Zadzwoń do nas!
801 590 059
koszt połączenia: 0,49zł/min
+48 58 326 20 00
koszt połączenia: 0,49zł/min
zamknij
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.
zamknij

Meksyk Z Kuba Wycieczkahotel 4.0 gwiazdkowy

Zdaniem Trade & Travel Company:

Dzień 1 WYLOT Zbiórka na lotnisku 2,5h przed wylotem, wylot do Mexico City. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja. Dzień 2 MUZEUM ANTROPOLOGII I HISTORII- CITY TOUR - XOCHIMILCO Śniadanie. Przejazd do Katedry w Mieście Meksyk. Zwiedzanie części historycznej Meksyku - Plac Zocalo, Katedra Metrop...

Przeczytaj pełen opis oferty

Terminy i ceny

Data wyjazduDługość pobytuTransportMiejsce wyjazduLiczba osóbWyżywienieCena
Nie wiesz, który termin zarezerwować?Zadzwoń do nas! 801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Opis oferty wg: Trade & Travel Company

Dzień 1

WYLOT Zbiórka na lotnisku 2,5h przed wylotem, wylot do Mexico City. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja.

Dzień 2

MUZEUM ANTROPOLOGII I HISTORII- CITY TOUR - XOCHIMILCO Śniadanie. Przejazd do Katedry w Mieście Meksyk. Zwiedzanie części historycznej Meksyku - Plac Zocalo, Katedra Metropolitalna. Przejazd ulicą Reforma do Muzeum Antropologii i Historii, jednym z najlepiej wyposażonych i zorganizowanych w całej Ameryce Łacińskiej, z imponującą kolekcją sztuki prehiszpanskiej oraz zbiorami etnograficznymi dotyczącymi Indian meksykańskich. Po południu spływ kolorowymi "gondolami" po dawnych kanałach azteckich w dzielnicy Xochimilco. Rejs odbywa się w towarzystwie mobilnych kramów z jedzeniem oraz muzyki mariachi i marimba - zapraszamy do wspólnego śpiewania meksykańskich szlagierów! Obiadokolacja na łodziach (przysmaki meksykańskiej kuchni tj. tortilla, sos guacamole i salsa, liście opuncji, złociste chicharrones). Nocleg w hotelu.

Dzień 3

BAZYLIKA MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE - TEOTIHUACAN Śniadanie. Wizyta na Placu Trzech Kultur, miejsca będącego świadkiem wielu ważnych dla Meksyku wydarzeń historycznych. Przejazd do Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe. Czas wolny na spacer po ogrodach. Przejazd do Teotihuacan. To dawne centrum ceremonialno-administracyjne Indian Teotihuacanos. Zobaczymy wspaniale piramidy Księżyca i Słońca (chętnych zapraszamy na szczyt, z którego widać całą Paseo de los Muertes - Aleję Zmarłych). Wizyta w warsztacie obsydianu, degustacja słynnych, meksykańskich trunków tequili i pulque. Obiadokolacja w lokalnej restauracji - okazja do degustacji kuchni meksykańskiej (szwedzki stół). Powrót do hotelu.

Dzień 4

PUEBLA - ACAPULCO NAD PACYFIKIEM Śniadanie. Przejazd do Puebli, zwanej “Miastem Aniołów" - ulubionego miejsca Papieża Jana Pawła II. Spacer po starym mieście, pełnym budynków w kolonialnym stylu - Casa del Alfenique, Katedra, kościół Św. Dominika z przepiękną “Kaplicą Różańcową", Słodka Uliczka. Spacer na rynek El Parian z regionalnymi wyrobami, gdzie na straganach można kupić tradycyjne ciastka migdałowe i fabryczną ceramikę talavera. Przejazd do Acapulco ok. godz. 17.00, najsłynniejszego kurortu nad Oceanem Spokojnym. Zakwaterowanie w hotelu z opcją wyżywienia ALL INCLUSIVE (posiłki i przekąski, napoje bezalkoholowe i alkoholowe lokalne, ręczniki, leżaki i parasole przy basenie i na plaży gratis). Kolacja i nocleg.

Dzień 5

TAXCO - MEXICO CITY Śniadanie. Plażowanie. Wyjazd z Acapulco ok. godz. 11.00. Spacer po Taxco, wizyta w barokowym kościele Św. Pryski. Miasto wzbogaciło dzięki bogatym złożom srebra, które znajdują się w okolicy, a mieszkańcy wyspecjalizowali się w obróbce tego szlachetnego metalu. Po zwiedzaniu czas wolny na zakupy sztuki jubilerskiej ze srebra. Przejazd do hotelu w Mexico City, kolacja, nocleg.

Dzień 6

MEXICO CITY - HAWANA Po śniadaniu przejazd na lotnisko w Mexico City, lot do Hawany (Kuba), zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 7

HAWANA - SZLAK HEMINGWAYA Śniadanie. Zwiedzanie Nowej Hawany - przejazd wzdłuż słynnego nadmorskiego bulwaru Malecón, Cmentarz Kolumba, Hotel Nacional, Plac Rewolucji (miejsce - symbol najnowszej historii Kuby, gdzie Papież Jan Paweł II w obecności Przywódcy rewolucji Fidela Castro i innych osobistości państwowych odprawił uroczystą Mszę św., polecając Bogu wszystkie kobiety kubańskie. Obiad. Po południu Kapitol, Park Centralny, Pasaż Prado. Zwiedzanie Starówki - Plac Katedralny z Katedrą Niepokalanego Poczęcia i św. Krzysztofa, gdzie Papież Jan Paweł II odprawił mszę świętą dla kapłanów, zakonników, zakonnic, seminarzystów i ludzi świeckich, zaangażowanych w dzieła apostolskie. Mszę upamiętnia wmurowana w mury katedry pamiątkowa tablica. Szlak Hemingwaya - Hotel Ambos Mundos, w którym przez dziesięć lat mieszkał autor powieści "Stary Człowiek i Morze", wypoczynek w ulubionych knajpach laureata nagrody Nobla - Bodeguita del Medio. Plac Broni, Kościół św. Franciszka z Asyżu. Zwiedzanie "muzeum rumu", połączone z degustacją i możliwością zakupu tego szlachetnego trunku. Czas wolny na zakupy. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 8

PINAR DEL RIO - VIŇALES - HAWANA Śniadanie. Wyjazd do prowincji Pinar del Rio na zachodzie wyspy. Zwiedzanie Fabryki Cygar w mieście Pinar del Rio. Przejazd do wpisanej przez UNESCO w Rejestr Światowego Dziedzictwa Kultury - Doliny Tytoniowej Vinales. Oglądanie "Muralu Prehistorii" oraz jaskini, w której w czasach hiszpańskiej kolonii ukrywali się zbiegli niewolnicy. Obiad. Powrót do hotelu.

Dzień 9

PARK MONTEMAR - TRINIDAD Śniadanie. Wyjazd do Parku Montemar - rejs po lagunie zamieszkanej przez Indian Tainos. Wizyta na farmie krokodyli. Przejazd do hotelu w Trinidad. Obiad w lokalnej restauracji.

Dzień 10

TRINIDAD - SANTA CLARA - VARADERO Śniadanie. Zwiedzanie Trinidad, jednego z najpiękniejszych miast Kuby. Krótki odpoczynek w barze Canchanchara - degustacja lokalnego drinka przy dźwiękach kubańskiej muzyki. Przejazd do Santa Clara i zwiedzanie mauzoleum bohatera rewolucji - Che Guevary. Przystanek przy pomniku uśmiechniętego Papieża - pierwszym, który stanął w miejscu publicznym, nie na gruncie należącym do Kościoła, lecz do państwa. Pomnik Papieża, odsłonięty w lutym 2008 r. jest darem Stolicy Apostolskiej, przypominającym niezapomnianą dla Kubańczyków Mszę świętą odprawioną przez Jana Pawła II na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego. Statua stanęła zaledwie pół kilometra od miejsca, w którym Ernesto Che Guevara na czele swojego partyzanckiego oddziału stoczył w grudniu 1958r. zwycięską bitwę z wojskami rządowymi Fulgencio Batisty, przesądzającą o ostatecznej klęsce kubańskiego dyktatora. Przejazd do Varadero, zakwaterowanie w hotelu przy plaży, z opcją wyżywienia all inclusive. Nocleg.

Dzień 11

VARADERO - PLAŻOWANIE Śniadanie. Wypoczynek all inclusive na plażach Varadero.

Dzień 12

VARADERO - WYLOT Śniadanie. Transfer na lotnisko w Hawanie, wylot.

Dzień 13

PRZYLOT Powrót do kraju. Koniec świadczeń.

Cena Zawiera

bilet lotniczy Warszawa-Mexico City-Havana - Warszawa (z przesiadką; bezpłatny catering na pokładzie samolotu, bagaż podręczny do 12 kg/os., główny do 23 kg/os.), lot Mexico City - Hawana, opłaty lotniskowe, transfery lądowe klimatyzowanym autokarem, zakwaterowanie w hotelach 3* (lokalny standard) wyżywienie 2 x dziennie podczas części objazdowej i All inclusive (3 posiłki dziennie, przekąski + napoje) podczas wypoczynku w Varadero, opiekę polskojęzycznego pilota, ubezpieczenie*, koszt wizy kubańskiej, obowiązkowa składke na TFG w wysokości 13 zł/os.

Cena Nie Zawiera

obligatoryjne napiwki w Meksyku 10 USD/os. (płatne gotówką u lokalnego przewodnika), obligatoryjnych napiwków na Kubie 120 EUR/os. (płatne gotówką u lokalnego przewodnika).

Uwagi
  • Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji +3,2% (należy zgłosić w ciągu 48h od dnia podpisania umowy).
  • Cena została skalkulowana na grupę min. 30 osób.
  • Przy wyjazdach na Kubę i do Meksyku konieczne jest posiadanie paszportu ważnego min. 6 miesięcy od daty planowanego powrotu do kraju. Do rezerwacji i wizowania na Kubę należy podać imię i nazwisko takie jak w paszporcie, serię i numer paszportu, dokładną datę urodzenia. Można również przesłać skan paszportu (strona ze zdjęciem). Wprowadzenie poprawki w błędnie podane dane w wizie to dodatkowy koszt 100 zł/os.
  • Potwierdzenie rezerwacji następuje po przesłaniu do naszego biura podpisanej umowy i wpłacie zaliczki.
  • Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.
Ubezpieczenie Zawarte W Ofercie

· Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) - KL 150 000 EURO, NNW - 4 000 EURO, BAGAŻ - 400 EURO

Gwarancja Niezmienności Ceny

Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od koszty imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza,że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta,które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informacje o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy. Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba 3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba Od 6001 do 9000 zł/osoba - 170 zł/osoba Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

zamknijMeksyk Z Kuba WycieczkaMeksyk Z Kuba Wycieczkahotel 4.0 gwiazdkowy

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj

Zostaw wiadomość do oferty Meksyk Z Kuba Wycieczka

Wypełnij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Preferowany
kontakt
Wyraż zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj