Zadzwoń do nas!
801 590 059
koszt połączenia: 0,49zł/min
+48 58 326 20 00
koszt połączenia: 0,49zł/min
zamknij
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.
zamknij

Gruzja Kaukaska Pielgrzymka

Zdaniem Trade & Travel Company:

Dzień 1 Spotkanie na lotnisku na 2 godz. przed wylotem. Odprawa biletowo-paszportowa. Wylot do Gruzji. Dzień 2 Tbilisi - Tbilisi Miasto Przylot na lotnisko w Tbilisi. Spotkanie z przewodnikiem. Zakwaterowanie i śniadanie w hotelu. Od 10.00 zaczynamy zwiedzanie Tbilisi od starej części miasta - Metekh...

Przeczytaj pełen opis oferty

Terminy i ceny

Data wyjazduDługość pobytuTransportMiejsce wyjazduLiczba osóbWyżywienieCena
Nie wiesz, który termin zarezerwować?Zadzwoń do nas! 801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Opis oferty wg: Trade & Travel Company

Dzień 1

Spotkanie na lotnisku na 2 godz. przed wylotem. Odprawa biletowo-paszportowa. Wylot do Gruzji.

Dzień 2

Tbilisi - Tbilisi Miasto Przylot na lotnisko w Tbilisi. Spotkanie z przewodnikiem. Zakwaterowanie i śniadanie w hotelu. Od 10.00 zaczynamy zwiedzanie Tbilisi od starej części miasta - Metekhi zbudowanej w XIII w. Możemy nasycić się pieknym widokiem starego miasta. Jedziemy kolejką linową do twierdzy Narikala (IV w), z której mamy przyjemność zobaczyć fantastyczny widok na całe miasto, a z drugiej strony otwiera się widok na ogród Botaniczny. Idziemy do Abanotubani (znane łaźnie siarkowe, które zawsze były i są nadal wizytówką Tbilisi, bardzo popularne wśród turystów i mieszkańców miasta). Przez znane uliczki Szardeni kontynuujemy nasz spacer do Bazyliki Anczyschati, najstarszej cerkwi miasta (VI w). Kończymy zwiedzanie przy teatrze Gabriadze. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w Tbilisi.

Dzień 3

Tbilisi - Gori - Bordżomi - Achalcyche Śniadanie. Przejazd do Gori, gdzie znajduje się Muzeum Stalina. Następnie wycieczka do Borjomi, gruzińskiego uzdrowiska, położonego malowniczo w Małym Kaukazie. Wokół miasta roztaczają się tereny Bordżomsko-Charagaulskiego Parku Narodowego. Spacer po parku zdrojowym. Przejazd do Achalcyche. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4

Achalcyche - Wardzia - Rabati - Kutaisi Śniadanie. Postój przy twierdzy Khertvisi z X w. Przejaz do Wardzia - miasta wykutego w skale w XII w., usytuowanego na zboczu góry Eruszeli. Przejazd do zamku Rabati Achalcyche. Następnie udamy się do Kutaisi. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 5

Kutaisi - Gudauri Śniadanie. Zwiedzanie katedry Bagrati z XI w. na szczycie wzgórza Ukimerioni - symbolu miasta. Następnie pojedziemy do zespołu klasztornego Gelati (1106) z trzema cerkwiami i unikalnymi freskami oraz budynkiem Akademii Nauk, gdzie studiowali wybitni myśliciele gruzińscy i greccy. Kompleks powstał w złotych czasach gruzińskiej monarchii. Jego fundatorem był król Dawid Budowniczy. Przejazd do Gudauri - położonego na wysokości 2200 m n.p.m. Postój przy twierdzy Narikala z XVII w., górującej nad tbliską starówką. Zakwaterowanie w hotelu w Tblisi. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 6

Kazbegi - Mccheta - Tbilisi Śniadanie. Przejazd do Kazbegi - głównego miasta w rejonie Khewi. Wjazd samochodami terenowymi na szczyt góry do zabytkowej cerkwi Gergeti z XIV w. położonej na wysokości 2170 m n.p.m. (wjazd 30 min., jeżeli pozwolą warunki atmosferyczne). Kazbek jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej imponujących szczytów tej części świata, trzecim pod względem wysokości na Kaukazie, uśpionym wulkanem, Gruzini zwykli nazywać go Mkinvartsveri (Góra Lodu). W drodze do Tbilisi zwiedzimy Mcchetę - piewrszą stolicę Gruzji - jej centrum religijne. Zwiedzamy Monastyr Dżwari (VI w) i Katedrę Sweticchoweli (XI w), gdzie wg. legendy pochowana jest szata Chrystusa. Natomiast Klasztor Dżwari (Monastyr Krzyża) z VI w., górujący nad okolicą to wzór, z którego czerpano budując kościoły na całym Kaukazie. Tradycja głosi, że został on zbudowany w miejscu, gdzie święta Nino zatrzymała się na modlitwę i postawiła drewniany krzyż. Cała Maccheta z jej zabytkami jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 7

Tbilisi - - Bodbe - Signagi - Tbilisi Wyjazd do Kachetii - jednego z najbardziej znanych regionów Gruzji, słynącego z produkcji wina. Rozciąga się od Rosji do Azerbejdżanu. Pola, rzeki, pagórki i góry niczym puzzle dopasowywane do siebie tworzą spójny obraz tej krainy. Produkcja wina w Gruzji ma wielowiekową tradycję. Rośnie tu wiele odmian winorośli (samych rdzennych gatunków jest ponad 500, do tego dochodzą odmiany międzynarodowe), jednak nie wszystkie przerabiane są na napoje alkoholowe. Winnice, fabryki oraz w gruzińskie domy - to tam, oczywiście na różną skalę, winogrona poddaje się procesowi fermentacji. W wielu miejscach można spotkać tradycyjne gliniane kadzie (kwewri), zakopane w ziemi, które zapewniają odpowiednią temperaturę. W największych z nich mieści się do kilku tysięcy litrów. Zwiedzimy przepięknie położony monastyr żeński w Bodbe, gdzie znajduje się grób patronki gruzińskiego chrześcijaństwa św. Nino, mniszki z Kapadocji. Będą Państwo zachwyceni widokiem, który rozciąga się na kachetyjską nizinę. Przejazd do Sighnaghi -„miasta wiecznej miłości", położonego na wzgórzu, w środku rozległej winnej Równiny Alazani, wciśniętej pomiędzy pasmem Głównego Wielkiego Kaukazu i Górami Gomborskimi. Spacer po miasteczku. Fakultatywnie degustacja gruzińskiego wina. Powrót do Tbilisi. Obiadokolacja.

Dzień 8

Transfer z hotelu na lotnisko ok 01.30 w nocy. Wylot do Warszawy.

Cena Zawiera

Bilet lotniczy Warszawa-Tblisi-Warszawa (z bagażem podręcznym do 8 kg/os. i głównym do 23 kg/os.), noclegi w hotelach *** (lokalny standard), wyżywienie według programu (śniadania codziennie, 6 x kolacja), opieka polskojęzycznego pilota, transfery autokarem, opieka duchowa księdza, codzienne Msze Święte, ubezpieczenie KL, NNW, BP, OC, OC sportowa, sprzęt sportowy.

Cena Nie Zawiera

Obligatoryjnych kosztów realizacji programu oraz napiwków dla przewodników i kierowców, biletów wstępu 95 USD (płatne na miejscu u pilota), wydatków własnych, napojów do posiłków, składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 13 zł/os. (płatne w biurze przy dopłacie.)

Uwagi
  • Codziennym punktem programu jest Msza Święta.
  • Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
  • Możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3,2% (należy zgłosić w ciągu 24h od dnia podpisania umowy).
  • Należy posiadać paszport ważny min. 6 miesięcy od daty planowanego powrotu do kraju. Dane podane do rezerwacji muszą być zgodne z paszportem.
  • Ceny dotyczą osoby w pokoju 2-os.
  • Impreza skalkulowana jest na grupę min. 24 uczestników.
  • Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego
Ubezpieczenie Zawarte W Ofercie

· Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) - KL 150 000 EURO, NNW - 4 000 EURO, BAGAŻ - 400 EURO

Gwarancja Niezmienności Ceny

Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy. Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba 3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba Od 6001 do 9000 zł/osoba - 170 zł/osoba Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

zamknijGruzja Kaukaska PielgrzymkaGruzja Kaukaska Pielgrzymka

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj

Zostaw wiadomość do oferty Gruzja Kaukaska Pielgrzymka

Wypełnij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Preferowany
kontakt
Wyraż zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj