazję zobaczyć arcydzieło XIII-wiecznej architektury ormiańskie, słynące między innymi z jednej z najlepszych akustyk w całym kraju. Miejsce to słynie również z nagromadzenia typowych ormiańskich kamiennych krzyży. Przerwa na lunch w e własnym zakresie. Przejazd do Świątyni Garni, która jest jednym z nielicznych przykładów pozostałości po pogańskiej religii w regionie, który jako pierwszy na świecie [przyjął chrześcijaństwo. Powrót do hotelu w Erywaniu.

Dzień 4

ERYWAŃ- JEZIORO SEVAN- NORADUZ- ERYWAŃ Śniadanie. Dziś wycieczka do wysokogórskiego Jeziora Sevan- szmaragdu Armenii, położonego około 70 mil na północ od Erywania na wysokości 2000 m n .p. m.. Jest to największe jezioro górskie na świecie i zajmuje 5 % powierzchni Armenii i jednocześnie drugim najwyżej położonym słodkowodnym jeziorem. Odwiedzimy także klasztor na półwyspie datowany na IX wiek. Następnie przejazd do Noraduz, gdzie zlokalizowany jest antyczne cmentarzysko z średniowiecznymi kamiennymi krzyżami. Powrót do Erywania.

Dzień 5

ERYWAŃ- KHOR VIRAP-NOROVANK- ERYWAŃ Śniadanie. Zwiedzanie rozpoczynamy wizytą w klasztorze Khor-Virap oddalonego około 45 kilometrów od miasta Erywań, skąd podziwiać można piękne widoki na Biblijną Górę Ararat, do której przybył Noe. Następnie kontynuujemy wyprawę do Noravank gdzie zobaczymy klasztor, centrum religijno- kulturowe z XII wieku. Podczas podróży do Noravank zatrzymamy się w Areni, gdzie zobaczymy fabrykę produkującą wino ze specjalnych szczepów winorośli. W Noravank podziwiać można piękny kanion z klasztorem. Następnie powrót do stolicy, nocleg w Erywaniu.

Dzień 6

ERYWAŃ Śniadanie w hotelu. Możliwość skorzystanie z wycieczek fakultatywnych lub czas wolny

Dzień 7

ERYWAŃ Śniadanie w hotelu. Możliwość skorzystanie z wycieczek fakultatywnych lub czas wolny

Dzień 8

ERYWAŃ- POLSKA Transfer na lotnisko, lot powrotny do kraju.

Wycieczki Fakultatywne

1. ERYWAŃ - ASHTARAK-HOVHANNAVANK-AMBERD-ERYWAŃ Ashtarak z słynnym Kościołem Karmravour, jednym z najpiękniejszych ale i najmniejszych kościołów ormiańskich. Obiekt słynie przede wszystkim z unikalnych fresków. Hovhannavank - ormiański kościół apostolski dedukowany Janowi Chrzcicielowi, patronowi Armeni Amberd - twierdza z przełomu XII - XIII wieku, która stoi pośrodku zbocza góry Aragats, 2300 m.n.p.m. na skalistej mierzei ukształtowanej przed dwie rzeki. Cena - 75 euro/osoba - w cenie transport i przewodnik anglojęzyczny 2. ERYWAŃ-ARINJ-TSAGHKADZOR-ERYWAŃ Arinj - unikalna jaskinia wykonana pracą ludzkich rąk, która słynie miedzy innymi z przepięknych rzeźb Tsaghkadzor - słynny ośrodek zimowy, gdzie kolejką linową możemy wjechać na wysokość 2950 m. n.p.m, jak również podziwiać kościół Kecharis z XI wieku. Cena - 75 euro/osoba - w cenie transport i przewodnik anglojęzyczny 3. ERYWAŃ-TALIN-ARUCH-GYUMRI-ERYWAŃ Talin - katedra z VII wieku Aruch - średniowieczne miasteczko, które pierwotnie stanowiło zimowy obóz armii królewskiej. Możemy tu miedzy innymi podziwiać pozostałości po Pałacu Mamikonian Gyumri - spacer po starym miescie drugiego najważniejszego miasta w Armenii. Cena - 98 euro/osoba - w cenie transport i przewodnik anglojęzyczny 4. ERYWAŃ-HAGHPAT-SANAHIN-ERYWAŃ Haghpat - unikalny kompleks architektoniczny wpisany na listę UNESCO. Sanahin - kompleks klasztorny składający się z kilku kościołów, budynków klasztornych oraz biblioteki. Cena - 142 euro/osoba - w cenie transport i przewodnik anglojęzyczny 5. ERYWAŃ-TATEV-KARAHUNGE-ERYWAŃ Tatev - kompleks klasztorny wpisany na Listę UNESCO, usytuowany nad kanionem Vorotan. Karahunge - ormiańskie Stonehenge - antyczne obserwatotium datowane na VI wiek p.n.e. Cena - 142 euro/osoba - w cenie transport i przewodnik anglojęzyczny MOŻLIWE SĄ RÓWNIEŻ WYCIECZKI FAKULTATYWNE 2-DNIOWE - NA ZAPYTANIE

Cena Zawiera

bilet lotniczy Warszawa- Erywań- Warszawa przez jeden z europejskich portów lotniczych (w kwocie min. 1390 PLN/os.),transfer: lotnisko- hotel- lotnisko, zakwaterowanie w hotelu *** - 6 nocy, wyżywienie w czasie objazdu: śniadania, opiekę anglojęzycznego przewodnika, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, butelkę wody mineralnej dziennie/ osoba, ubezpieczenie NW i KL, bagaż, obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13 PLN/os.).

Cena Nie Zawiera

wydatków własnych, napiwków, wycieczek fakultatywnych i biletów wstępu w trakcie wycieczek fakultatywnych

Uwagi
  • Cena przelotu została podana w najniższej taryfie obowiązującej na przelot w okresie ważności powyższej taryfy. W przypadku niedostępności tej taryfy istnieje możliwość rezerwacji biletu w innej wyższej - za odpowiednią dopłatą.
  • Przy wylotach w okresie "Wysokiego Sezonu" (najczęściej jest to okres Świąt Bożego Narodzenia i Świąt Wielkanocnych obowiązuje dopłata do biletu lotniczego (zgodnie z taryfą linii lotniczej, na której został zarezerwowany przelot).
  • Program jest ramowy i może ulec zmianie
  • Wizyta w Amberd jest dostępna tylko od końca maja do końca października
  • Dopłata do pokoju 1-os - 175 euro/osoba
  • Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.
Ubezpieczenie Zawarte W Ofercie

· Europa Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 40% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) - KL 150 000 EURO, NNW - 4 000 EURO, BAGAŻ - 400 EURO

Gwarancja Niezmienności Ceny

Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy. Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba 3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba Od 6001 do 9000 zł/osoba - 170 zł/osoba Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

zamknijArmenia W PigulceArmenia W Pigulce

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj

Zostaw wiadomość do oferty Armenia W Pigulce

Wypełnij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Preferowany
kontakt
Wyraż zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj