Zadzwoń do nas!
801 590 059
koszt połączenia: 0,49zł/min
+48 58 326 20 00
koszt połączenia: 0,49zł/min
zamknij
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.
zamknij

Pielgrzymka Do Peru

Zdaniem Trade & Travel Company:

Dzień 1 WARSZAWA - LIMA Wylot z Warszawy zgodnie z rozkładem lotów. Po przylocie do Limy transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg. Odpoczynek po podróży. Możliwość wieczornego spaceru po Limie z pilotem wycieczki. Dzień 2 LIMA - PARACAS - NAZCA O 03.45 podróż prywatnym transportem z Limy ...

Przeczytaj pełen opis oferty

Terminy i ceny

Data wyjazduDługość pobytuTransportMiejsce wyjazduLiczba osóbWyżywienieCena
06.10.20208 dniSamolotWarszawa × 2
pokoj 2-osobowy (DBL)
zgodnie z ofertą (ZO)
10703 /os.

Informacje szczegółowe

Wylot:
WAW (WAW), 06.10.2020 - LIM (LIM), 06.10.2020
Przylot:
LIM (LIM), 14.10.2020 - WAW (WAW), 14.10.2020
Zakwaterowanie:
pokoj 2-osobowy (DBL)
Wyżywienie:
zgodnie z ofertą (ZO)
14.10.20208 dniSamolotWarszawa × 2
pokoj 2-osobowy (DBL)
zgodnie z ofertą (ZO)
10703 /os.

Informacje szczegółowe

Wylot:
WAW (WAW), 14.10.2020 - LIM (LIM), 14.10.2020
Przylot:
LIM (LIM), 22.10.2020 - WAW (WAW), 22.10.2020
Zakwaterowanie:
pokoj 2-osobowy (DBL)
Wyżywienie:
zgodnie z ofertą (ZO)
16.09.20208 dniSamolotWarszawa × 2
pokoj 2-osobowy (DBL)
zgodnie z ofertą (ZO)
10703 /os.

Informacje szczegółowe

Wylot:
WAW (WAW), 16.09.2020 - LIM (LIM), 16.09.2020
Przylot:
LIM (LIM), 24.09.2020 - WAW (WAW), 24.09.2020
Zakwaterowanie:
pokoj 2-osobowy (DBL)
Wyżywienie:
zgodnie z ofertą (ZO)
Nie wiesz, który termin zarezerwować?Zadzwoń do nas! 801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Opis oferty wg: Trade & Travel Company

Dzień 1

WARSZAWA - LIMA Wylot z Warszawy zgodnie z rozkładem lotów. Po przylocie do Limy transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg. Odpoczynek po podróży. Możliwość wieczornego spaceru po Limie z pilotem wycieczki.

Dzień 2

LIMA - PARACAS - NAZCA O 03.45 podróż prywatnym transportem z Limy do Paracas. Przejazd do portu (03.45-07.00) w Zatoce Paracas, z którego popłyniemy rejsem na Wyspy Ballestas (jeśli warunki pogodowe nie będą złe), które objęte są ochroną jako Rezerwat Narodowy Paracas, nazwane są peruwiańskim Galapagos. Łodzie podpływają wystarczająco blisko, aby można było dokładnie przyjrzeć się lwom morskim, fokom, różnym gatunkom ptaków morskich, takim jak peruwiańskie pelikany, gujańskie kormorany, albatrosy czy głuptaki. Przy odrobinie szczęścia można spotkać słynne peruwiańskie pingwiny. Podróż w stronę Nazca. W trakcie drogi wizyta w oazie Huacachina, otoczonej gigantycznymi wydmami, palmami i drzewami. Kolacja w hotelu w Nazca, nocleg.

Dzień 3

NAZCA Po śniadaniu czas wolny. Opcjonalnie transfer na lokalne lotnisko i 35-minutowy lot (w zależności od warunków pogodowych) nad płaskowyżem Nazca, na którego terenie znajdują się słynne linie, o niezbadanym do dziś pochodzeniu. Powstały ponad 2000 lat temu i wciąż nie poddają się siłom czasu i pogody. Przedstawiają zwierzęta, ptaki oraz idealne w kształcie figury geometryczne. Niewykluczone, że linie z Nazca mają znaczenie religijne. Piktogramy zwierzęce symbolizują w wielu kulturach płodność i mieszkańcy płaskowyżu mogli oddawać im cześć z tego powodu. Inni twierdzą, że linie z Nazca mają sens astronomiczny i tworzą swoisty kalendarz nieba. Ostatnią zaś tezą jest, iż linie z Nazca mogły być oryginalnymi, choć "zwyczajnymi" dziełami sztuki, które rysowano dla bogów oglądających świat z niebios. Cena 120 USD/os. Obiad w hotelu. Wieczorem ok. 20.50 nocny przejazd komfortowym autokarem (z rozkładanymi siedzeniami i stoliczkami) do Cusco. Przyjazd na miejsce ok. 11.30 rano.

Dzień 4

CUSCO Zakwaterowanie w hotelu. Czas na odświeżenie po nocnej podróży. Zwiedzanie historycznego centrum Cusco. Miasto, położone na wysokości 3300 m n.p.m., które nazwane przez Inków "Pępkiem Świata", długi czas było ich Królestwem. W okresie największego rozkwitu było błyszczącą złotem stolicą, dorównującą rozmiarami ośrodkom europejskim. Mówi się o nim, że jest klejnotem inkaskiej i kolonialnej architektury. Do dziś w mieście pozostały domy zbudowane bez zaprawy, które później hiszpańscy konkwistadorzy wykorzystywali do budowy kościołów. Zatrzymamy się na jednym z najpiękniejszych placów kolonialnych Ameryki Łacińskiej - Plaza de Armas z katedrą i pierwszym chrześcijańskim kościołem Cusco - El Triunfo. Odwiedzimy Świątynię Słońca Coricancha (dziś Santo Domingo), gdzie Inkowie przechowywali ubrane w cenne szaty zmumifikowane ciała inkaskich wodzów; ściany pokryte były 700 taflami złota wysadzanymi szmaragdami i turkusami. Następnie przeniesiemy się do pobliskiej, imponującej fortecy Sacsayhuaman, będącej wspaniałym popisem dawnych umiejętności budowlanych. Odwiedzimy Qenqo - centrum religijne poświęcone inkaskiej Matce Ziemi (Pacha Mama). Odwiedzimy inkaskie twierdze w Puca-Pucara oraz Tambomachay, z leczniczą wodą spływającą spiętrzonymi tarasami. Miejsce to, związane z kultem wody, uznawane jest za miejsce rytualnej kąpieli Najwyższego Inki. Powrót na kolację do hotelu.

Dzień 5

CUSCO - ŚWIĘTA DOLINA INKÓW Śniadanie. Przejazd do Pisaq, niewielkiej wsi w Andach, zamieszkałej już w czasach Inków, w której zachowały się domy w stylu kolonialnym. To piękne miejsce - panuje tu łagodny klimat, ludzie są życzliwi, a a tarasy uprawne stanowią prawdziwy cud agrotechniki. Na gwarnym rynku można spotkać Indian z lamami oraz kupić oryginalne, lokalne wyroby i pamiątki. Indiańscy kupcy rozmawiają z turystami po hiszpańsku, a między sobą w języku keczua. Następnie zwiedzanie inkaskiej fortecy Ollantaytambo. Strategicznie usytuowana w północnej części tzw. Świętej Dolinie Inków w Peru, jest jedną z najlepiej zachowanych osad Inków. Najbardziej znaną budowlą jest nigdy nie ukończona "Świątynia Słońca" oraz miejsca przeznaczone do rytualnych kąpieli, m.in. Łaźnia Księżnej. Obiad na trasie zwiedzania. Powrót do hotelu.

Dzień 6

CUSCO - MACHU PICCHU Śniadanie. Transfer na stację Poroy, przejazd pociągiem ekspedycyjnym do Aguas Calientes (3,5h). Przejazd autokarem do Machu Picchu (w języku keczua-stary szczyt) - ruin najsłynniejszego inkaskiego miasta z XVw., usytuowanego na zboczach góry. To najlepiej zachowane Inkaskie miasto z XV w., pełniło funkcję głównego centrum ceremonialnego, ale także gospodarczego i obronnego. Zamieszkiwali je kapłani, przedstawiciele inkaskiej arystokracji, żołnierze oraz opiekunowie tutejszych świątyń. Miasto składało się z dwóch części- górnej, zwanej hanman, znajdowały się Świątynia Słońca, Grobowiec Królewski, Pałac Królewski oraz Intihuatana, największa Inkaska Świętość. W Dolnej zaś części mieściły się domy mieszkalne kryte strzechą oraz warsztaty produkcyjne. Machu Picchu nigdy nie zostało odkryte przez hiszpańskich konkwistadorów. Przez wieki miasto było ukryte w dżungli, aż do odkrycia w 1911 roku przez archeologa Hirama Binghama. W 2007 roku obiekt został ogłoszony jednym z siedmiu nowych cudów świata. Przez wieki pozostawało ukryte wysoko w górach aż do odkrycia w 1911 roku przez archeologa Hirama Binghama. Oprowadzanie z przewodnikiem po ruinach daje wyobrażenie jak miasto musiało wyglądać w przeszłości. Powrót pociągiem do Cusco. Kolacja w hotelu.

Dzień 7

CUSCO - RAQCHI - ANDAHUAYLILAS - PUNO Śniadanie. Przejazd busem do Puno (380 km, w godz. 08.00-17.00). Podróż upłynie w przepięknej scenerii Andów, urokliwych małych wiosek oraz pól z pasącymi się lamami. Po drodze, z punktu widokowego La Raya ( 4335m) będziemy mogli podziwiać ośnieżone Andy. Zatrzymamy się w Raqchi, aby odwiedzić Świątynie Viracocha - jedyną inkaską świątynie w której użyto gliny jako materiału budowlanego. W Andahuaylilas obejrzymy słynny kościół wybudowany w XVII w. przez Jezuitów, nazywany Kaplicą Sykstyńską Ameryki Południowej. Przystanek na obiad w miejscowości Sicuani, w której można zwiedzić małe warsztaty przerabiające wełnę alpak i skóry lam. Zakwaterowanie w hotelu w Puno - mieście położonym na wybrzeżu Jeziora Titicaca, stolicy peruwiańskiego altiplano - surowego, wyżynnego regionu. Jest też ważnym ośrodkiem peruwiańskiego folkloru, oferującym duży wybór rękodzieła, strojów, słynącym z ponad 300 tańców ludowych. To region trudny do życia, gdzie małorolni peruwiańscy chłopi łowią ryby w lodowatych wodach, uprawiają ziemniaki na skalistej ziemi i wypędzają stada alpak i lam na wysokości, na których nam brakuje powietrza. Żyjący tu ludzie z poświęceniem kultywują indiańskie tradycje.

Dzień 8

PUNO - JEZIORO TITICACA, WYSPY UROS I TAQUILE Śniadanie. Ujrzymy dziś najwyżej położone, żeglowne jezioro świata - Titicaca, na wys. 3856 m n.p.m. Legenda głosi, że jezioro było kolebką inkaskiej cywilizacji. Jednak zanim nastali tu Inkowie, jego wody i wyspy były świętymi miejscami Ajmarów. Nasza wyprawa łodzią rozpocznie się od Wysp Uros i Taquile. Wyspa Uros zbudowana jest z trzcin zamocowanych na kłodach i powiązanych ze sobą powrozami. Głównym zajęciem mieszkających tu ludzi, posługujących się językiem keczua i aymara, jest rybołówstwo i rękodzieło. Miejscowa legenda głosi, że żyli tutaj Indianie Uro, zanim jeszcze pojawili się Ajmarowie, Keczua, a nawet zanim słońce zaczęło oświetlać ziemię i są starzy jak świat. Ostatnim pełnej krwi przedstawicielem Uro była kobieta zmarła w 1959 r. Obiad na Taquile. Spacer po Wyspie Taquile, której mieszkańcy kultywują zwyczaje dawnych kultur, takich jak życie w komunie, w której wszystko jest wspólne. Kobiety i mężczyźni utrzymują się z włókiennictwa; to tutaj powstają tradycyjne stroje, m.in. z wełny i alpaki, uznawane za najpiękniejsze w całym Peru. Tutaj czerwony kolor gleby kontrastuje z głębokim błękitem jeziora Titicaca, a ośnieżone szczyty pasma Cordillera Real majaczące w oddali dopełniają ten wspaniały widok. Po południu przejazd na lotnisko i przelot do Limy. Transfer i zakwaterowanie w hotelu w Limie, mieście założonym przez konkwistadora Francisco Pizzara, znanym jako La Ciudad de los Reyes (Miasto Królów).

Dzień 9

LIMA Śniadanie. Czas wolny. Obiad w hotelu. Po południu zwiedzanie miasta, odkrywanie Miraflores i San Isidro, nowoczesnych dzielnic Limy z mnóstwem restauracji, kafejek, sklepów. Zabierzemy Państwa do historycznego centrum, wpisanego na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO. Kilkanaście dobrze zachowanych budynków z różnych epok, mix przeszłości z teraźniejszością, jest charakterystyczną cechą tej stolicy. Zwiedzanie historycznego centrum, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO- Katedry i Klasztoru San Francisco. Jest to największy zespół kościelny pochodzący z epoki kolonialnej. Jego przednia fasada uważana jest za najpiękniejszą fasadę kościelną w Limie. Ulokowany przy Plaza de Armas zespół jest uważany za najwybitniejsze dzieło baroku peruwiańskiego. Jest to jednocześnie najczęściej odwiedzany kościół Limy. Będąc w kościele, warto zajrzeć także do katakumb, w których spoczywają szczątki hiszpańskiego konkwistadora Pizarro. Podczas spaceru ujrzymy także Pałac Prezydencki, pomnik Pizzara, Palacio Torre Tagle (wspaniały zabytek kolonialnej architektury) i inne urokliwe place. Na tyłach Pałacu Prezydenckiego znajduje się stacja kolejowa Desamparados. - początek Kolei Transandyjskiej. Po opuszczeniu przedmieścia Limy, pnie się w górę, mijając strome zbocza i skalne urwiska, wkraczając stopniowo w surowy krajobraz, pokonując wysokie wiadukty nad dolinami. Niestety, od wielu lat stan techniczny linii kolejowej nie pozwala na jej regularną eksploatację w ruchu pasażerskim. Warto jednak zobaczyć stację, ponieważ kolej ta wiąże się z polskim inżynierem Ernestem Malinowskim. Projekt przeprowadzenia linii kolejowej na wysokości 5000 m n.p.m., uznany początkowo za niewykonalny, został zrealizowany, aby połączyć Limę z bogatym w minerały regionem Cerro de Pasco i żyzną doliną Jauja i transportować bogactwa tych regionów do portu w Limie. Ponad 10 tys. ludzi, peruwiańskich Indian, Chilijczyków, Chińczyków pracowało nad budową 219 km linii, mozolnie wydzierając górom każdy metr. Transfer na lotnisko na 3h przed wylotem. Wylot do Polski.

Dzień 10

WARSZAWA Powrót do Polski.

Cena Zawiera

bilet lotniczy Warszawa-Lima-Warszawa (bezpłatny catering na pokładzie samolotu), bilet na lot lokalny Puno-Lima, opłaty lotniskowe, transfery lądowe klimatyzowanym busem/autokarem, zakwaterowanie w hotelach 3*(lokalny standard) wyżywienie według programu, zwiedzanie według programu, bilet na pociąg do/z Machu Picchu, opiekę polskojęzycznego przewodnika, ubezpieczenie od chorób przewlekłych, NW i KL, bagaż, materiały informacyjne (mini przewodnik), opiekę duchową księdza, Msze Święte (w miarę możliwości i dostępności miejsc), materiały informacyjne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena Nie Zawiera

obligatoryjnych kosztów realizacji programu, napiwków i biletów wstępu 150 USD/os. płatne do pilota na miejscu gotówką, opcjonalnego lotu nad płaskowyżem Nasca 120 USD/os., napojów do obiadów i kolacji.

Uwagi
  • Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
  • Przy wyjazdach do Peru konieczne jest posiadanie paszportu ważnego min. 6 miesięcy od daty planowanego powrotu do kraju. Przy rezerwacji należy przesłać skan paszportu (strony ze zdjęciem).
  • Do rezerwacji należy podać imię i nazwisko takie jak w paszporcie, serię i numer paszportu, dokładną datę urodzenia.
  • Przy wyjeździe obowiązują ogólne warunki uczestnictwa w imprezach organizowanych przez Konsorcjum Polskich Biur Podróży - Trade & Travel Company.
  • Nie są wymagane szczepienia ochronne, nie występują szczególne zagrożenia sanitarno-epidemiologiczne.
  • Możliwość ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 3,2%.
·świat

KL Z CHOROBAMI PRZEWLEKŁYMI - 150 000 EURO, NNW - 15 000 PLN, BAGAŻ - 1 000 PLN, OC - 30 000 EURO

Gwarancja Niezmienności Ceny

Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od koszty imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza,że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut) Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta,które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informacje o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy. Do 3500zł/osoba - 65 zł/osoba 3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba Od 6001 do 9000zł/osoba - 170 zł/osoba Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

zamknijPielgrzymka Do PeruPielgrzymka Do Peru

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj

Zostaw wiadomość do oferty Pielgrzymka Do Peru

Wypełnij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Preferowany
kontakt
Wyraż zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj