Zadzwoń do nas!
801 590 059
koszt połączenia: 0,49zł/min
+48 58 326 20 00
koszt połączenia: 0,49zł/min
zamknij
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.
zamknij

Armenia Z Gruzja U Podnoza Kaukazu

Zdaniem Trade & Travel Company:

Dzień 1 WARSZAWA - ERYWAŃ Zbiórka na lotnisku F. Chopina w Warszawie, odprawa i wylot do Erywania. Dzień 2 ERYWAŃ - ECHMIADZIN - ZVARTNOTS Lądowanie w Erywaniu. Transfer do hotelu. Śniadanie. Wizyta w Muzeum Manuskryptów Matenadaran, które w swojej kolekcji posiada zbiór historycznych dokumentów z ca...

Przeczytaj pełen opis oferty

Terminy i ceny

Data wyjazduDługość pobytuTransportMiejsce wyjazduLiczba osóbWyżywienieCena
Nie wiesz, który termin zarezerwować?Zadzwoń do nas! 801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Opis oferty wg: Trade & Travel Company

Dzień 1

WARSZAWA - ERYWAŃ Zbiórka na lotnisku F. Chopina w Warszawie, odprawa i wylot do Erywania.

Dzień 2

ERYWAŃ - ECHMIADZIN - ZVARTNOTS Lądowanie w Erywaniu. Transfer do hotelu. Śniadanie. Wizyta w Muzeum Manuskryptów Matenadaran, które w swojej kolekcji posiada zbiór historycznych dokumentów z całej Europy i Azji oraz pierwszą Biblię napisaną w języku armeńskim. Wyjazd do Echmiadzin, oddalonego o około 20 kilometrów od Erywania, będącego centrum ormiańskiego chrześcijaństwa. Podczas podróży wizyta w kościele Św. Hripsime uważanego za jeden z siedmiu cudów Armenii. Katedra w Echmiadzin, będąca centrum ormiańsko - gregoriańskim, powstała jako jeden z pierwszych na świecie kościołów chrześcijańskich ok. 300 r. n.e. Legenda mówi, że miejsce wybudowania kościoła wyznaczył Jezus Chrystus. Stąd właśnie nazwa Echmiadzin, co znaczy "Zstąpienie Jednorodzonego". Podczas powrotu do Erywania postój w Zvartnots, by zobaczyć ruiny świątyni z VII wieku wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO . Po drodze do Erywania krótki postój w Vernisage, gdzie na lokalnym targu można zobaczyć połączenie tradycji i współczesności oraz zakupić wiele unikalnych, orientalnych pamiątek. Powrót do hotelu w Erywaniu. Kolacja i nocleg.

Dzień 3

ERYWAŃ - GARNI - JEZIORO SEWAN Śniadanie. Wyprawa do Garni do Świątyni Pogańskiej z I wieku n.e., poświęconej bogu słońca Mitrze. Oprócz świątyni z okresu hellenistycznego w mieście znajduje się wiele budynków z IX-XI w., które są zabytkiem średniowiecznej architektury ormiańskiej. Obiad w lokalnej restauracji z prezentacją wypieku armeńskiego narodowego chleba "lavash, oraz ziemnych pieców "tonir". Następnie przejazd do kanionu Rzeki Azat i wizyta w średniowiecznym klaszorze Geghard, wpisanego na Listę Dziedzictwa UNESCO. Wycieczka do wysokogórskiego Jeziora Sevan- szmaragdu Armenii, położonego około 110 km na północ od Erywania na wysokości 2000 m n .p. m.. Jest to największe jezioro górskie na świecie (zajmuje 5 % powierzchni Armenii) i jednocześnie drugie najwyżej położone słodkowodne jezioro. Przejazd do Erywania i nocleg.

Dzień 4

TBILISI - HAGHPAT I SANAHIN - DILIJAN (ARMENIA) Śniadanie. Przejazd do kompleksu klasztornego Haghpat a następnie wizyta w zespole klasztornym Sanahin - obydwa wpisane są na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Z powodu podobieństwa architektonicznego obydwu kompleksów, do dziś toczy się spór pomiędzy naukowcami, który z nich powstał pierwszy. Przejazd do granicy armeńsko-gruzińskiej. Transfer do hotelu w Tblisi. Kolacja i nocleg.

Dzień 5

TBILISI - BODBE - SIGHNAGHI - TSINANDALI - TBILISI Śniadanie. Wyjazd do Kachetii - jednego z najbardziej znanych regionów Gruzji, słynącego z produkcji wina. Rozciąga się od Rosji do Azerbejdżanu. Pola, rzeki, pagórki i góry niczym puzzle dopasowywane do siebie tworzą spójny obraz tej krainy. Produkcja wina w Gruzji ma wielowiekową tradycję. Rośnie tu wiele odmian winorośli (samych rdzennych gatunków jest ponad 500, do tego dochodzą odmiany międzynarodowe), jednak nie wszystkie przerabiane są na napoje alkoholowe. Winnice, fabryki oraz w gruzińskie domy - to tam, oczywiście na różną skalę, winogrona poddaje się procesowi fermentacji. W wielu miejscach można spotkać tradycyjne gliniane kadzie (kwewri), zakopane w ziemi, która zapewnia odpowiednią temperaturę. W największych z nich mieści się do kilku tysięcy litrów. Zwiedzimy przepięknie położony monastyr żeński w Bodbe, gdzie znajduje się grób patronki gruzińskiego chrześcijaństwa św. Nino, mniszki z Kapadocji; będą Państwo zachwyceni widokiem, który rozciąga się na kachetyjską nizinę. Przejazd do Sighnaghi -„miasta wiecznej miłości", położonego na wzgórzu, w środku rozległej winnej Równiny Alazani, wciśniętej pomiędzy pasmem Głównego Wielkiego Kaukazu i Górami Gomborskimi. Spacer po miasteczku. Następnie przejazd do Tsinandali i zwiedzanie zabytkowej rezydencji księcia Czawczawadze. W parku, który go otacza, rosną egzotyczne rośliny, m.in. drzewa bambusowe. Wizyta w piwnicy, gdzie przechowuje się wino. Dla chętnych fakultatywnie obiad i degustacja wina (za dopłatą). Powrót do Tbilisi. Kolacja. Nocleg.

Dzień 6

TBILISI - MTSKHETA - TBILISI Śniadanie w hotelu. Przejazd do prowincji Mtiuleti przez dawny gruziński front wojenny, który równocześnie jest jedną z najbardziej malowniczych tras w Gruzji. Zwiedzanie Klasztoru Dżwari usytuowanego na szczycie wzgórza, z którego rozciąga się widok na starą stolicę Gruzji. Monastyr Dżwari jest unikalnym przykładem wczesnej architektury chrześcijańskiej. Został on wzniesiony w miejscu, w którym stał jeden z pierwszych chrześcijańskich krzyży. Następnie udamy się do Katedry Svetitskhoveli - "Życiodajny filar", wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Główny kościół Mtskhety jest kwintesencją dumy i zachwytu Gruzinów z powodu ich 1500-letniej historii chrześcijaństwa. Jest to gruzińskie Święte Miejsce, w którym przechowywane się fragmenty szat Chrystusa. W miejscu tym rosło ogromne drzewo cedrowe, uznawane za magiczne, które zostało głównym filarem w konstrukcji kościoła. W tej chwili obiekt ten jest uważany za jeden z najlepszych przykładów gruzińskiej renesansowej architektury kościelnej. Svetitskhoveli było miejscem koronacji i pochówku gruzińskich królów. Kolacja i nocleg.

Dzień 7

TBILISI - KAZBEGI- GUDAURI Śniadanie. Przejazd do Kazbegi. Stąd udamy się na 2-godzinny spacer pięknymi dolinami do jednego z najsłynniejszych kościołów Gruzji - Gergeti Trinity (Świętej Trójcy), położonego na wysokości 2170 m. n.p.m.. Kompleks składa się z kościoła i dzwonnicy. Przy dobrej pogodzie będziemy mieli okazję podziwiać ośnieżony majestatyczny szczyt góry Kazbegi (5033 m. n.p.m.). Kolacja i nocleg w hotelu w Gudauri.

Dzień 8

GUDAURI - ANANURI - UPLISCYCHE - BORJOMI - ACHALCICHE Po śniadaniu przejazd do Borjomi z postojem, by spróbować naturalnej wody mineralnej Borjomi. Czas wolny na spacer w Parku Borjomi. Przejazd do innego ośrodka narciarskiego - Gudauri. Po drodze wizyta w Upliscyche, zwanej "Twierdzą Boga". Skalne miasto zbudowane na wysokim skalistym lewym brzegu rzeki Mtkvari, zawiera partie budowane od II w. p.n.e. do późnego średniowiecza i wyróżnia się unikalnym połączeniem różnych stylów architektonicznych. Po drodze postój na targu ceramiki. Nastepnie przejazd słynną gruzińską drogą wojskową prowadzącą do granicy gruzińsko-rosyjskiej. Zwiedzanie kompleksu architektonicznego Ananuri, dawnej rezydencji książąt Argveti. Kompleks ten składa się z kościołów i wież pochodzących z XVI - XVII wieku z pięknym widokiem na akwen Jinvali. Trasa wiedzie przez malownicze tereny wysokiego Kaukazu. Kolacja i nocleg w Achalciche.

Dzień 9

ACHALCICHE - WARDZIA - KUTAISI Po śniadaniu przejazd do Wardzia. Po drodze wizyta w zamku Chertwisi z IX-X w. Wardzia to kompleks wykuty w skale na lewym brzegu rzeki Mtkvari, powstały w XII-XIII w. w okresie panowania Giorgi III i królowej Tamary. Zespół pierwotnie budowany jako miasto-twierdza, stał się warownym klasztorem, który odegrał ważną rolę w politycznym, kulturalnym, edukacyjnym i duchowym życiu kraju. W kompleksie zamkowym znajduje się prawosławny kościół Wniebowzięcia NMP, bogato zdobiony ściennymi malowidłami. Po zwiedzaniu klasztoru wizyta w Achalciche i tamtejszej synagodze. Kolacja i nocleg w hotelu w Kutaisi.

Dzień 10

KUTAISI - GORI - TBILISI Śniadanie. Zwiedzanie Kutaisi - drugiego co do wielkości miasta Gruzji. Początki Kutaisi sięgają założonego około 40 wieków temu mitycznego królestwa Kolchidy, łączonego z opowieścią o Złotym Runie i Argonautach. Zwiedzanie wpisanych na listę dziedzictwa UNESCO- Katedry Bagrata z XI w. i klasztoru Gelati z XII w. oraz mniejszego klasztoru Motsameta, spektakularnie zlokalizowanego na krawędzi urwiska. W dalszej kolejności zwiedzanie synagogi i wizyta w dzielnicy żydowskiej. Następnie przejazd do Gori. Miasto zostało założone przez jednego z największych królów Gruzji, Dawida Budowniczego. Po drodze wizyta w Samtavisi, gdzie znajduje się katedra prawosławna z XI wieku. Pierwszy klasztor w tym miejscu został założony przez asyryjskich misjonarzy w 572 roku. Wizyta w Muzeum Józefa Stalina w Gori. Przejazd do hotelu w Tblisi, kolacja i nocleg.

Dzień 11

WARSZAWA Wczesny transfer na lotnisko w Tblisi, zakończenie programu i lot powrotny do Polski. Lądowanie na lotnisku w Warszawie.

Cena Zawiera

bilet lotniczy Warszawa-Erewan/Tblisi-Warszawa (przelot linią rejsową - bezpośredni, w cenie bagaż podręczny do 8 kg i główny do 23 kg), transfery klimatyzowanym autokarem, zakwaterowanie w hotelach 3*, wyżywienie wg programu (9 x śniadanie, 1 x obiad, 8 x kolacja), opiekę polskiego pilota, wysokie kwoty ubezpieczenia od kosztów leczenia i chorób przewlekłych 100 000 €/os., od następstw nieszczęśliwych wypadków 4000€/os., bagaż podróżny 400€/os., OC 50 000€/os., składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 13 zł/os.

Cena Nie Zawiera

obligatoryjnych kosztów realizacji programu i napiwków 100 USD/os. (płatne na miejscu u przewodnika).

Uwagi
  • Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
  • Możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3,2% (należy zgłosić w ciągu 24h od dnia podpisania umowy).
  • Należy posiadać paszport ważny min. 6 miesięcy od daty planowanego powrotu do kraju. Dane podane do rezerwacji muszą być zgodne z paszportem.
  • Ceny dotyczą osoby w pokoju 2-os.
  • Impreza skalkulowana jest na grupę min. 25 uczestników.
Ubezpieczenie Zawarte W Ofercie

· Europa Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 40% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) - KL 150 000 EURO, NNW - 4 000 EURO, BAGAŻ - 400 EURO

Gwarancja Niezmienności Ceny

Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy. Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba 3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba Od 6001 do 9000 zł/osoba - 170 zł/osoba Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

zamknijArmenia Z Gruzja U Podnoza KaukazuArmenia Z Gruzja U Podnoza Kaukazu

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj

Zostaw wiadomość do oferty Armenia Z Gruzja U Podnoza Kaukazu

Wypełnij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Preferowany
kontakt
Wyraż zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj